Elektricna vozila

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 12, 2017.

Tags:
  1. heroic

    heroic Komšija

    Pa dobro nije covjek prije vidio, a i fin je bio, propitao malo, cak kaze "I asked a stupid question", izvinuo se i dovidjenja :D
     
    Haker, edgsi and AdoSA like this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Danas prođe ova Tesla s, gromada od auta, izgleda šira od panamere

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. Esh

    Esh HWB

  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vala bas izgleda kao da je skinut sa Golfa 1.
     
    Vedo likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas mrzim Tesla dizajn.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam kako ce im ovi monitori proci crash testove. U slucaju udesa sa strane eto ti monitora u glavu. Jeste prototip ali mi izgleda kao aftermarket nadogradnja.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U BCC u Tuzli, na instaliranom punjacu za ev, redovno papci zauzimaju pozicije. Trebat ce mlogo godina da mi dodjemo do kulture.
    [​IMG]
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    Lose nam se pise...
    Kad odu starije generacije bit će jos gore

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma 50% ih ne zna ni sta je ovo, cuo sam lika kako govori: "ovo je SDA iznajmio dva stranacka mjesta" :D
    Evo malo papaka za rofl
    [​IMG]
    Ovaj je izdominirao sa parkiranjem
    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 30, 2019
    Lamagician likes this.
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  17. Tensai

    Tensai Komšija

    Nažalost ovo je samo kapitalistički trik da se iz ljudi izvuče novac kupujući eletrične aute. Tržište benzinskih automobila je zasićeno i slabo se prodaju već nekoliko godina tako da hoće da ljude natjeraju da jednostavno bace i kupe novo. Prevoz sudjeluje sa samo 12% CO2 emisija a u zemlji kao što je holandija vjerovatno još i manje. Naravno treba spomenut i činjenicu da ni eletrična auta nisu 100% čista jer i proizvodnja struje zagađuje okoliš. Samo još jedan primjer planirane zastarjelosti.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    To je teorija zavjere. Nema toliko velikih igraca u industriji el automobila da bi se na taj nacin prodavala auta. Ako je nešto u interesu automobilskoj industriji, onda je to da se sto vise rastegnu trenutni motori. Ljudi nisu svjesni koliko je tesko preci na platformu elektricnih automobila. Koliko treba novca da se napravi infrastruktura stanica. Koliko je tesko naci servise i sistem odrzavanja istih. Koliko ce godina proci da se mehaničari obuce za el auta itd itd. . Da ne kazem koliko je samo potroseno novca na razvoj postojecih motora i platformi da bi to sve iz vedra neba bacili niz rijeku, podmitili politicare da uvedu rigorozne zakone da bi se prodavala el auta? Jednostavno nema smisla.

    Pogledaj malo servise Rich Benoita. Linkao sam ga na ovoj tem, i koliko je tesko danas servisirat el automobil. Nema dijelova, nema servisa, nema dilera, kompjuter se mora hakirati da bi auto radilo, baterije i motori kostaju po 5-15 hiljada $ na crnom trzistu.

    A kada se govori o zagadjenju el automobila, neka je 1:1 kao sada (a nije), te tvornice ce daleko biti od gradova a ne kao automobili koji zagadjuju direktno gdje ljudi zive. Pobjegnes 2 kilometra od grada na neko brdo i vidis razliku.

    Holandija je ravna, mogu veliki procenat struje dobiti od vjetrenjaca.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ali za 10godina veliki procenat ponude bilo kojeg proizvođača će biti el vozila. Za svaki model sigurno će imati el varijantu.
     
  20. Tensai

    Tensai Komšija

    Kao prvo planirana zasterjelost nije teorija zavjere već je priznata kao ekonomska i industrijska strategija.
    Kao drugo ima kamaru velikih igrača na tržištu el. vozila; Nissan. VW, BMW, Chvrolet, Tesla itd a koliko će ih tek bit za 10 godina....
    Meni je i dalje besmisleno da se daje toliki novac da se predje na el vozila da bi se zagađenje neznatno smanjilo. Najveći CO2 zagađivač je industrija, upravo ona koja će da proizvodi el. auta. pa se sa sigurnošću može reći da će ovakav potez donijeti više zagađenja a ne manje. Pogotovo kad se uzmu u obzir baterije koje su veliki zagađivači okoliša.