Empire: Total War

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Aug 22, 2007.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo za ljubitelje serijala

    firingsquad.com
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

    Super, puno volim TW, bilo je vrijeme da poprave morske bitke. Ono nije imalo smisla.
     
  3. monK

    monK Komšija

    Beton,

    samo da se drže fazona koji su forsirali do sada. Najjači setup za strategije je ovaj njihov TBS/RTS kombo...
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Preview - http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=242108
    Screenshots - http://www.eurogamer.net/gallery.php?ga ... e_id=81820
    Homepage - http://www.sega.co.uk/empire/gameinfo/news.php





    Na totalwar.com pise da je igra dostupna od 3. februara, a release date na ign-u je 31. mart.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. artemis

    artemis Komšija

    Jedva čekam,još brodići :smt007
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bas nesto kontam, imam sta igrati od do ljeta. :mrgreen:
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    bilo bi dobro da ima coop igranje
     
  8. Esh

    Esh HWB

    We can confirm that Empire: Total War's release date has been moved to March 2009. Here is the full reason and we wanted our official forums to be the first to know!
    "The extra development time will allow us to finalise and polish Empire, making it the most accomplished and epic of the Total War series." said Kieran Brigden, Studio Communications Manager at The Creative Assembly. "There is a great deal of anticipation around Empire Total War and we want to ensure that it is the benchmark for strategy games upon its release."

    Significantly the additional time will also allow us to implement the underlying technology for a much desired feature (thanks to your feedback!); a multiplayer campaign mode. An opportunity to participate in the 1 versus 1 multiplayer campaign mode beta will be made available to all Empire Total War buyers post release.

    Dakle, u martu igramo Empire: Total War :)
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Super, još nisam oćefio M2
     
  11. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    http://www.gamespot.com/pc/strategy/emp ... 3B2&page=1

    Ev na Gamespot-u neke novosti o Empire: Total War, ja sam malo skeptican po pitanju ovih silnih promjena i pojednostavljenja same igre, bojim se da nece upropastit je kao sto smo mnogo puta vidjeli s drugim serijalima u nastojanju da pridobiju novu publiku gube i staru i ne dobijaju novu jer igru naprave pre jednostavnom i prosto glupom:D
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Danas u 5pm po nasem vremenu se ocekuje demo za ovu igru. Jos uvijek nije poznato sta ce demo sadrzavati, no to ne znaci da se ne moze iskoristiti jedno "ojhaaaa" :)
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    ne svidja mi se "tajming" u igri.ne leze mi igre iz ovakvih stoljeca,ili mi daj moderno ili antiku :D ovi fazoni AOE3,Colonization su bezveze =)
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Demo je dostupan preko Steama...
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  16. Esh

    Esh HWB

  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Igra je vani. Nisam jos probao, ko proba neka javi utiske.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kupljena, 35 eura, al fakat vrijedna svakog centa :)

    Presaltavam se lagano sa world in conflict, nema tenkova heh. Jeben Ai, hoce flankat non stop.
     
  19. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Napokon sam zbavio ovu igru,20 KM(orginal 100% :lol: ) i igra mi se svidila u nekim dijelovima ali u nekim bih je odma bacio kroz prozor, pomorske bitke koje su toliko spominjali i toliki hype digli oko toga su meni nepotrebne, pomalo dosadne(uprkos nevjerovatno detaljnom prikazu samih brodova i damagea) i nevjerovatno lose izbalansirane(desavalo mi se da sloop mi unisti one velike ship of the line i to jednom kuglom), meni licno bi bilo draze da su proveli vise vremena optimizirajuci igru i ispravljajuci bugove nego na pomorskim bitkama, i zbog tih pomorskih bitki osjecam pomalo da su kopnene izostavljene u svom tom razvojnom procesu, fakat je da su promjenili dosta ponasanje musketira u odnosu na Medieval 2 gdje dok se poredaju tri puta ih satare konjica ali jednostavno mi izgleda sto bi rekli Ameri half-baked, novi sistem gradova je i dobar i los, dobar je sto pokusavaju da cijela igra ne bude centralizirana samo oko velikih gradova nego da se treba boriti i za manje itd., ali jednostavno mi se ne svidja ovaj novi prikaz grada(region capital),bitke za gradove su dno dna da se tako izrazim, iako se nisam susretao sa gradovima sa fortifications tj. tek sam poceo igrati, te bitke za osvajanje su grozne, odbrana nema skoro pa nikakvu prednost u odnosu na napadaca osim 2-3 kucice u koje se mogu sakrit i 2 bataljona naoruzanih seljacica, i moj napad na Pariz mi se na prvu ucinio kao napad na Blagovac II, tj grad je nevjerovatno manji u odnosu na gradove u prethodnim total war igrama, te ima ogromna cistina ili polje ispred grada, meni licno bi bilo bolje da je prikazan pocetak grada a u pozadini ostatak grada kojem nemate pristup i da se moze u svaku zgradu uci:D, implementacija Tech treea mi i nije toliko losa s obzirom da su nekako morali napraviti razliku u odnosu snaga na bojnom polju ili samoj mapi zbog samog vremena u kojemu je smjestena igra te nevjerovatne slicnosti jedinica, svaki ima militu i line infantry i dosta se svodi na broj jedinica,"taktiku" i raznolikost vojske :D te je sam tech tree dosta fino uradjen, novo spavnanje "gentlemana" i ne tako gentlemana ili assasina me dosta nervira jer moram cekat da se on sam stvori kada hocu da izvrsim atentat ili bilo sta drugo:D Na kraju krajeva unatoc svim ovim greskama i jednostavnim tehnickim problemima koji se javljaju od zvuka(moguce da je do moje 100% original igre :lol: ) do blokiranja, izbacivanja iz igre itd. igra je dobra te bih svakom preporucio da je poigra, ja sam ovdje vise naveo lose strane ali dosta vise je dobrih tipa novog tradea itd:D
     
  20. Esh

    Esh HWB