Euro Truck Simulator 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by kolinsb, Sep 20, 2012.

  1. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    1,5 na hardu a 500mb dl.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    520mb.

    Kamioni su detaljni i odlicno uradjeni. Da je okolina nesto wau, ne bih rekao.
    Parkiranje me podsjeca na ports of call :) Uzasno tesko, ali kad sve sjede, dobijes dobar osjecaj.

    Nemam nikakvu mrznju prema igri, skinuo sam da probam iz ciste objektivnosti. Da sam imao ikakve predrasude, ne bih je ni probao.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hehehe mnogi imaju probleme s parkiranjem (da bi se uvjerili da je u ETS2 parkiranje lagano, trebate probati Truck and Trailers igru, od iste kompanije, a i Scania Truck Drivinig Simulator). Kome se tesko parkirati, dovoljno je samo dovesti kamion na oznacenu povrsinu i pritisnuti slovo Q za automatsko parkiranje (u ovom slucaju se ne dobije 45XP)... kod parkiranja, preporucujem da se ukljuci bar desni dodatni retrovizor, dok se lijevi moze koristiti na kamionu, jer je tesko svako malo koristiti misa i gledati desni retrovizor. jeste tako realno (i ekvivalent je okretanju glave vozaca kamiona dok gleda retrovizore, ali je ovo ipak igra :D zaista zela trebas provozati kamion kroz sjevernije dijelove evrope. mnogo je prirode, koja bar meni poboljsava ugodjaj voznje, u odnosu na gradsku suhoparnu voznju. ja sam snimio jednu svoju voznju od 36min cini mi se, ali ne mogu uploadovati na jubito radi duzine.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo probao demo i tura od Franfkurta do Manhaima. Više mi je trebalo da parkiram nego da dovučem ali sam ga ubacio lagano u rikverc i ušicao :D
     
  5. rama

    rama Aktivista

    Meni je najbolje od ove igre što ima toliko opcija za prilagođavanje igračima, pa je i sam spektar igrača koji je hoće/može igrati ogroman. Hoćeš bezveze da se vozikaš, možeš. Hoćeš da ti je vožnja malo kompleksnija od običnog vozikanja, možeš. Hoćeš nekakve simulacije, možeš. Hoćeš da se parkiraš, možeš. Hoćeš da budeš menadžer, možeš. Hoćeš da nadograđuješ kamione, možeš. Hoćeš da putuješ po sjeveru, možeš. Hoćeš da spavaš, možeš. Hoćeš nekakve naprednije fizike, možeš. A s druge strane, ne moraš ništa od toga. Dakle, na igraču je puna sloboda da probere šta mu se sviđa. I ovo je meni odličan primjer igre koja pruža mogućnost prilagođavanja igraču, a ne tamo mi ubaci nekakvo mjenjanje frizure i boje kose, i sve to upakuju u custom sadržaj igre.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ETS je jedna od rijetkih igara sa kamionima, koja je dobro uradjena, pogotovo sa stanovista fizike vozila i sa stanovista gameplay-a (Izuzetak je po meni King of the Road, ali je to stara igra, i ne moze se igrati na W7 niti na Visti, jer je valjda radjena u 2D engine-u).
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo moram priznati da sam se i ja od sinoc navukao.. Strasna igra. Ubacis svoju muziku u folder i pici. Parkiranje je tesko sto jest jest, od 4 posla 2 puta sam uspio nekako da ga utjeram u rikverc i otkacim teret a u druga 2 pokusaja sam popizdio i pustio da se automatski sredi. Fizika je za pohvalu, kako me je jednom po kisi bacilo u krivini u ogradu, aufffff.. Odma se pojavilo engine malfunction ali sreca ostalo bilo 30ak km za preci do destinacije i nekako sam dogurao bez servisa. Inace zaklase me kamere i nepostivanje propisa, uvijek sam bar milju u minusu zbog toga. :smt003
     
  8. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    najljepse kada nakon 30 minuta voznje dodes do odredista i skontas da si nekad u putu otkacio teret. hhh
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hahahaha zar i toga ima? pa gledas li ti ikad u jebeni retrovizor :smt005 :smt005 :smt005 pa moro si osjetiti i na kamionu da nesto nije ok :D btw, morao si dobiti i poruku da ti je teret otkacen :lol: :lol:
     
  10. becke

    becke Aktivista

    Ja od kako sam skinuo mod za skidanje ogranicenja non-stop skretanja fulam :D Taman prodjem ogranicenja i nabijem na 120 kad vidim nigdje crvene linije ispred mene na GPS-u :lol:
     
  11. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    meni se desilo.

    u jednom momentu sam greskom ugasio motor, i dok sam upalio 100% stisno i T i to je i bilo, tek kad sam dosao vidio da nema tereta i onda platio penalty oko 13k. hhh
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    e ti si ga bas popusio onda :) :) ja, u tom slucaju se penali plate, ali ne kostaju bas malo. valja zaraditi 13k :D
     
  13. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Britanija i skretanja. :(
    Uvijek fulam xD
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hahaha pa prati ostali saobracaj :D
    btw, evo jednog mog videa (nekakav gameplay). jedva ga kompresova i uploadova ccccc

    http://vimeo.com/52097213
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    hhh

    izbjegavam je


    samo mi glupo sto se ne vozi kroz tunel, nego platis trajekt
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    rucno saltanje???
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    upravo tako, na volanu ;)
     
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    Dobra voznja, samo jos da se ima mjenjac za saltanje parni i neparni brzina, onda bi bio tek pravi uzitak.

    Gdje se nalazi ovaj kamenolom i koji volan koristis?
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovih rudnika ima vise koliko sam ja upratio, i zovu se SteinBruch :) uglavnom, vidi se kako ova zvjerka izvlaci natovaren bager uz onoliko brdo :) cak mi se nekoliko puta i ugasio kamion, jer profulam brzinu. srecom masina je dovoljno snazna da izvuce teret i kad stanem u po najveceg brda, ne moram se vracati nazad pa hvatati zalet :smt003 ova sitna buranija do 400 konja tesko da bi izgurala uz ovo brdo iz prve :D :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma