FAH GPU: AMD (HD 2/3/4xxx) i Nvidia (8/9xxx,GTX 260/280/295)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Aug 10, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Meni i dalje nije jasno zasto ti se to desava na Visti x64 posto ima jos ljudi koji foldaju s tom grafickom i spomenutim os-om bez takvog opterecenja.
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Stvarno ni meni nije jasno o cemu se radi, danas sam probao kako Kolinsb kaze, samo FLUSH_INTERVAL=768, CPU 0 10% , CPU 1 60% load, GPU klijent se nije srusio, upalim cpu klijent bar za ovo manje optereceno jezgro, radilo mozda nekih sat vremena i crash :(
    Kod mene foldanje sa cpu i gpu u isto vrijeme ne ide nikako :|
     
  3. Esh

    Esh HWB

    FAH softver je daleko od savrsenog pa mislim da je do izlaska neke nove verzije klijenta, najbolje da se skoncentrises na ovaj GPU klijent zbog vece fikasnosti.
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja sam izgleda 1 od rijetkih sretnika kod kojeg rade svi clienti zajedno i tako daju najveci ppd. Pored toga sto foldam sa obje cpu jezgre + gpu, i prilikom igranja Warcrafta 3, ppd mi malo spadne, ali mi uopste ne trza igra. Vidim ljudi ne mogu namjestiti da im radi cpu + gpu, a kamoli sta vise.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  6. Shisha

    Shisha Aktivista

    Iako se o tome raspravljalo prosle godine na ovoj temi, ja cu se ipak pozaliti pa mi neko mozda da konstruktivan prijedlog :). GPU client mi sam opterecuje 30% svake jezgre procesora (phenom II 920). Grafika je 4850, a OS je Vista 64. Cini mi se da sam procitao da na visti to ne bi trebalo da se desava :(. Koliko ce mi sada to uticati na rad SMP-a ako ih upalim zajedno (i SMP client i GPU client)
     
  7. GW

    GW Moderator

    Pa dobro, 30% nije puno. Osim ako ti usporava računar, jednostavno ignoriraj.
     
  8. Shisha

    Shisha Aktivista

    Ne osjetim razliku u performansama kada su mi oba klijenta upaljena, samo mi se cini da klijenti brze rade kada je upaljen samo jedan od njih :S
     
  9. GW

    GW Moderator

    Pa gledaj PPD. Ako je PPD GPU klijenta veći od GPU + SMP onda ostavi samo GPU klijent.
     
  10. Shisha

    Shisha Aktivista

    GPU klijent sam ima PPD izmedju 2500 - 3200. SMP sam ima neku srednju vrijednost od 2300 PPD. Medjutim, kada ih upalim oba zajedno, GPU pada na nekih 2000 - 2300, a SMP na 700 - 1000. Mislim da je najbolje da ih vrtim pojedinacno (ovisno od toga sta radim na racunaru) osim ako neko ne zna kako da ovo sredim :).
     
  11. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pokreni Afinity changer, skontaj kako se podesava (pogledaj u examples) te stavi "high" prioritet grafickoj kartici pri foldanju, tj. FahCore_11.exe i FahCore_14.exe stavi na high prioritet, a smp ili stavi normal ili ostavi kako je vec stavljeno (low). Na taj nacin tjeras proc da bude ekskluzivan grafickoj, ali i dalje foldas i sa procesorom, na taj nacin se dobija max ppd.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovo ne radi na visti izgleda :( uredno se porene, ali ne mijenja prioritet procesima. podeseno po uputstvu.

    Code:
    Example 7 [txt]
    
    An user wants to run two VMWare virtual machines and a GPU folding client. Each virtual machine should use two cores located on the same die for maximum performance, and the GPU client is assigned to one of the cores. In order not to have the GPU client bottlenecked by the CPU, we want to assign it a higher priority than to the virtual machines. There should be two vmware-vmx.exe processes running. We can specify the optimum affinity setting for this scenario with the following two profiles:
    
     *\vmware-vmx.exe := PAIR0+PAIR1 [assign=2,priority=idle]
     *\FahCore_11.exe := PAIR1::CPU0 [priority=BelowNormal]
    
    ja modifikovao da izgleda ovako

    Code:
     *\vmware-vmx.exe := PAIR0 [assign=2,priority=idle]
     *\FahCore_11.exe := PAIR1::CPU0 [priority=High]
    
    naravno * je tacna putanja do .exe fajlova. znaci, u procesima ne vidim nikakve promjene, iako u samom programo dobijem obavjestenje da je izmjena uradjena:

    Code:
    1.5.2009 13:10:11: *\vmware.exe with PID 2224, set affinity to CPU0+CPU1 (TestMode is ENABLED; affinity was not modified).
    1.5.2009 13:10:11: *\vmware.exe with PID 2224, set priority to Idle (TestMode is ENABLED; priority was not modified)
    1.5.2009 13:10:11: *\FahCore_11.exe with PID 4448, set affinity to CPU0 (TestMode is ENABLED; affinity was not modified).
    1.5.2009 13:10:11: *\FahCore_11.exe with PID 4448, set priority to High (TestMode is ENABLED; priority was not modified)
    
     
  13. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Vjerovatno ti je test_mode=1 :lol:. Ukini ga.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    eeee to je bio fazon :) tnx :wink: glupan nije citao sta je razlog zasto programce ne radi ono sto treba da radi, a fino pise :roll: