Englesko Hrvatski rjecnik

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by 3xD_design, May 7, 2006.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Snimio sam rjecnik sa:
    http://www.bosiljak.hr/rjecnik/download ... 40ea4101e8

    Pokrenem ga, i pojavi se greska
    The Microsoft Jet database could not find the object 'Expr1001' . Make sure that object exists and that you spell its name and the path name correctly.
    Pritisnem OK.

    I pojavi se onda:
    Run-time error '91':
    Object variable or With block variable not set.

    Do cega je to ? Ta greska me je stajala puno slika slucajno formatiranih sa hdd-a. :(
    Treci put sam snimio WindowsXP SP2, Nabacio Autopatcher XP April, i instalirao IIS. I sada nece tako da pokrene program. Autopatcher XP je instalirao .net framework 1.1 i 2.0 sa hotfixes.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  3. Chem

    Chem Komšija

    nije ti dobar link :)
     
  4. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Ovo je samo kod XP SP2, kad instaliras rijecnik, instalacija pita da li hoces da zamjenis neke sistemske fajlove, ti isao na da, treba ici na ne, jer su fajlovi koji se instaliraju sa rijecnikom stariji nego vec postojeci fajlovi.

    P.S. I meni je taj rijecnik najbolji.
     
  5. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ma nisam isao na Da. Isao sam na Ne. Nece mi inace da radi nesto sada SP2 bas najbolje. :(
    A radilo sve ok. Sada cu ja probati overwrite new files.
     
  6. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Sta je ljudi ovo Expr1001 greska. Izludi me. Ne mogu da radim normalno s bazama podataka. Ako je kod svih ista gresko ko god da ima SP2, onda je do SP2. Ali nije jer kod kolege sve radi :evil:
     
  7. GV

    GV Komšija

  8. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ne treba mi rjecnik nego mi treba rjesenje onog problema. Onaj problem mi stvara milion prepreka. Ne mogu da radim u ASP-u. Problem je u Dobijanju podataka iz baze. Nesto nije uredu. Ali nikako da skontam sta. Sve imam sto mi treba. Kod drugih radi, a kod mene ne. :evil:
     
  9. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    regional settings na us?
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jest.

    http://rjecnik.ba
     
  11. shock

    shock Aktivista

  12. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Svaka cast. Pomogao si mi jako puno. Otkrio sam da nas ni windowsi nece da prihvate kako treba. Uh. Vidi se da nema drzave. NAIME, NI U KOM SLUCAJU NEMOJTE STAVLJATI REGIONAL SETTINGS NA BOSNIAN ILI CROATIAN(BOSNIAN) nego ODABERITE SAMO CROATIAN, I SVE CE VAM SAVRSENO RADITI.
     
  13. ajdin_a

    ajdin_a Guest

    Kingpin svaka cast, od velike si pomoci. :smt006
     
  14. takolako

    takolako Guest

    i još jedan rječnik je hr.crodict.com