Eve Online...da li neko igra?

Discussion in 'Igre i konzole' started by rades7, Mar 11, 2009.

  1. rades7

    rades7 Novi član

    Pozdrav svima...kao sto mozete primjetiti...noob :)

    Da li neko igra Eve Online i generalno kakva su vasa iskustva sa tom igrom.
    Ja je igram vec neko vrijeme, a evo upravo skidam novu ekspanziju...jedva cekam :)

    http://www.eveonline.com/pressreleases/default.asp?pressReleaseID=52

    Ukoliko neko zeli da proba igru, postoji trial verzija u trajanju od 14 dana, potpuno besplatna za igranje.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Od forumasha, znam da je dugo vremena igrao Zeleni pa ga zaspamaj da se javi :)
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    S obzirom koliko se interesujem za oblast univerzuma uopšteno, fakat sam bio zagrijan za tu igru, ali kada sam negdje pročitao da je uspješno igranje (ili igranje uopće) uvjetovano detaljnim proučavanjem tutoriala koji je toliko ''dug'' da je potrebno 2-3 dana samo da se pročita, odustao sam od te ideje. :)
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    ja upravo se spremao da krenem sa jaranom igrati kada groooh iz vedra neba. Tako da od igranja nema nista!
     
  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Zbog ovog mog navoda(?) :)
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    ma jock, tehnicke prirode je problem :), cekamo bolja vremena :)
     
  7. Hansel

    Hansel Komšija

    Nego kad smo već kod ove igre, ima li tu interakcije sa planetama u smislu da se može spustiti na neku planetu ili je igranje bazirano na ''letenju'' svemirom?
     
  8. rades7

    rades7 Novi član

    Ovako...tutorijali su vise u fazonu in-game...dakle nema govora o citanju stranica i stranica teksta, nego krenes od prvog agenta (NPC kod kojih dobijas misije) i kod njega polako krenes sa osnovnim stvarima u igri. Dakle, dobijes misiju recimo odvezi 100 m3 rude do neke planete, a usput ti se u prozorima pale savjeti kako i sta da radis.

    Dobra stvar je sto i u toku tutorijala zaradjujes ISK (valuta u igri), a takodjer dobijas i loyalty poene. U svakom slucaju, meni je tutorijal prosao u prva 2 dana sa odusevljenjem.

    Od nove expanzije Apocrypha znatno je promijenjen sistem tutorijala u smislu da sada mozes na pocetku raditi dosta duge misije za agente, i tek na kraju svega se odluciti da li biti figther, rudar, trgovac i slicno. Do sada si morao da se odlucis na samom pocetku (kada 99% ljudi nema pojma na sta rasporeduje skillove).

    Vezano za drugo tvoje pitanje : interakcije sa planeta ima u smislu da slijeces na planete gdje imas razne kancelarije corporacija, market, popravku broda, policiju i slicno. Samo moram napomenuti da Eve nije kao npr. Freelancer, dakle, nije klasicna dogfight simulacija, vise naginje prema Homeworldu, ali opet ima toliko raznih stvari da ce ti trebati godine da ih otkrijes :)
    Evo i link na novosti vezano za tutorijal misije i sam pocetak igranja :
    http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=618
     
  9. rades7

    rades7 Novi član

    Ukoliko neko zeli da proba igru, mogu mu poslati pozivnicu, gdje ce umjesto 14 dobiti 21 dan za trial.
     
  10. Hansel

    Hansel Komšija

    Hvala na detaljnom objašnjenju. Iskreno, naložio si me malo (evo me ko gay) pa ću vjerovatno i probati ovaj trial kad je već besplatno. Samo se bojim da se ne navučem i da mi ne oduzme život. Dugo vremena se kanim da zaigram neku online igru koja je po mojoj volji i razmišljao sam o ovoj (jer volim tu oblast - univerzum) ili LOTR online (jer mi je i ta fantazija draga).
     
  11. rades7

    rades7 Novi član

    Ne bih da te navucem...ali isplati se probati definitivno, mozda pronadjes nesto sto ce ti predstavljati konstantan izvor zabave/frustracija slijedecih nekoliko godina hehe.

    Pogledaj malo na glavnom stranici eve online...zagrebi malo po forumima i tako...skontaces dosta stvari o samoj igri. Takodjer, slobodno pitaj sve sto te interesuje (mada sam po mjerilima Eve-a bas newbie).

    Da li sam spomenuo da je moguce igrati besplatno :) Naravno..tek kad malo ojacas u igri.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Eve nije teska ako postavljas prava pitanja ;)
    Ja igram vec 5 godina :) Javite mi se u igri ako vas nesto zanima, najlakse je tako

    Jah nick je zelrox
     
  13. rades7

    rades7 Novi član

    Zeleni...kako ti se cini nova expanzija? Cini mi se i da je grafika malo poboljsana. Skill queing mi je super.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa grafika sama je manje vise ista, dosta onih bezveze efekata je promjenjeno, smeksano na neki nacin da kazem, poput sensor boostera, warp, jump, cloaking itd itd.

    Ovaj novi klijent frcera bolje na mom laptopu nego sto je classic radio, to je definitivno za pohvale.

    Fino sto se titani ne mogu bumpat vishe :) Sachu da ebem kevu goonswarmu ;)
     
  15. rades7

    rades7 Novi član

    Svidja mi se i ovaj novi ekran za misije...dosta je pregledniji.
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hehe ne radim misije tako da ne znam :p
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.eveonline.com/
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nova ekspanzija, cujem da je kolega Moncho vec postao totalni pro:

    Vise informacija: http://www.eveonline.com/devblog.asp?a= ... d=34643329.
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    ah nisam bas :):)

    Koliki sam pro, cekam tek skilove za retrivera :) da se bacim u koliko toliko ozbiljni mining :)
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kakav crni mining :) Ja evo cekam da mi se zavrsi super carrier :) 8 sedmica cekanja, nigdje veze...