EAH6970 DCII/2DI4S/2GD5 vs ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Juka, Sep 1, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Juka

    Juka Komšija

    Zanima me vase misljenje koja je karta bolja , dakle ista im je cijena sad me samo zanima sta je bolje, nacitao sam se recenzija ali totalno neodlucan!!!!!
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    HD6970 je malo brza karta (cca 5 - 10%) i ima 2GB memorije sto svakako dobro dodje na vecim rezama i sa pimpovanim AA/AF..

    Takodjer HD6970 trosi nekkih 20tak W manje od GTX570..

    Obje karte su Asus DCII tako da imaju dobro hladjenje..


    Sa druge strane GTX570 je bolji overkloker i ima bolje drivere i bolji je za folding..
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Foldat mozda i hocu,ali me prvenstveno zanima overall upotrebljivost grafe, multi display necu i eventualno da na 24'' predjem, ali za sad nema potrebe!
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    GTX 570. Kakav ati. A sto se tice brzine tu su negdje. 6970 u jednoj igri brza, gtx 570 u drugoj. A gtx 570 je veoma dobar clocker. Moze preci stock gtx 580 bez problema. I jos jedan dokaz da je gtx 570 super karta je da je ja vec imam par mjeseci sto ipak nesh znaci. Nije otisla brzo kao prijasnje.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sena ba, pa zar do sad nisi skontao, da se ovdje tvoji savjeti vise ne uvazavaju, kad su grafe u pitanju, jer nisu objektivan. ti si ATI hejter, i tu prica zavrsava :) da dodje neko novi, i procita tvoj post, iz prve bi pomislio da je ATI kartica o kojoj se ovdje prica najveci moguci shit, a da je NV savrsenstvo nad savrsenstvima, jer je ti imas par mjeseci. pa imam i ja 5870 od aprila, prosle godine, pa sta sad? :D :D trebam reci da je to najbolja kartica? :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bih tu isao na HD6970. Ipak zbog tih 2GB memorije koje ponekad dobro dodju, a i u prosjeku je brza od GTX570.

    Dalje, GTX570 se moze bolje overclockat, ali tada i razlika u potrosnji nece bit 20W, nego puno vise.
     
  7. efo

    efo Komšija

    ili uzmes 6950 za 100km manje i "evoluiras" je u 6970, procenat uspjesnosti je jako visok kolko znam.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hahah gdje je to 6970 brza od gtx 570. Obje grafe su izjednacene i 6970 ce jedino na multimonitoru biti u prednosti. A i sam si prije govorio da nema potrebe za 2GB rama.A ti racunas watte. Koja komedija. Ja sam imao gtx 570 sli i nisam primjetio da se racun za struju povecao.
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    ko' da cu ocat na 22'' :roll:
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko ja znam nema vise 6950 koje se mogu pretovirti u 6970.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ko se javlja pa i ti si prije gotivio nvidiu i sada si naprasno amd/ati fanboy. Jarane moj ja sam za 4 mjeseca probo dva flagshipa i mogu ocjeniti koja grafa valja i koja ne valja. A takodjer nema potrebe da se moji savjeti uvazavaju. Nisam osoba koja pati da je u centru kao sto si ti. Ne mora niko procitat ni slova sto sam ja napisao. Opste me ne zanima. A ja nigdje nisam rekao da je 6970 shit nego da je gtx 570 bolja kupovina.
     
  12. efo

    efo Komšija

    6950 i 6970 su identicne kartice sa razlicitim biosima... ako ti price/performance znaci ista, onda ti je 6950 1gb daleko bolja kupnja od obje gore navedene, ako ti pare nisu problem, onda uzmi sta oces, neces pogrijesit ni sa jednom..
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Zar Juka nema vec 6970?
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Malo presaltaj forume i vidices da se novije ne mogu otkljucati.
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Nije stvar ocul je sebi uzimat ili nekom, samo me zanima nagrubo misljenje o navedenim kartama!
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo proguglaj i vidi koliko je 570ki krepalo a koliko 6970ki pa donesi zakljucak.

    Takodje mi se polako pocinje povracati na komentare o Nvidia "boljim" driverima.Po cemu su to nvidia driveri bolji kad se neki whql driver ceka 3 mjeseca i kad konacno izadje za 3 dana ponovo izadje whql driver.Eto koliko je bio dobar i to sa "WHQL" da je trajao sva tri dana.

    Problema sa SLI/CF setupima je uvjek bilo i bice.Nekad bolji jedni nekad drugi.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako koja, ovo je vrlo pozeljna HD6950:
    http://www.xbitlabs.com/articles/graphi ... toxic.html
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni ni jedna gtx 570 nije crkla a tjerao sam ih skoro do 1Ghz. A driveri to necu diskotovat. Nvidini su bolji i tacka ko kaze suprotno ili sebe laze ili je budala.
    PS. Za dva i po mjeseca kolko sam imao gtx 570 sli nisam imao ni jedan problem. Dok na 5970 prvu igru koju sam pokrenuo glitchevi su bili na sve strane.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sta ti pricas majke ti????? pa prva kartica koju sam kupio je Asus NV 7300GT, pa je sljedeca bila ATI 2600XT, pa je sljedeca bila ATI 4850 (kad je tek izasla), pa sljedeca je bila NV GTX285, pa nakon toga ATI 5870. I po cemu ja to gotivim NV???????? sta je isplativije u tom nekom trenutku, to i kupim. kod cpu sam prvo imao Celeron D 2,66, pa AMD 3800, pa E8400, pa X4 965, pa 2600K! Ne gotivim ni atija, ni intela, ni nv, ni amd-a. gotivim svoj djep najvise! btw, gdje zakljuci da ja patitm od toga da se moji savjeti uvazavaju? Pa kad si mene vidio da ja nekog savjetujem?? Najvise sto mogu uraditi je dati linkove na par recenzija, pa neka neko sam prosudi. btw, slobodno kopaj postove, pa ces se uvjeriti sam :)
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    kolinsb
    Nemoj ba da sad kopam ti po postovima.
     
Thread Status:
Not open for further replies.