FIFA Mega Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Adi_k, Sep 17, 2006.

Tags:
  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Koliko je proslo, 4godine od kako imaju collision sistem i jos ga nisu popravili. Em ovi glitchevi i pathfinding problemi, svaki release isto :lol:
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To se skroz rijetko desava. Ja sam se nagledao sati i sati sto ljudi igraju i nisam nijednom vidio. Bolje collision sistem, nego da je svaka interakcija skriptana unaprijed kao sto je nekad bilo.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Upravo pelikan, u 16ci koju sam igrao duz i poprijeko, mozda mi se jednom(1) desilo..
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dešava se meni često na 16. Ne znam kako to vi igrate da se ne dešava. Znalo mi se desiti da se moja dva igrača sapletu i padnu na pod a lopta ostane kraj njih i još dosta drugih situacija, samo sam se više i navikao na ovo. Što reče Igor 4 godine i opet iste stvari. Da ne spominjem najiritantniji stvar a to je da se igrač zabije u protivničkog ko u drvo i ne zna ga zaobići da dođe do lopte. Dosta sam tako prilika izgubio.
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Ovi novi penali su kriticni.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Meni je interesantno što se sad očekuje puno brzih dodavanja ili samo lopte u prostor, eventualno driblinzi za naprednije igrače što zapamte kako se izvršavaju :)
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ipak sam uzeo za PC... Ne placa mi se PSN na konzoli na i onako veliku cijenu igre. Vidjet cemo hoce li biti refund :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Da se nadovežem na ovo što je pisao Aero, ima li neko neki praktičan savjet za penale osim "vježba, vježba"?:)
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Lakse dat iz kornera, nego iz penala. Bas su je napravili penzionerskom, ne mogu da vjerujem koliko je spora igra. U FUT svaku utakmicu 1-2 povrede. Odigrao sam 10 utakmica, vec sam se nagledao komicnih golova.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sporija od FIFA 16? Meni su penali teški još od kako su ukinuli onaj fazone da samo opališ i usmjeriš. Doduše nisam nikad vježbao penale.
     
  11. somer

    somer Aktivista

    Penali nisu tolko teski, odigrajte onaj Skills game za penale kad vam naleti prije tekme i vec ce biti puno bolje poslije toga.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dosta sporija. Mada je i 16 bila spora prije patcha. Vidjet cemo sta ce sad uraditi
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E ovo je najgora Fifa i to ubjedljivo. Nije ovo fudbal, ovo je pinball, jer igrac moze dodati loptu samo ako je potpuno smiris i krenes se pravo gdje ces dodati. S tim da je lopta medicinska, jedno 10 kila, pa izadjes 1 na 1, a lik je samo doda golmanu iako si nategao do kraja. Igraci se okrecu kao penzioneri, a ne profesionalci koji treniraju par puta dnevno. Vec sam vidio sve moguce glupe golove, tipa header kroz tvog igraca, hoces da izbijes loptu ispred gola, lik zamahne, ofula loptu i kako vraca noga nazad, on je ubaci gol. Svi "normalni" golovi su isti, header ili trokut/dupli pas kroz sredinu. Bas kroz sredinu, gdje bi trebalo najgusce biti. I da mi je da vidim da neko uradi neke skillove uspjesno, jer sta god hoces da uradis, moras 3 sekunde unaprijed. Obicni fake shot jedva nekad uspije. Mislio sam da je 16 bila dosadna, ali nadjebali su sami sebe
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Upravo sam dobio notifikaciju od vibera, igra automatski predje iz fullscreen u windowed, a kad igras online ako uradis alt-tab, budes disconnectovan i dobijes poraz. Samo ne mogu izvagati sta je vece smece od software-a, FIFA ili Viber. Meni je zao nekome prodati ovu igru, toliko je losa. Nakon nekih 50 utakmica mogu reci da necu za deceniju probati neku Fifu opet
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Probat ćeš već sljedeće godine :D
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislim da sam skuzio "uber" bug/exploit u FIFA 17, a to je ovaj:

    http://www.dailymotion.com/video/x4xbrv ... videogames

    Morao sam se zrtvovati jednu utakmicu, izgubiti, da bi uspjesno snimio video, trebalo mi jedno 20 minuta da skuzim kako se to radi ingame... A protivnik trpao.

    Uglavnom, svojim igracem vratis loptu i golman je uzme ako drzis jednu kombinaciju tipki. Guglao sam malo, nisam mogao naci da je neko postavio slican problem.

    Postavio sam na EA forum, broken gameplay, ne samo obicni bug. Vidjecemo sta ce javiti.

    Trebal' kome da owna? :p Das gol, i onda se zatvoris!
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rofl. Ima ljudi koji trose vrijeme cim daju gol, ne daj boze da ovo svi skontaju
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kamo srece da je EA Games kao Facebook pa da mi uleti koju kintu :p Ili barem novu FIFA 18... :D
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  20. Esh

    Esh HWB

    Improvements to contested headers logic from corner kicks. :p