Euro Truck Simulator 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by kolinsb, Sep 20, 2012.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Svi kamioni koji se nalaze u igri su vjerni originalu, inace SCS kao developer ne bi mogao dobiti potrebne licence proizvodjaca kamiona, tj. uslov za licencu je bio upravo taj, da u igri kamion izgleda sto blize originalu. Zvukovi su snimani upravo na tim modelima kamiona, sto se moze vidjeti iz jednog videa koji je postavio kolega iznad (a moze i ovdje: http://blog.scssoft.com/2013/12/sound-r ... ia-v8.html).
    Za ljubitelje ovakvih igara, SCS radi jos jednu fantasticnu igru :) ton_majstor, clan sk.rs foruma, koji radi kao tester, kaze da je igra u alpha fazi, i da se intezivno radi na njoj. O cemu se radi, mozete vidjeti ovdje: http://blog.scssoft.com/search/label/Am ... 0Simulator
    on kaze, da je za sada u planu samo California, i da je dobrim dijelom uradjena mapa. Ta drzava je prostrana, ima dosta gradova, bit' ce i off roada. Ostale drzave bi mogle dolaziti u obliku DLC-a (kao sto je Going East). on testira ATS, i kaze da je grafika malo ljepsa nego u ETS2, ali nije nesto drasticno razlicita.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo od mene jedna voznja :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo Kolinsa:

    :smt003 :smt003 :smt003

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. heroic

    heroic Komšija

    Jel ovo ubrzano il ti vozis ko Schumacher :D ?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hahaha kako ubrzano? skinuo sam speed limit, jer je relacija poduga (vozio sam skoro 54min) i bojao sam se koliki ce video biti i da ga necu moci uploadati (ovaj video je otisao na 1,5GB). Zato sam vozio i dosta brze od 90 (koliko je ogranicenje za kamione). Btw, ovaj Volvo FH16 780hp, kad je bez prikolice, ima dobro ubrzanje (mada koristim sekvencijalni manuelni mnjenjac) i moze dostici 170kmh :D cak imam osjecaj da je novim patch-om smanjen odnos realno vrijeme/vrijeme u igri/predjen put, jer sam prije sa skoro sat vremena mogao preci duzu relaciju, vozeci cak i sporije. inace, u igri je vrijeme ubrzano kad se vozi izmedju gradova, dok je u gradovima realno vrijeme. hahaha ebi se Vedo :smt003 :smt003 :p :p
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. heroic

    heroic Komšija

    Ma ovo prvo kocenje na izlasku iz garaze...ja sam mislio da ces proletiti :D
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dobre kocnice ima :D :D :D u kombinaciji sa retarderom ubijaju. ali treba redovno ici na servis kad se koriste, a ovu turu sam krenuo upravo nakon servisa. Prije je AI bio dosta loshiji, znao si ici za autom 100kmh, da bi auto odjednom, bez ikakvog razloga zakocilo, i tu ga samo pometes s ceste :D tu ni extra kocnice ne pomazu. Eto vidis na 8:53 kako se konj zabija u prikolicu i ako sam na vrijeme dao lijevi zmigavac za prelazak u lijevu traku, i skoro potpuno bio u njoj.
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Pa vjerujem ja da ima dobre kocnice, samo kazem da mi je izgledalo kao da ides brze nego sto bi "trebalo", ne znam nisam nikad igrao, samo onako komentar :D

    Ja sam vise onako Flight Simulator type of guy :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Igrao sam i ja FSX, ali u zadnje vrijeme nisam, dosadilo mi samom. Rado bih probao i MP
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Bit kamiona je spoira voznja i crusising . Ne trebaju jurilicu od toga pravit .
    Bolje da ubace , zastoje na putu ( sudari , ne vrijeme , radovi ) cekanje na granici , neke RPG elemente da moras jesti na odmarilistima , kupat se i tako to :D
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa vecina toga ima... odmaranje, kiša, guzva, placanje putarine, radari, platis kaznu ako prebrzo vozis itd.
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Znam da ima al malo da razrade detalje :D
     
  13. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Igrao sam pre ovu igru, igra je i vise nego odlicna ko voli tako nesto, jedina zamerka su mi gradovi koji su jako mali, maltene 1 ulica i 3 poprecne i to je to. :)
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Trakeri, imal' ko kakav patch za force feedback?Nervira me sto nema vibracije
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    o cemu ti? gdje nemas vibracije? FF je ukljucen u igru od samog pocetka, a poboljsan je s patchom 1.6 cini mi se. Imas u opcijama igre da stimas intenzitet FF-a, preko slidera. Mozda imas demo igru, pa tu nema FF-a.
     
  16. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Jel ovi prave multiplayer ili sam ja nesto pogresno procitao?

    zna li neko gde moze da se kupi igrica original, a da nije bas toliko skupa, malo mi je skupo davati tolike pare. :)
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sam SCS je demantovao da oni rade na MP, jer se mora mijenjati kompletan kod, engine itd itd itd... negdje na netu sam vidio da neka grupa entuzijasta kao rade na MP-u, ako se moze tako nazvati :) igru mozes kupiti na sajtu proizvodjaca, a mozes i na steamu :)
     
  18. becke

    becke Aktivista

    Uprati snizenja na Humble Store-u i Steam-u. Cesto bude 75% popusta. Mene je igra + ekspanzija izasla 14-15 KM.
     
  19. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pa to onda nije strasno, sada se moze naci sa nekim popustom za 17 eura, ma da koliko je sada euro jos malo bi valjalo naci jeftinije.
    kolinsb, znam da ima na sajtu proizvodjaca ali su i cene nenormalne :D
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Bila je nedavno za 6$ na par mjesta.. bice sigurno opet, strpite se