Email postavke za E51

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ming, Aug 21, 2008.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Da vidim ove mobitel strucnjake, kako postaviti mail na Nokiu E51 (u pitanju je EPN mail).

    Linkovi, vodici & stuff.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Po cemu je EPN-ov mail specifican?
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Preko wizarda ne prolazi, samo sam naglasio jer mozda ima neka caka. Da znam, ne bih ovdje postavljao.
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    kad smo kod mailova , znali neko postavke sa gmail ( pop3 ... i ostalo sto ide )
    hvala
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pa ne moras odmah skakat na covjeka koji hoce da ti pomogne. Nisi naveo kakve su postavke za EPN mail cime si na pocetku smanjio broj ljudi koji bi mogli da pomognu, a koji ne koriste EPN mail.

    Da li uopce bude neka poruka o problemi, "ne radi" ne znaci puno u zivotu. Kada kreiras preko wizarda, rucno provjeri opcije za Access Point in Use (GPRS), Mailbox Type, Security (ports), da li treba citavu EPN adresu koristiti kao username i sve to za incoming/outgoing.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Nadam se da pitas o postavkama za isti mobitel?
    Inace kljucne greske pocetnika sa "gmailom na mobitelu" su:
    1) Lose postavljen GPRS (ne radi)
    2) POP3 podrska koja nije omogucena na Gmail webmailu
    3) Pogresno postavljeni portovi (navedeni na Gmail helpu)
    4) Pokusaj da se logguje bez pune e-mail adrese
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    ColdFire,

    Pa za gmail ides u opcije, server za prijem pop.gmail.com ..server za slanje smtp.gmail.com. Stavis svoju sifru, punu e-mail adresu.. ostala podesavanja su nebitna.

    Nemam izradjen mail acc na mobitelu posto sam na internetu kuci svaki dan pa nisam 100% siguran.. ako ne bude radilo javi da ponovo vidim jer mislim da je drugacija i za s60 v3 telefone i za dumb telefone.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    sve tako stavljeno i neče
    da li treba one portove mjenjati ???
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Portovi su cini mi se: 995 i 465.
     
  10. tux_

    tux_ Aktivista

    Na gmail:

    settings>forwarding pop/imap>enable pop/imap
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Btw, svi mailovi u jutro stigli :lol:
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam i znao da je ovolika procedura dok nisam bas pogledao sta sve treba. Evo za podesavanje gmail-a 100% radi odmah me konektovalo bez problema:


    ColdFire Nadam se da sada moze ;)
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Pa imas moju proceduru od 4 koraka, samo moras znati odgovarajuce podatke :]
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Tvoja procedura moze stati u jedan korak:

    1. Nesto nisi dobro postavio :lol:

    Neko i ovih devetnaest koraka.. meni je bar pomoglo.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja uopste ne koristim imap, a nikad problema nisam imao pri konektovanju sa n73ce.
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    svaka čast Nails . ja sam mu stimao preko pop 3 :lol: mada mi nije ni jasno sta ce mu mail al ajd
    hvala
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    ColdFire, Ma nema na cemu. Sto se tice maila.. ako ga mislis koristiti mislim da je to naj bolje rjesenje preko mobitela. Hebiga.. mozda cojiku treba ;)