Filmovi!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by TopniK, Jan 28, 2007.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Ovu temu otvaram sa ciljem da svi napišete/preporučite neki film koji ste lično gledali i koji vas je oduševio ili barem cijelo vrijeme držao u potpunoj zainteresovanosti.

    Nije bitno kada je film izašao, jer siguran sam da postoje hitovi koji su izašli prije 2-3 godine a da ih je neko igrom slučaja zaobišao.

    Uz film je poželjno navesti koji je žanr u pitanju.

    Ja ću početi filmom koji sam gledao sinoć i koji me je oduševio.

    Apocalypto - akciono avanturistički film.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    apocaliptico gledao i na poa filma pocinje uzbidjenje do tada nije nesto.

    a preporucujem da pogledaj WHITE CHICKS ili kak se vec pise ovo CHICKS(KOKE),Komedija je u pitanju ali odlican.za mene najbolja sto sam gledao.

    Pogledaj LOTR isto mi je dobar sva 3 tri dijela.AVANTURA/SF

    eto kad se sjetim jos neceg javim ti.
     
  3. 3125

    3125 Komšija

  4. Sale

    Sale Aktivista

    Godfather 1,2,3

    odusevio me film, al jest da je star :mrgreen: :|
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ti odma bubnu najbolji film ikad :D

    Naravno, da best is once upon a time in america. bolji i od kuma.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    King-Kong: Akciona avantura, Thriller ...
    Nisam očekivao da taj remake bude tako dobar. Pozitivno sam se iznenadio.

    The Incredibles: Animated movie
    Simpa skroz

    Lord Of The Rings: Epska Fantastika
    Definitivno najbolja triologija i najbolji prijenos knjiga --> film koji sam u životu vidio. Istina ima dosta scena koje nisu na svom mjestu ali onda bi film trajao puno duže.

    Aliens: Sci-Fi
    Stari film ali je sigurno jedan od najboljih.

    Forbidden Planet: Sci-Fi
    Ovaj prastari film je svakako jedan od filmova koji nikada neće biti loši za gledanje.

    Star Wars: Sci-Fi
    Ne znam da li je potrebno išta reći :D

    Ima ih jos puno ... puno ... puno al sad za sad je ovo dosta
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    -Apocalypto - akciono avanturistički film (jedan od najdraze odgledanih filmova ove godine)

    -Rocky 6- akciono-borilacki film (film koji bi svakom preporucio da obavezno pogleda zbog same price koja se razvija kroz sve dijelove filmova)

    -Snakes on a plane- akcija

    -Accepted - komedija

    -Behind enemy gates-historijski film (odlicna prica jednog snajperiste 2. Svjeskog rata)

    -Lord of the rings - akciono avanturisticki film (mislim da se to ne treba ni spominjati)
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Saving Private Rayan: Akcija
    Najbolji film na temu WW2

    The Matrix: Sci-Fi
    Najbolji film iz triologije.

    Terminator 2: Sci-Fi
    Hasta La Vista Baby

    Blade Runner: Sci-Fi
    Odlican kultni film koji svako treba da pregleda.
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    The lord of the rings trilogija je za mene najbolje filmsko ostvarenje ikada. Sumnjam da će i jedan film ikada nadmašiti LOTR.

    Spašavanje vojnika Rajana je također najbolji film na temu II sv.rat.

    Svakako pogledati, The thin red line, također tema II sv.rat.
     
  10. Sale

    Sale Aktivista

    "Shindlerova lista" i "Pijanist" dobri filmovi usvezi 2 sv.rata :wink:
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Tesna koza. 8)
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Pantiću, pronađena su nam dokumenta :mrgreen:
     
  13. Esh

    Esh HWB

    bolji bi fol bio mozda da se kaze nesto o filmovima koji ste tek gledali u smislu da se preporuce ili ne, nego da se ide u nabrajanja lotra, star warsa, godfathera, aliena i sl.
     
  14. TopniK

    TopniK Komšija

    Slažem se. Recimo, uz naslov filma ukratko navesti o čemu se radi tako da neko odmah zna da li je to žanr ili stil filma koji voli.

    Naravno, ne da prepričava film pa da mi pokvari ''ćejf'' nego samo ukartko radnja filma.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Fakat vam je pick up gay do bola;

    LOTR
    Godfather
    Matrix
    .
    .
    .
    Ko to jos nije gledao? New age forum i preporuka Matrix :lol: Hajde da smo na Domacinstvo&Namjestaj pa da uz neki Feng Shui vazu preporuci LOTR da se rijesi negativne energije.
     
  16. Ante

    Ante Aktivista

    The Butterfly Effect (http://www.imdb.com/title/tt0289879/)

    To mi je jedan od drazih filmova, ima dosta zanimljivu i originalnu pricu, sigurno vrijedi pogledat. To ti je uglavnom neka drama... neznam stvarno koji zanr. Sa malo fantazije...

    Ne bi ti htio spoilat film, ali taj tip (glumi ga Kutcher) se moze vratiti u proslost i mjenjat dogadjaje u zivotu... svaki put kad nesto malo promjeni, i cijeli svijet oko njega postane drugaciji.

    Naravno, mogo bi ti preporucit sa gro klasika i svega, al ovo je jedan film koji se meni svidio.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    evo ja cu reci:

    initial d
    tko je smjestio crvenkapici (animirani, ali opicen)
    out of time
    saw

    kvaliteta navedenih nije nesto special ali vrijedi pogledati

    dodacu poslije jos sta :D
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Fear and Loathing in Las Vegas - komedija malo morbidnije naravi, za one koji to vole vruce :D , a glume Johnny Depp i Benicio Del Toro

    Trainspotting - isto komedija, skotsko-britanska produkcija, tema narkomani, glumci Ewan McGregor, Robert Carlyle itd.

    La Vita E Bella - kultni film Roberta Benignia, dobitnik oskara, po zanru izmedju komedije i drame


    The Exorcism of Emily Rose - za one koji vole horor, noviji film, skoro gledao, zanimljivo

    Ne mogu se trenutno sjetiti vise.
     
  20. Guest

    Guest Guest

    Evo nekoliko nestandardnih preporuka:

    Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb - Legendarna Kubrickova komedija. Must see...

    The Sting - Opet klasika, jedan on najzabavnijih filmova koje sam gledao.

    Good Bye Lenin - Porodicna drama smjestena u vrijeme ujedinjenja Njemacke. Odlican film.