Elta MT cable net in the Tuzla town

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ColdFire, Jul 17, 2010.

  1. becke

    becke Aktivista

    Gdje treba otici da se potpise ugovor?

    Znam da imaju na Sjenjaku neki prostor. Zanima me moze li tu, jer mi je zgodnije, ili moram ici kod Mejdana gdje im je sjediste?
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nije vise u Mejdanu nista, samo se placaju racuni triput sedmicno (pon, sri, pet). Sad im je sjediste gore u Focanskoj, kod Doma za nezbrinutu djecu, uzbrdo se krene pa na lijevoj stranici ima "zgrada" nova medju kucama :)
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Code:
    Od 1. januara pretplatnici kablovske televizije TXTV svoje će račune moći plaćati na dva nova naplatna mjesta i to:
    
    - U naselju Stupine B8, lamela 3. Adresa naplatnog mjesta je Maka Dizdara broj 64. Radno vrijeme: utorak, četvrtak i subota od 9 do 16 sati.
    
    - Sportski centar Mejdan, tribina B. Radno vrijeme: ponedjeljak, srijeda i petak od 9 do 16 sati.
    
     Na navedenim naplatnim mjestama usluge kablovske televizije možete plaćati bez provizije.
    
     Zahvaljujemo na povjerenju
    Probaj na Stupinama.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Cijene su............ : previše! :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
     
  7. black

    black Komšija

    Upload je ogroman , mozes komotno hostati stranicu.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    a ping tuzla-banja luka 33, djaba sva brzina :mrgreen:
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    A sta je problem sa tim pingom?
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa eto trebao bi biti ispod 20ms izmedju providera u bih :) to je sasvim nebitno, bitno je kakav je ping prema vani, jer su vani svi servisi prema kojima ti je ping bitan.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ne kontam sto bi morao biti ispod 20ms. Eto ja imam prema BHTelecom-u Sarajevo 25ms. A i komentar gore je bio kao da taj ping od 33 utice na brzinu. 33 su milisekunde, znaci toliko neki LCD monitori imaju realan odziv, a ping je round trip time kroz cijelu mrezu routera. To sto je postalo misljenje kako je to slab odziv to je druga prica, i tipa ping 50-100ms velik, ne moze se igrat online i slicno, blabla. Sve ispod 50ms je odlicno, od 50-100ms je vrlo dobro. A probaj bilo koji server ping-at u Evropi, ne samo one po speedtestu, dobit ces ispod 100ms.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sto za igranje nije dobro. ako ce netko imati 20-30ms u igri, a ja 80-100ms, to ne valja, i ta se razlika osjeti. ping ne utice na brzinu, niti obrnuto, ali trenutno zauzece dopustenog bandwidtha itekako da. vjerovatno je htio reci da je provider korisnicima dao mnogo vece brzine nego sto realno moze ponuditi, te mu je stoga mreza zagusena i odatle ping velik (mozda velik cak i u internoj mrezi).
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa to i govorim, niti ima bas veze niti je to uopste to velik ping jer je pitanje da li ti osjetis 50ms razlike izmedju tvog i njegovog pinga? Ako i osjetis neku razliku u igri, sumnjam da je to do te razlike u pingu jer je mala. Opet ne znam, ali ako ti nesto trza ili kasni, ne mora znacit da je do pinga jer bi sa tim pingom svaki paket "isto" kasnio i to toliko neznatno. Prije ce biti veci failure rate na paketima ili potvrdama, ili neko trenutno zagusenje kad ping skoci i slicno, a ne zbog ~80ms pinga.
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    glupost
    dobre brzine ... i konkurencija ...
    jebo vas ping lol
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Preko 80ms u igrama je prelose imho. Osjeti se razlika itekako.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta trabunjate, evo ja sad probo sa BH Telecoma prema istom serveru u Banja Luci i imam 53ms a prema Sarajevu 17ms, prema Ljubljani 36ms, prema Frankfurtu 44ms
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    kolins je li ovo dostupno u Zavidovicima ? ove brzine :D vidim poceli su digitalnu tv nuditi sa 150 kananala + internet 5 Mbit/1 Mbit..ja se kontao prebaciti ali neko mi rece ni za zivu glavu sve to radi preko MMDS bezicne veze..nije preko postojeceg kabla kao sto bi trebalo ici DVB-C ili DVB-C2
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Samo ne znam od koga uzimaju link Telecom? Ne kontam kako su jeftini.
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    ma onako kazem za ping, mada kad sam pisao to nisam ni razmisljao kud signal mora proci da dodje od tuzle to banja luke, mozda je blize lupam pingati frankfurt nego banjaluku

    ali opet ako hoce realne podatke prikazati u reklami onda su trebali mjeriti brzinu van bosne, bar ja nikad ne gledam kakvo je stanje i sa pingom i sa brzinom u serverima po bosni nego sve ide van granica :)
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    a kako ide sa ip adresom ili više njih na ove gore pakete?