Externi HDD ili dodatni HDD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Eldorado, Mar 10, 2010.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Mali su bili kod njega, a veliki su posebna prica.
    Imam pored Pioneera i Samsungov recorder na kojem nisam pogledao nikad nista, a pogotovo poslusao kakav mp3 ili sl. jer je hardwerski dobar ali mu je software smece nevidjeno nema sanse poslusati mp3 sto neces upaliti tv pa mu tri puta reci sta hoces, da poludis dok Pioneer ubacis cd-dvd i od pici i nepegla pa normalno prelazi sa foldera na folder dok samsung nema sanse dok mu ti nezadas odakle da svira, a LG Blu Ray je posebna prica fantasticna sprava u svakom slucaju.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    I kod mene je vivax dvd player k200 ima mu 4-5 godina a radi i sad ko prvog dana. Doduse tada je bio oko 100KM :D
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    znaci kupovina je cista lutrija :D
    cak moze proci onda i ELITE marka heh :D
    odo sutra po externi hard disk odlucio sam uzet WD onaj od 320GB pa onda prelazim na DVD - player

    Uzeo sam externi disk WD kod ingela, zadovoljan sam hvala na odgovorima i savjetima :)
    eh koji DVD player uzet :D
    dajte neke prijedloge, posto vidim da ne mora znacit da ako su jeftiniji da su losiji.
    da li uzet neki markiran DVD-player od 100 km ili neki Vivax ili elite koji mogu se naci jeftino i citaju sve ?
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    danas sam gledao neki vivax sa usb-om i nije mogao otvarat tkz mkv filove šteta. (probao u radnji)
    ima li ko kakav dobar prijedlog za DVD-player da cita sve i male formate i obicne ?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako hoces mkv podrsku, treba ti barem oko 220KM (WDTV player).
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Kao sto Neo rece, ili WDTV ili LG BD350/370/390.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    gdje bi mogao nabavit te LG BD serije ?
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Stanic Tehno Shop, u Sarajevu pored Mercatora, na Stupu, Radiceva itd.
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ma dobro to sarajevo ok :D

    morat cu malo po Tuzli prosetat, tehnomarket i slicne radnje, jer bez mkv formata dzaba bi uzeo DVD player jer sve sad skidam po takvim formatima
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Onda se povali za blu ray sa podrskom za mkv kao ovi navedeni ili za neki hd player tipa WD ili sl.
     
  11. frootek

    frootek Novi član

    Vidim malo je straija tema ali imaš Stanić na Sonom Trgu čini mi se ili je neki drugi LG Shop
     
  12. Ismar

    Ismar Novi član

    da ne otvaram novu temu..
    hocu sebi uzet jos jedan hdd (vjerovatno interni) pa me zanima kolika je razlika u brzini izmedju ova dva :
    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=631
    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=525
    i ne samo u brzini, nego koji bi opcenito preporucili kao podatkovni disk..sistemski mi je caviar blue 500GB 16MB

    na njega ce valjda stat svi programi i igre tako da ce ovaj sljedeci bit iskljucivo za podatke, skidanje sa torrenta i slicno..
    jel se isplati ovaj caviar green, i jel bucniji od samsunga ?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samsung je tisi i malo brzi.
     
  14. Ismar

    Ismar Novi član

    brzi iako se vrti sa 5400rpm i ima 32MB a ovaj 7200 i 64 MB ??
    ako je tako, definitivno uzimam njega..
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Oba diska se vrte na 5400rpm, a 64MB cachea ti ne znaci mnogo osim ako stalno ne zapisujes i citas sa diska mnogo sitnih fajlova, a pogotovo je nebitno za "storage" disk. 7200rpm ti isto tako ne znaci mnogo na disku koji ces koristiti za podatke i torrente.
     
  16. Ismar

    Ismar Novi član

    onda je greska na stranici, jer pise da je caviar green na 7200..sad cu provjerit negdje drugo, ako je i on 5400, onda uzimam samsung
     
  17. Ismar

    Ismar Novi član

  18. apdejt

    apdejt Overclocker

  19. Ismar

    Ismar Novi član

    a jbg, naso sam to..mozda sam slijep, al nigdje ne vidim kojom se brzinom vrti
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vrti se varijabilnom brzinom izmedju 5400 i 7200rpm, u principu blize donjoj nego gornjoj granici.