Elektricna vozila

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 12, 2017.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

  2. heroic

    heroic Komšija

    GLC na struju :D

    Svidja mi se.
     
  3. Esh

    Esh HWB

  4. Haker

    Haker Veteran foruma


    Evo ga I Audi
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Da ne gledam sve, koliko km prelazi?
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    400km
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Znaci u vrh glave 300 :D
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, vjerovatno. Sa infrastrukturom to nije problem, ali ako ideš na put od 400km a nemaš puniti...
    Ali evo i Porsche izbacuje full el model, za koju godinu će svi imati i svakako je bolje, samo proći će još vremena dok ne zažive skroz.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Samo kod nas tendecija da se kupuje diesel, i da je diesel tito i partija, te sipa d3, d4 :)
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Nismo mi relevantni, prvo ono sto mi vozimo u dosta zemalja ne bi moglo na cestu, a drugo sto ogroman procenat primanja dajemo za auta i nemamo ama bas nikakvu ekolosku svijest.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma znam, samo kazem. Fakat treba samo u to ulagat, to je buducnost, i auta na te pogone.
    To za eokolosku svijest, tacno mi se gadi gdje zivim i ko me sve okruzuje.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Struja ima svaku prednost u odnosu na motore sa unutrašnjim sagorjevanjem. Za deset godina kada se izgradi infrastruktura i unaprijedi tehnologija biće super.
    Ja gledam da uzmem auto, dizele i ne gledam, samo problem što je ponuda benzinaca katastrofalna.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Probaj gledati hibride, tek onda ces vidjeti da benzinaca ima u izobilju :D
     
    Stevie_Ray and Haker like this.
  14. Esh

    Esh HWB

    AdoSA likes this.
  15. Ninja

    Ninja Komšija

  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Još koju godinu i moći će se uzeti pristojan eklektrični polovnjak za razumnu sumu novca :D ... Do tada SDI 4 the win :D
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nemos teslu polovnu uzet ako nije preko tesla dealera. Kad prodje garancija mos se jebat :) Da nisu stavili ona gullwing vrata na model x, mozda bi mu i mogao progledati kroz prste. Ovako, ne mogu roof box na njega stavit :D
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kupiš ishabanu izgazanu Teslu kad joj istekne garancija, u gepek staviš dizel agregat na ložu i formalno imaš hibrida, samo da može na bateriji doći do tehničkog i nazad :D link.
    Pretpostavljam da se stare Tesle neće "reciklirati" tako da se možda napravi tržište refursbished Tesli, zamjeniš baterije, uradiš update software-a veliki servis na mehanici i to je to.
    Nešto kao priča o Golfa 4 SDI ko nov, prešao samo 300.000 al u Njemačkih... :rolleyes:
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa ima onaj manjijak na youtube sto je uzeo dvije razvaljene tesle pa slozio jednu.
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    400.000 pređenih km u Tesli sa gubitkom kapaciteta baterije manjim od 10%. To izgleda kao odlično na papiru, ali ne govorim ja samo o polovnim Teslama... Dok uđe VW koncern u priču za mase, pa Merc, pa Bavarac... Poželićemo mi da čujemo turiranje na ulici, a kamoli rad SUSa :D