Externi HDD ili dodatni HDD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Eldorado, Mar 10, 2010.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Razmisljam o kupovini ili externog hard diska ili da ubacim dodatni hard disk u racunar.
    Posto sada imam mojatv full paket imaj konacno flat i mogu skidat :D
    Sta mi preporucujete da li uzet fino od 150 km jedan externi WD crni mali hard disk ili ipak dodatni hard disk i na njemu cuvat muziku, filmove i tak to ? planirao sam u genelecu uzet HDD.

    Svi savjeti su dobro dosli :wink:
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    To mozes znati samo ti. Ako ti treba prenosivost tih fajlova koje drzis na disku, onda uzmes eksterni. Ako ne, uzmes interni.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Kupi kakvo kuciste za disk obavezno sa prekidacem, i disk od 500GB ili 1000GB za multimediju pa ga pali samo kad treba da sta gledas ili snimas.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    pa eto vise sam za to da uzmem externi hard disk, npr kad odem kod prijatelja da nesto presnimim sebi.

    Ajde ako ima ko iz Tuzle da me malo uputi u ponudi geneleca sta bi mi bio idealno il uzet vidim WD externi gotov disk, ili to pravit sebi extreni disk, i samo bi uzeo sa usb-stickom prikljucak
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa daj kakvih podataka, npr. budjet bi dobro dosao jesi li mislio u HDD uloziti 150 ili 250 KM.
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    pa eto 150 km je dovoljno mogu sad gore dole 20 km nije to belaj, mogu i vise al je daje mi se toliko.

    citao sam da su WD najbolji razmisljam o onom crnom malom WD u genelecu uzet
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    hvala na odgovoru, najvjerovatnije cu uzet 1 opciju taj Externi HD od 320 GB (142,25 KM + PDV)
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Al' je fazon sto u drugom slucaju mozes kasnije kupit disk od 1TB 2.5" i samo zamijeniti, jeftinije ces proci. :) A imas i e-sata na kucistu, dok ovaj prvi ima samo usb. :) Ja bih isao na opciju 2.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    pa zato sam se odbratio stucnjacima i pitam za vase misljenje :D

    meni je svejedno ti et furka mi je onaj mali WD disk lijep mali i fin.

    ajde date neku kombinaciju il zicomp, il genelec i ima jel ingel. mix neki sta napravit
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    U ingelu imas fina kucista za hdd-ove, veliki izbor, a svakako imas i 2.5" diskove. Pa pogledaj koja ti kombinacija vise odgovara. Ovo Silverstone iz geneleca lijepo izgleda a i prakticno je.

    A imas i ovo "gotovo" u ingelu:
    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=565 121KM sa pdvom (u dolasku)

    Gledaj samo 2.5" diskove i kucista, ako ne zelis dodatno napajanje da nosis sa njim.
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ajd super i ovaj je dobar a 121 km i nije puno jefinije nego genelec
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa jeftiniji je preko 40KM, jer u genelecu su cijene bez pdv-a. Samo sto ces u ingelu morat cekat da dodje, ko zna koliko. Vidis da samo pise "u dolasku".
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    isplati se sacekat radi 40 km :D

    mada imaju i u zicompu neke toshibini Externi diskovi, ili su WD najjaci :?:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imao sam dva Toshibina eksterna 2.5" diska, i stvari su toliko brze da sam se ugodno iznenadio. Ovi su bili u pitanju:
    [​IMG]
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    cini mi se da su takvi u zicompu, de mi reci jesi li imao priliku koristit WD crni ?

    koji je po tebi bolji WD il toshibin ?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    WD-ove 2.5" sam samo koristio u laptopima, ne ovako kao prenosne diskove. Mada kada sam vidio kako ovi Toshibini rade, skontah da nema sanse da je WD mnogo (ako i jeste uopce) brzi.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Passport od 320GB (mali crni) radi odlicno koristim ga vec par dana spojen je na BD390 nikakvih problema.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa meni disk eto treba da mogu spojit ga na DVD player i pustit nekad divix il muziku, snimat na njemu kad odem kod frenda nesto prebacivat i eto.

    kontao sam stick veci al bolje je mislim uzet externi disk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    nisam znao da su ovoliko skupa kucista za HDD O_O planirao sam napraviti od 320GB WD ext hdd,ali sam mislio da je kuciste 30tak KM.sad mi se ne isplati dati 50KM za kuciste a HDD mi vrijedi 60 -.-''