Elektricna vozila

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 12, 2017.

Tags:
  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kona je prejak auto. Imam osjecaj da je lakse dobit teslu 3 nego njega :)

    Ja sad za sad ciljam na XC60 T8. Plugin in hibrid, 60% bi mogao na baterije preci. Imam punjac u garazi odmah kraj parking mjesta, sve bi se poklopilo samo tako.
    Problem je u tome sto je cijena trenutno oko 70k.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Grijesis ima lutfa da se prosiri potrosnja energije.
    Ako uzmemo najjacu teslu i ako ona predje 20k km/godisnje, ista ce potrositi ispod 4000 kWh godisnje, prosjecno Bosansko domacinstvo, trosi 600 kWh mjesecno ili 7000 kWh godisnje, na zapadu je vise. Znaci da u prinicpu to nisu ogromne potrosnje elektricne energije. Industrija je ta koja trosi mnogo, jednu elektricno auto po domacinstvu, vjerujte da nije mnogo sa aspekta energetskih zahtjeva.
     
    Last edited: Dec 9, 2018
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    A otkrit cu vam tajnu koju mi je jedan englez otkrio, ovaj mining (rudarenje) kriptovaluta je upravo placen od velikih kompanija iz autoindustrije, da se vide kapaciteti i testiraju mogucnosti dodatnih opterecenja elektroenergetskih postrojenja i mreza. I rezultati su odlicni.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Cuj engleza teoreticara zavjera :p
    Ali slozicu se da su el auta p...in dim sta je mining bio 2017/18, a nisam vidio da se neko zalio na nedostatak struje, tu prostora itekako ima.
    A kako tehnologija napreduje, elektronika sve manje struje trosi, nizi proizvodni procesi i optimizacije su npr prepolovili potrosnju racunara u zadnjih nekoliko godina. A svakako prelaz nece ici preko noci, nema smetnje u tom pogledu.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Covjek je bas u energetskom sektoru, zanima engleze nas hidropotencijal, koji je samo 25% iskoristen. To je jako stvarno, nikakve teorije zavjere.
    Kada sam ga pitao sto bi autoindustrija placala tako nesto, rekao je da su itekako oprezni sa promjenama, radi se o milijardama na godisnjem nivou. Energetska efikasnost u evropi nudi ogromne visokove el.energije. A generalno nema prirasta stanovnistva. Evropa ce preko Horizonta 2020 (budzet preko 70 milijardi €)
    https://ec.europa.eu/inea/en/horizon-2020 lagano nametnuti sve, kako kroz zakone tako kroz inovacije. U BiH su prisutni, grade mini hidrocentrale, imaju dosta koncesija.
    Pa pogledajte EIT https://eit.europa.eu/newsroom/eit-innoenergy-electrification-mobility-cop24
    Uglavnom to je duga prica koja se moze pricati uz kafu.
     
    Last edited: Dec 9, 2018
  6. Haker

    Haker Veteran foruma



    Evo još jedan dobar ev.sa 400 km otvoreno i 600km grad.
    Trebalo bi vremena da se navikne da ti auto manje troši u gradu :D

    Veća baterija i donekle slabiji motor je bolje nego ove Tesle sa jakim motorima pa nema dometa
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Esh likes this.
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Logično da je skup auto na hidrogen kad ga niko skoro ne proizvodi i samim time nema gdje puniti. A za 80$ u Njemačkoj ne možeš pun tank napuniti od 55l. Kad ameri krenu srati o potrošnji i ekologiji a voze dodge od 5t sa 6l motorom.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kakav hidrogen. Tesko im se prebaciti na električna vozila i postaviti infrastrukturu. Mozda, kako kaze u videu, hidrogen dodje poslije.



     
    Last edited: Dec 16, 2018
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fin tekst o novom tipu el. motora male britanske firme Equipmake, 220KW i brdo obrtnog momenta, ciji je vlasnik ujedno izumio KERS za F1.
    https://www.bug.hr/tehnologije/elek...jenim-magnetima-revolucija-za-elektricne-7448
     
    NeTRa1der and Vedo like this.
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svakako sranje. Sve i da naprave u Sarajevu to je sranje.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Potpuno bespotrebna investicija..
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Kako je bespotrebna, ako je cilj omoguciti vlasnicima tesli da putuju cijelom Evropom?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Baš tako. Ne prave punjac nama. Mada mislim da ce i kod nas doci el auta brze nego sto ocekujemo.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa treba tih punjaca kamara ako misle da stimuliraju kupovinu. Bar 100 komada, da ih ima u svakom manjem gradu, a kamoli vecem.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali je trenutno stanje isto da auto kompanije otvaraju benzinske pumpe da se prodaju auta. Ne moze to biti sve na njima vec na drzavi. Isto sto se prave putevi tako bi trebale i el stanice. Jedina je prednost sto ta auta mozes napuniti bilo gdje. Recimo za nas bosance koji malo prelazimo, gdje nam je posao blizi od 100km, auta bi se punila u kući/garaži.
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Meni bi elektricno auto bilo idealno kao drugo auto, bas za "posla". I onda recimo imam commute (imamo li mi termin za to?) Sarajevo-Konjic, sedmicno 550km (2200km mjesecno), to je 80-100kWh, znaci 15KM struje, cetiri sedmice, 60KM, a trenutno trosim 60-70KM na gorivo (378km mjesecno).

    Mogao bih puniti kod kuce bez problema preko noci, otici na posao, po gradu se provozati sta trebam i nazad kuci :D

    Sto se Tesle tice mislim da smo mi daleko od tog standarda, ali bi trebale ove obicne punionice da budu malo rasprostranjenije, barem zbog stranaca kad dolaze kod nas.
     
    Last edited: Jan 27, 2019
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Maloprije slusam Tesla u Sarajevu gradi supercharger.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk