Fallout 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jun 3, 2015.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam u sta vi gledate, pa vam ovo dobro:



    Mozda prije 10 godina. Animacije, lip snyc, sve low poly, low res texture. Sve izgleda plasticno, ukoceno. Gotovo nikakvog pomaka nema, a F3 je izasao 2008. 7 godina. Tad je izasao i Far Cry 2, Mass Effect. Godinu ranije Crysis, Bioshock. Grafika mi uopste nije bitna, ali tako velik izdavac da ne napreduje nikako je zalosno.

    I da je na konzolama, ima igara koje 5 puta bolje izgledaju, nikakvo opravdanje.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Koliki hajp oko F4, da mi je igra pocela ici na zivce a nisam je ni zaigrao.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    https://www.youtube.com/watch?v=X5aJfebzkrM

    Launch Trailer.

    "War, war never changes", "You don't find Institute, Institute finds you", "I never asked for this" itd. Ovo sam cuo u desetine igara zadnjih nekoliko godina. Nije da je posebno bitno, i onako je exploration najbolji dio njihovih igara, ali ja stvarno ubuduce ocekujem vise. I da, animacije su uzas opet. Poslije Wtichera i MGS, tesko je ne primijetiti ovakve stvari.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pre load krenuo. 32GB igra na PS4.
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    IGN 9.5


    gamespot 9.0
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo je Destructiod dao manju ocjenu, 7.5, ali oni su generalno ostriji/drugaciji.
     
  8. vutra

    vutra Komšija


    Problemi tehničke prirode...as always.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Najcudniji je pad FPS-a u kucama, gdje bi najbolje trebalo ici. Takodjer, na PS4, FPS navodno padne kad nisanih kroz scope. Mada i ne cudi toliko, svaka im igra ima unofficial patcheve sa 1000+ bugfixova.

    I grafika nije dovoljno dobra, nego uzasna. Eto taj rivju gore je sa PC, smijesno izgleda.



    Na konzolama pada FPS na 20-25 stalno, na X1 stane igra potpuno na sekundu lol
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. vutra

    vutra Komšija

    "Ona" verzija se već može skinuti i igrati :D
     
  11. RaP

    RaP Komšija

    Komparacija PC, PS4, XB 1.
    U stvaro konzole vrte medium detalje na 30 fps.


    Da moze se skinuti narodna verzija i i igrat, ali ako naleti kakav kes kupujem igra vrijedi definitivno
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    cudi me da i Xbone gura u nativnih 1080p.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    PC verzija vizuelno je osakacena zbog konzola standardno. Da je nesto posebno izgleda i nije, meni dosta slici Fallout 3. I zabij vise detaljima, sta je tu je, bitno je da je dobar gameplay.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gura, 25 fps pola vremena, pada na 20, obje konzole. X1 bukvalno zakuca na sekundu-dvije, 0fps.
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    Druze nisi odavno igrao Fallout 3 ili new vegas, ne lici ni blizu,
    Ali s obzirom koliko igra nudi dobro je.
    Cim izadju mod tools za pc bice prerada tekstura i vjerovatno pokoji ENB.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

  17. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ma optimizirano za PC do krajnjih granica. Ove konverzije sa konzola su postale Do-It-Yourself (iliti po naški "Jebi se tamo!") nakon što objavimo igru.
    Nakon što izdavači izdaju igru PC igrači moraju sami sebi isprogramirati kontrole i ostale postavke. Ma milina. Ako se neko još sjeća kompjutera gdje si u časopisima imao linije koda za neku igru pa prekucavaš dok ne dođeš do opcije "RUN" nakon čega ti se pokrene aplikacija. Ovo mi liči na ta davna vremena.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni se cini da igra uopste nema opcije za podesavanje brzine misa. Takodjer miš ne radi kada mi je gamepad prikljucen. Sto se optimizacije tice, sve na ultra i ide izmedju 20-30FPS. U "podzemlju" je FPS nesto veci. Sto se izbora opcija tice, definitivno jedan od gorih portova dok performanse nisu dobre ni na jednoj paltformi.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kakvo smece od porta, opcija gotovo da ni nema. Tastatura i mis mi ne rade jer je bio gamepad ukljucen kod prvog igranja, a nema nigdje da se promijeni, a nece ni automatski da promijeni kao u svakoj igri u zadnjih 500 godina. Kad alt-tabam, rezolucija se nekad smanji, pa moram jos par puta da je vrati na 1080p. UI je grozan. Skyrim je bio podnosljiv, sad je totalni uzas. Igrat za 6 mjeseci kad sve ispeglaju, vjerovatno fanovi.
     
  20. vutra

    vutra Komšija

    Ono što je meni zasmetalo:
    -Grafičke postavke se mogu promijeniti samo u launcher-u (what year is this?)
    -Kontrole su za plakati, escape otvara pip-boy, tab otvara pip-boy, "I" radi ono što bi escape trebao raditi, "O" radi što tab i escape rade (samo drugi tab u pip-boy-u)....
    -Priča je standardna Bethesda limunada, tu je samo reda radi
    -Lip-sync bolje da nisu ni radili ala "Life Is Strange"
    -Texture su ni tamo ni 'vamo, malo mi bacaju na Bioshock Infinite.
    -Loading times, 'nuff said

    Što se tiče framerate-a, nisam mjerio, ali mi se čini da varira od 40-60 na ultra postavkama.

    Nažalost, fanboys su spremni sve progutati because Bethesda.