E8400 pregrijavanje

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by d0ga, Jun 22, 2012.

  1. d0ga

    d0ga Aktivista

    idle 59-60 ... firefox i muzika 80-85

    vegas full load

    [​IMG] :roll: :roll:

    ikakve ideje? kontao sam zalman 9700 naručiti...
     
  2. pac

    pac Komšija

    Ocitis malo komp i promjeni pastu na procesoru pa vidi kako se temp ponasa.
     
  3. d0ga

    d0ga Aktivista

    ocistio sam prije 20tak min i gledao ponašanje i tek onda stavio na forum, paste je vec i bilo dovoljno..
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije tebi dobro postavljen cooler na taj procesor,nema veze sa kolicinom paste mada i previse paste zna da skodi performansama coolera..

    Mnogi pogrijese prilikom zakljucavanja push pin-ova na Intel cooleru i ne uklope ik kako treba pa imaju visoke temperature..

    Ja sam koristio Q9550 sa stock Intel coolerom jedno vrijeme i nije isao preko 80C u Prime 95 stress testu, a ovo je quad core procesor..

    Sto se toce coolera koje bi eventualno kupio idi na sto jeftiniju varijantu,po mogucnosti polovan npr Cooler master TX3, jer to je Core 2 Duo dvojezgras i ne grije se mnogo..
     
  5. d0ga

    d0ga Aktivista

    Postavljen je dobro, sad sam gasio komp otvarao i provjerio...
    Ulegao je super sve je krasno, al se grije i evo u vegasu sam nesto rendao prije 2 3 sata dosao do 52% i ugasio se radi pregrijavanja... :evil:
    Sutra cu otici po ovu pastu u plus "Cooler Master HTK-002" pa vam javim jel šta pomoglo , hvala za brze odgovore !
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj procesor nebi trebao ici preko 75C, nevjerujem da ces sa novom pastom postici 30C manju temp. Nesto tu nije uredu, jesil provjerio da ventilator na hladnjaku nije "zaglavio"?
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakav je protok vazduha u kucistu?
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nisi dobro postavio hladnjak 120% ili ima previše paste. Čak i da je ventilator kontra okrenut nebi bilo toliko. Intelovi socketi znaju biti zeznuti prilikom montaže. Imaš na yt milion video-a pa se podsjeti.

    @dmr da je ne znam kakav ne može mu u idlu biti 70 stepeni nema šanse.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najbolje izvadi maticnu iz kucista pa onda montiraj cooler. Samo ne vadi procesor ni slucajno da ne ostetis socket prilikom vadjenja ploce.

    Kad se montira, kroz sve 4 rupe moraju proci pinovi, a pritisak mora biti cvrst. Pasta ti nije razlog, pasta moze praviti max 4-5C razliku, ali ne ovakvo nesto.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Itekako može biti 70c u idle ako nema nikakvog proroka već se isti vazduh vrti u krug.

    edit: a plus on rece idle 59-60
     
  11. d0ga

    d0ga Aktivista

    kućište je Cooler Master Centurion 590, imam jedan vent 120 nazad jedan kod diskova i to je to

    sutra ću skinut kuler još jednom ga "propuhat" na kompresoru vratiti nazad pa javim, tenks :smt006


    trenutno
    [​IMG]
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    de malo rukom dohvati kuler pri dnu, sto blize bazi pa vidi kakvo je stanje na dodir. Kad je to pocelo sa temperaturama, kakvo je stanje bilo prije ovih vrucina? Jesi li siguran da vent puse ka zadnjoj stranici tj. ka tom ventu nazad sto izbacuje vazduh napolje? Koji uopste imas sad kuler?
     
  13. veki81

    veki81 Aktivista

    Imao sam isti proc. i isto mi se desilo da se pregrijava problem je bio u cooleru dok nisam izvadio maticnu i fino uklopio cooler nisam mogao rijesiti problem, kasnije taj proc sam klokao na 3.6 sa stock coolerom na p5kpl\1600, u full loadu do 70c u idle 35-39c . Sa nekim bezze kucistem bez ijednog venta na kucistu. Kao sto kolega dmr rece dirni cooler na dnu i ako nebude vruc u momentu kad ti pokazuje vece temperature 100% nije nalegao.
     
  14. d0ga

    d0ga Aktivista

    upravu ste svi koji ste govorili da nije fino nalegao!! sve sam poskidao maloprije, okrenem maticnu... kad imam sta vidjet, 2 pushpina nisu uopste "probila" ... namjestio sam fino, al sam se napatio pravo bole me palčevi, jedan me baš zezao, čak mislim da će nekad izletiti ponovo, al ajde
    u idleu sada plafon 46...

    full load

    [​IMG]

    hvala svima :smt006
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    Djaba uvjek trubiti isto :evil: . Ma nek je sve ok :smt002
     
  16. d0ga

    d0ga Aktivista

    hvala svima na pomoći..