FIFA Mega Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Adi_k, Sep 17, 2006.

Tags:
  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    ma nista od FIFA-e za PC dok ne naprave verziju identicnu kao na next-gen konzolama
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Nema potrebe za patchom protiv time limita, sumnjam da ce neko ovaj demo igrati toliko dugo. :smt005
    Na logitechovom gamepadu igra ne prepoznaje pola tipki, pa se nisam mogao kretati ulijevo :smt005 a jedan acme gamepad nije nikako prepoznala :| tako da sam igrao na tastaturi. Grafika u scenama u tunelu preje*ena, dok se prilikom igranja vide kockice kao da je fifa '99.. evo jedan screen 1680x1050x32 sve na max...
    [​IMG] :lol:
    Publika preuzeta iz fife '96 ili nesto slicno. Ne znam sta napisati o igrivosti i ponasanju igraca na terenu, mozda sam ja navikao na PES ali ucinilo mi se stvarno ocajno. Dzaba i 3D trava kad je igra za ku*ac. PES majka.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma dobro znalo se da nece previse radit na PC verziji, eto cim izadje za xbox 360 ja vam prenosim prve utiske. Mene iskljucivo zanima to kretanje igraca u svim pravcima a ako i to bude truba nista onda pesu se opet okrenut. :D
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Nista, batali ovaj shit od fife :lol:
    Kao sto vedo rece, dok ne krenu raditi za pc kao na next gen konzolama, necu ni pokusavati da je instaliram :lol: :lol:
    Cekam pes 2010 (oct 22) :smt007
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    skinuo demo, ovo su sve minimalne postavke i ne mogu se ni sa tim demo expanderom promjeniti / postaviti na vece. Vidis da uopste nema sjena, i komplet ostatak je ocaj:
    [​IMG]
     
  9. Encor3

    Encor3 Aktivista

    To kod tebe jeste na minimum ali evo kod mene postavki.
    [​IMG]
    Uostalom pogledaj razlike izmedju dva screena.

    edit:evo sada sam probao min/max postavke.
    [​IMG][​IMG]
    Kada udjes u opcije pritisni q ili e da nadjes graficke postavke.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: pa grafika na prastaroj fifi je meni bolja od ovoga :S a ni na max igra ne izgleda nesto,cak lose jako izgleda i na maksimalnim postavkama.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    dal' ce ovo biti i u full verziji ove 'simulacije' :D

    [​IMG]
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Probao sam demo, i grafika uopste nije ocajna, ne znam sta se zalite. Ne vidim nikakvu revoluciju u odnosu na fifu 9, izgleda kako fifa 9 sa apdejtom novih transfera :)
    Trava je prezelena, igraci mi nekako traljavo sutiraju ko da imaju protezu a ne nogu :D
    PES mi bar po sreenshotovima izgleda vise "natural" sto se grafike tice, a vjerujem da je i gameplay puno bolji.
    Ko da su u ovoj fifi malo AI popravili, prvu utakmicu me odera Celzi 9:8 :D ili sam ja ispao iz fazona hehhee :mrgreen:
    Primjetio sam da moras bas biti neki duduk da loptu nabijes preko gola, a i pored gola rijetko koja lopta zavrsi.

    Evo jedna fotkica, realizacija sa Drogbom :D

    [​IMG]
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    čisto neke napomene... demo code je prilično star... fifa 10 pc producent je rekao da uopšte renderiranje u demu nije postavljeno na maksimum...

    ja nisam probao demo, nemam ni vremena, ni limita da ga skidam, ali po drugim forumima sam nabrzaka vidio da je svima nova fifa bolja od prošle, dakle pomaka itekako ima... ne krucijalnih, ali ih ima...
     
  14. jeretik

    jeretik Komšija

    Eo vako - razmišljam po prvi put da uzmem Fifu. Dakle, pitanje je sljedeće - je li Fifa 10 fudbal il je metiljanje ko prošli dijelovi?
    Gledo sam neke trailere za konzole, lijepo izgleda, pa me zanima koliko je zapravo PC verzija okljastrena.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Ma lose, same shit kao i prosli dijelovi na PC
     
  16. gilla

    gilla Aktivista

    Ako ti je jedina opcija pc onda pes.
    Ako imas konzolu onda fifa.

    A ako imas oboje onda je fifa za konzole naj izbor.
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma ja, nema svrhe igrati PC verziju FIFE jer se ne razlikuje od proslih verzija nikako a za konzole je druga prica.
     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. Vedo

    Vedo Moderator

    tema je fifa na PCu, tako da ova ocjena 9/10 pada u vodu :D
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Nije bas da se i na PC-u za ovakve igre ne koristi gamepad, mada je moja mjera za procjenu neke recenzije/ocjene sa konzola minus 20% u prosjeku;)