Eee PC dobija konkurenciju

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Dog_Father, Mar 6, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ECS G10IL

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    GeCube Genie

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    karakteristike veceg gecube modela zvuce obecavajuce, a ovi ostali su mi nekako preskupi da bi bili u istoj klasi kao eee.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    EVo ga i MSI

    vr-zone.com

    [​IMG]

    http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=247109
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Za MSI Wind jos uvijek nije objavljeno nista konkretno i to sto se po sajtovima pojavljuje je u fazonu rekla-kazala, moglo bi bit, vjerovatno jest, sigurno je to..
    Zasto nisu nista prikazali? Zato sto nisu imali da prikazu neki custom-OS Linux koji bi zadivio prisutne, a i same specifikacije su daleko od finalnih jer sada bukvalno svi mogu ponuditi ovakve laptope po niskoj cijeni tako da se moguce odvojiti samo po kvaliteti izrade i nekom OS-u.
     
  7. Heinz

    Heinz Aktivista

    Nesto sam vala pratio sve oko Eee-a, nesto slicno mislim sebi nabaviti, ali niposto Eee. Ispod 10" ni u kom slucaju ne uzimam. MSI mi izgleda puno bolje od Eee-a, koji je sav nekakav ko igracka, i to ruzna igracka...

    Evo usporedba velicine sa 15.4" laptopom i kutijom cigara.

    http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=5107&Itemid=1

    Pravo fino izgleda, samo da ne bude preskup, mada bi opet gledo neku najjeftiniju varijantu: 10" ekran, wifi i mali SSD - vise mi ne treba...
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni ECS izgleda mocno. Jos samo da izbace crni.
     
  9. Heinz

    Heinz Aktivista

    Dobar je i on, al mi je MSI opet malo ljepsi, a cini mi se da mu je i tastatura gotivnija.

    GeCube izgleda ko Spectrum ZX laptop, bijedno. :mrgreen:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    EeePC je stvaran i u prodaji. Dok ne krenu i ostali sa proizvodnjom i prodajom nema konkurencije. :wink:
     
  11. Heinz

    Heinz Aktivista

    Jes, samo sto se nigdje u Evropi ne moze nabavit.

    Mada cujem da ga imaju u Genelecu. :mrgreen:
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Eee PC ima i na našem tržištu već neko vrijeme. Cijena se kreće oko 650KM.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Puno para za igracku.
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    Ne puno nego PREVIŠE.
     
  15. Heinz

    Heinz Aktivista

    Upravo.

    Mislim, spreman sam dati i 1000 ako treba ali ako cu dobiti ozbiljnu masinu koja moze zavrtiti XP. 7" ni pod razno, cak je pitanje i sa ovim 10", koja rezolucija ? Vjerovatno 1024xnesto... To se moze progutati, vecina aplikacija ce skontati horizontalu od 1024, sto nije slucaj sa 7" na Eee-u.

    Konto sam sebi nabavit 12". Belaj je sto je jeftina 12tka teska 2 kile i opet ima bateriju ko mudo (neki jeftiniji modeli imaju i 4 cell baterije). Da uzmem laksu i kvalitetniju 12tku treba mi makar 800-900 eura. Posto mi punokrvni laptop trenutno i ne treba mislim da cu sacekat nekoliko mjeseci da vidim ima li sta od ovog MSI-a, FCS-a i ekipe.

    Za XP i 10" ekran nudim do 400-500 eura, ovisno o storage kapacitetu... :mrgreen:
     
  16. Heinz

    Heinz Aktivista

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    HP predstavio svoj uzdanak:

    http://my.ocworkbench.com/bbs/showthrea ... post429462

    VIA C7-M ULV 1.2GHZ
    1GB DDR2 677 (1 DIMM slot)
    VIA Chrome 9 graphics
    160G SATA HDD
    8.9" LCD Screen
    supports HD Audio
    Broadcom 11B/54G, Bluetooth 2.0, 10/100/1000 Ethernet
    Weight :1.27 kg


    Primjetite ogromni disk u odnosu na bijednih 2/4GB flash kod Eee.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    via platforma je zalostan izbor.
     
  19. Heinz

    Heinz Aktivista

    Ljudi ga testirali...

    http://computershopper.com/reviews/hp-2133-mini-note-pc-review

    ...i popljuvali procesor, i to na najjacem modelu (750 dolara, 1.6GHz). Nidje slika u ovoj recenziji, ako ko ima pametnijih linkova, bujrum, meni se mrsko peglat.

    Preskup, jedino mi se svidja sto je ekran 1280x768 i sto izgleda puno ozbiljnije od Eee-a, ali ne vrijedi te pare nikako.
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    Rješenja bazirana na Intel-ovom Atomu će biti dosta bolja. Volio bih da je VIA bolja barem bi imali neku konkurenciju a ovako ... žalosno