Externi HDD ili dodatni HDD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Eldorado, Mar 10, 2010.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Imas ti kucista za 10KM, recimo meni licno se smrdljivi Gembird od 10 KM puno prakticniji i bolji pokazao od Silverstone Ravena koji je 3-4 puta bio skuplji. Mislim na kuciste.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    ne znam je li uopste ima bitne razlike u tim kucistima,osim estetike?
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Samo pazi da nebude iznenadjenja jer vecina dvd playera nemoze koristiti 2,5" diskove tj. disk koji se napaja preko USB-a jer nemaju dovoljno struje za iste, provjereno na Pioneer i Sony dvd-u cak i na njihovim stranicama postoji lista kompatibilnih eksternih diskova.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Je li ovo ozbiljno posto sam i ja kontao uzeti 2,5" WD + Patriot media player ili ovo vazi samo za DVD uredjaje???
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, cest je to problem, ali to se moze zaobici sa "splitter" usb kablom i dodatnim napajanjem (220V>USB).
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Isprobati cu ja to prije nego sto platim, thnx za info.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Nema problema.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    isti slucaj kontao uzet WD ovaj model od 320 GB i prikljucit na DVD - player i gledat filmove.
    jedino otici prije kupovine DVD playera probat da li prepoznaje externi disk.

    i jos jedno pitanje, posto koristim vecinu fajlova mkv tj onaj format manji da li dvd playeri mogu pustat takve formate ? ja npr skinem film oko 300 mb do 400 mb zavisi od filma, ili npr neku seriju 1 epizoda 120 mb do 150 mb... tkz cini mi se mkv file
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pise sve u manualu od dvd playera koje formate pusta. Velicina fajla nije problem nego tzv. video container.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    malo smo otisli od teme al zanima me jos i ovo :D

    jel bolje dati za neki DVD - player 120 km (kvalitetnija marka)
    ili kupit neki obicni 50-60 km VIVAX :) sto imaju u marketima bingo
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Zavisi da li zelis da ti radi tri sedmice ili tri godine.
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    znaci ide ono koliko para toliko muzike :D
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Kupi kakav Pioneer ili Philips i ne razmisljaj, mada sam gledao jedan LG polozeni DVD player kosta oko 125KM. nisam dugo nesto ljepse vidio a podrzava sve zivo od formata.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    danas sam gledao u omegi Philips cini mi se 125 km je onako na izgled nije los i podrzava USB-stick
    mozda uzmem i onda kucno kino al nekako mi bezveze one male kutijice zvucnici radije bi one velike al skupo.

    najvaznije je da mi sve cita sa sticka ili WD externog diska :)
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa nije bas u tome fazon,eno roditelji kupili neko Verso dvd player,50-60KM,ima godina-dvije i radi im bolje(tj.cita bolje)nego u mene neki Samsung,na kojem nisam skoro nista ni pustao :roll:
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Eno i kod mene radi vivax ko sat, ali treci po redu, jer dva sam vratio nakon manje od mjesec. Konacno sam ubo jedan koji je stabilan, da ga nisam kupio kod sebe u firmi mislis da bi mi drugi prodavci htjeli tek tako izmjenjati nove uredjaje ... mozda i bi ali bi svki put sve duze cekao ...
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Ovaj LG je 125KM, ali uzivo izgleda odlicno a sve zivo podrzava.
    [​IMG]
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo kod mene onaj mini bira dvd 34km vec 2 godine cita sve iz prve kako dvd tako i filmove sa stika.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    To je sve kako se zalomi, moj haver je vise vremena proveu u Rajlovcu u Robotovom servisu nego sto je gledaao biru, sigurno 4-5 mu je riknulo u par mjeseci.
    Meni nece ni napa birina vise u kucu, imas jos jeftikanera ako vec neces da kupis sta posteno a bolji su od bire.
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    I meni je rikno 2 puta onaj sivi veliki ali ovi mini sto su im dosli sa usb izlazom su se ubili za fuserske dvd. Ja sam jos jedan dvd samsung samo ne znam koja je tacna oznaka platio oko 150km da bi ga na kraju odnio na vikendicu a sebi ostavio ovaj birin. :)