1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To cemo tek vidjeti. Zasada, E7200 je los overclocker.
     
  2. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Dok mu malo cijena spadne i dok se pojavi nova revizija bit ce :D
     
  3. Razer

    Razer Novi član

    Pozz svima :D

    Par puta vidjeh link na M&D a znam da su i SRV i syss ovdje face, pa reko da navratim :D

    Kuda ću, nego ovdje škicnuti :D Pa eto usput da pitam, po čemu je to E7200 loš clocker? :)

    [​IMG]
     
  4. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    I ja bih volio cuti, zbog cega.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    4GHz malo koji ide, sto jedan E8400 moze na ~1.25V. Plafon za E7200 je obicno oko 3.8GHz, dalje dizanje napona (preko 1.45V) ne daje neke rezultate.

    No, citam neki dan, noviji batchevi bolje idu, ipak idu na 4GHz na ~1.3V, sto je vec fino. :)
     
  6. Razer

    Razer Novi član

    Čuj, znaš i sam da je ovo lower-binned chip u usporedbi sa E8x00 serijom. Tako da po meni, ovo za početak nikako nije bilo loše.

    O plafonu koji spominješ baš i nisam čuo, imaš kakav link? Jer vidim da uredno idu preko 4GHz, vidio sam konkretno jednog na 4.45GHz na zraku, što je prilično lijep rezultat.

    U vezi E8400 na 4GHz, e tu pak ima težeg šarenila. 1.25v je daleko od prosjeka, to su redom bolji batchevi, popularni Q807 i Q813, prosjek je više oko 1.3-1.35v.

    P.S. ono što mi nije jasno jest to što vlasnici E7200 procesora konstantno spuštaju multi na 8. Neznam čemu...

    Ajde da ganjaju 1:1 sa višim FSB-om za 24/7 rad, al oni sa multijm 8 traže maksimalni takt...baš bi se htio dokopati jednog E7200 da vidim kako ide...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo za plafon od ~3.8GHz je u (ranijim) review-ovima. Dakle max ostvarivi takt, i naravno sa zracnim hladjenjem.

    Vlasnici E7200 procesora uglavnom imaju memoriju koja moze ic na 1GHz (koja danas ne moze? :)) a zasto forsiraju visok FSB od 450-500MHz, ne znam. :D Za max takt se multi ne dira...

    Generalno, E7200 ide na oko 3.8GHz sa ~1.3V, nije lose, ali nije ni nesto posebno. Dok je max granica sada nesto preko 4GHz, ali uz >1.45V, nema svatko vodeno. :D

    EDIT: Ako se ne varam, negdje sam procitao da ce biti novi stepping, valjda dolaskom E7300 modela. Tada ce gotovo sigurno E7300 ici po trenutnoj cijeni E7200 modela, a E7200 pojeftiniti. Obzirom na ionako velik multi kod E7200, E7300 je nepotreban. :)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako zasto?? Pa zbog brze komunikacije CPU-RAM
     
  9. Razer

    Razer Novi član

    Možda sam to ja, no nemam običaj se ravnati po reviewovima kad se radi o OC potencijalu, znamo kakav to OC bude :D

    Za 1.45, 1.5v, pa ni 1.6v, nije potrebno vodeno hlađenje, neznam jel pričaš o OC-u za 24/7 rad ili za bench...s druge strane, kome treba DC na 4GHz za 24/7 rad :)

    Vidjet ćemo kako će se pokazati novi steppinzi na E8x00 procesorima, pa i na ovim E7X00.

    P.S. u vezi E7300 i multija 10...nadam se da neće krenuti smjerom E4x00 serije procesora, koji su sve dalje sve veći škart po pitanju OC-a, zato i forsiraju toliki multi...sjetimo se E4700 sa multijem 13
     
  10. Razer

    Razer Novi član

    Ajde čitaj bolje, i ja i SRV smo spomenuli, da je to besmisleno raditi kad se traži max OC. Maksimalna frekvencija procesora. Normalno da ćeš više izvući s multijem 9.5 nego sa multijem 8.5.

    A spomenutu bržu komunikaciju objesi mačku o rep...koliko ćeš ju osjetiti...imaš dividere ako ti memorija radi sporo.

    Sry na duplom postu...
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidi ga vidi, tek doso na forum a ubezobrazio se :D. Izvinite obojica :lol: A osjeti se visik fsb itekako!
     
  12. Razer

    Razer Novi član

    Sorry, nije bila namjera. Valjda mi se nakupilo s ostalih foruma slične izjave, pa sam istresao ;)

    Razlika u FSB-u sam osobno osjetio kad sam držao E8400 na vrlo visokom FSB-u na nižem multiju, za ganjanje SuperPi-ja.

    Mislim da na niskim frekvama (na Allendale procesorima npr.) i razlikama u FSB-u do 50-ak MHz (s multijem na npr. 8, 9, 10) su teško zamjetne u praksi.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Osjetit ces i u igrama :). A pogotovo razliku izmedju 8x500 i 10x400, naravno ako imas dovoljno jaku graficku koja moze sve ispratiti pa da vidis razliku!
     
  14. Razer

    Razer Novi član

    Ako ću negdje osjetiti to je teška sintetika osjetljiva na svaki MHz, kao što je SPi 1M. U igrama ako sam dobio par FPS-ova, a i to nebih osjetio, da nisam mjerio preko FRAPS-a...
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok ne bih dalje o ovome u ovom threadu jer nije tema. Kako rekoh osjeti se ako imas dovoljno jaku graficku da to isprati, a o sintetici da i ne pricam, al kome je to bitno!? :)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, to je bullshit.

    Takva razlika postoji samo kod jako puno winrara. Igre? :lol:

    Razlog zasto je E7200 sporiji od E8400 je prvenstveno manji cache, tu su sve razlike.
     
  17. Razer

    Razer Novi član

    Komotno otvori temu što se mene tiče. Misliš da ova GTS 512 nije dovoljno jaka da vidim razliku? Ili da ubodem GTS 320MB da vidim razliku bolje :D

    Zašto ne bi o sintetici? Upravo u tom i jest stvar, ako ćeš negdje razliku prvo osjetiti to je sintetika, a tek onda nešto praktično.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne bih da otvaram tu temu jer mi je to jasno, a tebi ako nije otvori :). Evo jedan test, razlika izmedju E6700 i E6750 je samo u fsb-u i to od samo od 66MHz. Mos mislit sta bi bilo da je razlika od 200 ili vise MHz kako je slucaj kod overclocka fsb-a.
    [​IMG]
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Losu si sliku postavio, ovo treba gledat:

    [​IMG]

    Jebote, u prosjeku cak 2% razlike. :lol: :lol: :lol:

    Anyway, skrenuli smo s teme, back on topic.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da skrenusmo s teme ja sam to vec upozoravo par postova prije :). I kao sto rekoh ovo je slucaj kada je fsb veci samo 66MHz, nadji za 200MHz ili vise ;)