Far Cry 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Jan 22, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Far Cry 2 v1.03 patch

    Novi patch (v1.03):

    Single Player

    Fix some random crash occurring during specific Malaria attacks
    Fix health damage not following the difficulty level when switching difficulty during player’s walkthrough
    Fix some camera issue when using a mortar near a rock

    Multiplayer

    Add the possibility to play Rank matches on a selection of user maps
    Add deaths in scoreboard
    Balance current damage model
    Show VIP on Scoreboard (for your team only)
    Players can stay on the same host for consecutive matches in Ranked match
    Add a Quick match button when selecting a map in the Map community
    Fix vehicles spawning on their initial position immediately after being destroyed by an explosion
    Fix client being disconnected from the host randomly and not being able to see it after that
    Fix death message does not appear randomly
    Fix some issues when interacting with objects
    Fix bandolier doesn’t always unlock extra ammo
    Fix some bug when healing another player and getting wounded at the same time
    Fix diamond gain in rank mode
    Fix players don’t get a request to keep a map after playing on a IGE map
    DLC Fix some issues when using the crossbow

    Dedicated server

    Add remote control
    Remove “shaky” interface
    Reduce approximately 80% of CPU usage
    Reduce approximately 50% of memory usage

    Extra feature

    Add a “hardcore mode” that will provide a new damage model where all weapons do much more damage to increase realism.

    DL: http://static3.cdn.ubi.com/far_cry_2/far_cry_2_1.03.exe
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo i ja sam se nakanio igrati FC2 i dosao sam do 54%. moram se sloziti sa aLLen-om, igra je zanimljivija malo kasnije, kad imas vise oruzja. kod mene je bio fazon sto ja nisam skontao sta zapravo trebam raditi. prvi puta kad sam install igru, ja stalno puco po crvenoj zoni, i nisam se pomakeo sa 3% skoro 10 dana i tad sam odustao :smt005 treba skontati koje se oruzje kvari (zaglavljuje) i onda pici pravo :)
     
  3. šuško

    šuško Guest

    ja danas preso far cry 2 12 put i hocu jos da igra igra je fenomenalna
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Hajde dobro je cuti da je nekom i sjela. Jesi li igrao prije toga Crysis, Warhead, prvi Far Cry?
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo ja sam dosao do 94% :) jos treba ukrasti dijamante za Jackal-a, koknut onu neku dvojicu u drugom selu, i pretpostavljam kad Jackalu budem predavao dijamante, da i njega treba ukokati i to je kraj :D mogu reci da igra ima finu pricu, da je od 15% pa nadalje zanimljivija i da je grafika na solidnom nivou (i jako mi slici grafici kod novog TUROKA-12GB, bar drvece, suma, kamenje...). FC1 sam takodjer presao (imam i oriđiđi) i to mi je jedna od najboljih igara. grafika me odusevila. sto se tice FC2, s pocetka treba samo raditi zadatke koji daju oni trgovci oruzja, da bi se doslo do novog (boljeg) oruzja, a onda je zanimljivije :)
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    ja tek treba da nabavim to, ali evo što više vrijeme prolazi više mi se igra. Oklijevo sam jer nema mutanata, a FC1 je i meni jedan od najboljih FPS-ova ikad. Konto sam preko ljeta, ako ne bude sad, nece nikad :)
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    et' i ja presao FC2 :) trebalo mi je oko 14 punih dana :) a igrao vise od mjesec
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    dobar je FC 2 , bezze popljuvan . probaj i vidi
     
  9. Riddick

    Riddick Aktivista

    "Svi" govore o grafici i gameplay-u, al jedino je artemis iznio sta stvarno fali Far Cry 2:
    Meni je ne shvatljivo da Far Cry (igra stara 5 god.) ima lean left/right, a Far Cry 2 (igra stara 0,5 god.) nema! :roll:

    Far Cry 2 imao sam instaliran prije pola godine, nisam je mogao "fino" igrati sa ovom grafickom, a niti sam imao vremena pa sam je deinstalirao... Odigrat cu je kad budem imao vremena i odgovarajucu graficku. Far Cry 2 "gladan je VRAM-a" i konacno ima razlike kod grafickih kartica sa 512MB i 1GB :D Kao sto Moncho rece: grafika u Far Cry 2 ne moze se porediti sa grafikom u Crysis-u!! BTW Ne smeta mi sto za sad ne mogu odigrati Crysis na max postavkama!

    MALA DIGRESIJA: Far Cry mi je jako draga igra i sad na razne nacine gledam da joj poboljsam grafiku, pa da je opet odigram. Sta hocu da kazem? Zar igre koje su nam drage ne gledamo da ih i poslije nekoliko godina opet odigramo, ako moze sa boljom grafikom??
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Daj prestani formatirati postove, nevjerovatno je iritantno citati post sa milion underlineova, jebenim navodnicima kod rijeci koje ne bi trebale imati navodnike, 0,5 godina umjesto reci pola godine ko svako normalan (zamisli da neko kaze izasao sam vani prije nula koma pet sati) :x

    Kakav to monitor imas pa ne mozes sve na max? Ja na 1920x1200 sa HD4850 u CF stavljao sve na max, osim jedne-dvije postavke i islo ko mlijeko.
     
  11. Riddick

    Riddick Aktivista

    To ti ceveras nije mala dala pa se na meni istresas :mrgreen: Fakat pretjerujes!!
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Čuj lean

    Da hoće napravit sve da bude ko Quake 2, to bi bilo najbolje.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jeretik, a sta fali Quake 1? :smt005 :smt005 nije ti lako druze :wink:
     
  14. ming

    ming Veteran foruma


    Lean nikad nisam koristio ni u jednoj igri, toliko o leanu.



    da ne zaboravim:

    12 bodova iz ceske za ''sredjivanje'' posta :lol:
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lean left right :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    Igre stare 10 god. su to imale, a ko je to koristio je pitanje. U tvom postu od tri rečenice se spominje sedam puta riječ "grafika" :lol:

    Juče dođem iz noćne i na novoj konfi probam Krajsis vor hed i u sat vremena prođem pola igra. Samo koristio onu brzinu i nijednom nisam zagino:lol: Limit igra za limit ljude :smt005
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da na low :) hajd stavi na reality (ili kako vec pise), pa ces pola dana igrati prvu mapu :D
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    rofl gold member :smt006
     
  18. Riddick

    Riddick Aktivista

    A kamo zelena boja :? sad si i "boje" poceo diskriminirati :mrgreen: BTW Ako malo bolje pogledas u mom postu nista nije boldirano nit ima fontova u boji!
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Probao sam FarCry. Radio je normalno bez ikakvih problema, ulazio u tablu igrao. Ponovo pokrenem igru, samo crno na ekranu. Obrišem igru ponovo instal isti problem. Da li je imao još neko sl. problem.

    Super su table šteta što ne radi.
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Ama nisu table, nego mape...