Filmovi!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by TopniK, Jan 28, 2007.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Team America - Vjerovatno su svi gledali ali ko nije obavezno.

    Lutkarska komedija uvrnuta maksimalno. Ismijavanje američke politike i njihovih sukoba na istoku.


    Joj to je fakat ekstra film. Dvojka me nije oduševila kao originalni.


    EDIT: Ako budem ispoštovao svaku vašu preporuku onda imam šta gledati narednih mjesec dana. :)
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Kao što reče Enis navesti također i filmove koje treba zaobići.

    Camouflage - Mnoge bi mogao privući jer u filmu glumi svima nam poznat i drag Leslie Nielsen ali u ovom smeću od filma uopšte ne igra ulogu u svom stilu tj. kakvog ga mi poznajemo iz filmova Goli pištolj, Špijuniraj muški itd.
     
  3. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Happy Feet - Animirani - Rijec je o pingvinu koji lose pjeva ali dobro plese. Smijesnih scena ima dosta.

    Open Season - Animirani - Medvjed koji je odrastao u gradu biva pusten na slobodu uz ludog prijatelja. Ima jako puno dobrih fora. Smijesan do boli.

    RRRRR - Francuska komedija. Ne znam koliko RRR ima u naslovu. Rijec je o zivotu pracovjeka. Fura se na triler ali je urnebesna komedija. Iako francuski nije omiljeni jezik, obavezno pogledati

    Three amigos - Tri komicara ce vas natjerati da placete od smijeha. Garantujem.

    Rob-b-hood - Novi Jackie Chan-ov film. Par fori isfuranih, ali znate kako je lud i hrabar. On i 2 prijatelja su kriminalci i otmu dijete. I onda ga moraju cuvati 2 sedmice, i u tom periodu ima puuuuuno luuudih scena. Tipicno sto bi mi radili kada bi cuvali dijete. Veze mi nemamo.

    The long week - Solidna komedija. Ima par finih scena za plakati. Jedan brat zaposlen i zaprijeti mu otkaz ukoliko ne smisli kampanju koja ce impresionirati kupce, a drugi je party boy. Party boy pokusava navuci buraza u bogatiji seksualni zivot.

    Sheniganz (nisam siguran) - Urnebesna komedija koja se odvija u jednom restoranu. PREPORUKA. PEACE
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Band of Brothers, nije film, ali je po meni najbolja WW2 serija ikada napravljena, isto tako odgledaj sve dijelove SAW-a, neki dan sam gledao treći dio, sve je genijalno smišljeno i povezano, kako sam zaključio na kraju trećeg dijela, očekujem da će biti možda i četvrti dio :)
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh evo teme i za mene... :D Uglavnom i ja veoma volim filmove i mada sad zbog ove (glupe) odgledam samo dva do tri sedmicno imam par naslova preporucit...

    Znaci na prvo mjesto bih naravno stavio LOTR. Sto jest jest. Filmovi su predobri. Meni se narocito svidio drugi dio, pogotovo ona bitka kod Helms Deep.

    Zatim ovdje idu filmovi redom sto mi naumpadnu, znaci nisu bas sortirani po "boljini" :D

    Vodic za autostopere kroz galaksiju: Ova mi se komedija sivdila posto eto ja volim ovaj malo drugaciji humor i ovo eto mi je ostalo u sjecanju. Radjeno po (valjda istoimenoj :D) knjizi

    King Kong: Vidim spomenut je vec i ja sam isto odusevljen filmom. Orginalni nisam gledo al ovaj mi se eto super svidio. Pogotovo sto avanture volim.

    The Cave: Ovo je isto nekakav avanturisticki. Skroz mi se isto svidio. Uslji ljudi u nekkavu pecinu i tu ce bit desetak dana odsjeceni od svijeta gore i dole svasta nalaze. Solidan filmcic

    Underworld (1 i 2): Eh men se cini da ovaj drugi nije pokupio bas dobre ocjene i kritike al eto meni se svidio jer sam prvi gledo pa dam i njega. Uglavnom ako se furas na vampire i tako to pogledaj.

    Pirati sa Kariba (isto oba dijela): I ovdje netreba nista objasnjavat. drugi mi se nije svidio zato sto sam ga gledo davno kad je jos bio pirat pa nit je zvuk bio dobar, nit titlovi, nit slika. Al po reakcijama vidim da je izgleda bolji od prvog dijela.

    Jurassic park (1, 2 i 3). Ovo isto je obavezno pogledat. Mislim da je jedan rezirao Spilber a durga dva Jackson il tako nesto. Podavno sam gledo pa enznam bas. Uglavnom ekstra filmovi

    Jaws (1 i 2): Stare dobre ralje :D


    Par animiranih komedija:
    Shrek (1 i 2): za mene su ovo najbolje komedije ikad, durgi dio pogotovo. Gledao sam ih dosta puta i uvijek oplacem od smijeha (najsmjesnije mi je kad ono za vecerom u drugom dijelu Shreku zaglavi kost u grlu kad je kralj spomenuo djecu :D) i evo napalio sam se odo sutra dic pa odgledat opet :D. I da napomenem da je DVD od Shreka 2 najmolji kojeg sam dosad vidio. Ima tona stvari, poput "Far, far away Idol", te je meni isto najorginalniji i najsmjesniji... Obavezno pogledaj

    The Incredibles: Isto znaci solidan filmcic. Mada eto nema puno humora al ima nekoliko super scena tako da vriejdi pogledat.

    Ko je smjestio Crvenkapici: isto vec pomenut, nije bas nesto ekstra al tema je OK i moze se nasmijat :D

    Preko ograde (Over the Hedge): ovo je isto super. Blizu Shreka :D


    Ovo dole su drame i trileri ili akcije (nerazlikujem ja bas to :D)

    Identitet: ovo je valjda drama,meni je jedan od naj filmova. Prica je za 10. Definitino "Two thumbs up" :D

    Face Off: Ovo je stariji nesto film al mislim da se nebi trebao propustit. Travolta i Cage glume. Mocan film. Kao nekakav trilercic :D

    Steven King's Desperation: mislim da ime sve govori.

    The Rock (Hrid): Stariji film al mocan do bola. Sean Connery i Nicholas Cage. Nesto sa zatvorom. Za 10 :D

    Ocean's 11 (i 12). Ovo je isto super. drugi dio mi se nije nikako svidio sa onim jajima i sranjim al prvi je super. Zbog imena a i price.

    Burnov Identitet (I Burnova nadmoc): Isto super trileri. Matt Daemon. Po knjizi mislim radjeni. Super su oba.

    Planet tame (Pitch Black) te Ridikove hronike: Prvi je skror dobar dok mi se durgi nije bas puno svidio jer nema puno veze sa prvim, tj skoro nikako, osim onog zatvora il tako neceg. Znaci prvi je pravo dobar. Vin Diesel :D

    Colaterral: Ovdje je mislim George Cluney i mocan je triler. evo citat jedan: Kaze taksista "ubio si covjeka" a ovaj Cluney (ako je on): "nisam, ja sam samo pucao a meci i pad su ga ubili" (lik je pao kroz prozor).

    Specijalni izvjestaj (Minority report): super triler sa Tom cruseom i Collinom Farellom. bio na tvu par puta.

    National Treasure: Ovo je sa Cageom opet. Sta cu kad je nasnimo filmova :D Uglavnom mocan film.

    Sin City: Ovaj mi je super. Jessica Alba :D Reziser mi je navrh jezika :D Isto obavezno pogledatž

    Fantastic 4: Ova kuja Alba me napomenu na ovo. Vrijedi pogledat.

    Druzba dzentlmena: Sila film. Ovo isto obavezno :D

    te naravno Snakes on the plane te Behind enemy gates su super (ako je ovaj durgi sa onim vasilijem Zajcevom :D)



    Horori:

    Hostel: jedan od najboljih. Mislim da je Quentin Tarrantino rezirao (nisam siguran). Uglavnom mocan film.

    Land of the Dead i Night of the Dead (nisam siguran za naziv ovog durgog al znam da je tako nesto): Znaci isto obavezno pogledat. Znaci zombiji nekakvi al mocni filmovi. Drugi pogotovo.

    Darkness Falls (prevod na nas: grad tame): Isto hororcic. Zasnovan na "istinitoj legendi" :D. Pravo dobar. Davno sam ga gledo i isprepado sam se :D

    The Grudge (Kletva): Ja sam gledo ovu verziju sa Sarrah Michelle gellar (valjda se ovako pise) i nije losa. Tj super. durgio dio sam gledo ovaj kineski il japanski i nije me bas impresionirao. Cekam ovu eng verziju ako bude :D

    House of Wax: Ljepota :D

    Zaseok (Village): solidan hororcic :D

    Saw : nije ni ova trilogija losa. treci mi se nesvidja


    evo ovo je ukratko to. Mislim da sam se vecine sjetio. Odo sutra sta dic pa cu osvjeiz pamcenje pa cu jos sta napisat :D

    I evo vidim ima par filmova sto ste pomenuilio gre a nisam pogledao to pa cu na skoru :D thx :D
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Pogledajte obavezno "Usual Suspects", kod nas preveden kao "Privedite osumnjičene". Legendarni krimić - Kevin Spacy.

    Jedan od onih filmova gdje tek na kraju skontaš da cijeli film nisi ništa kontao kako treba.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pulp Fiction, Kill Bil V1 & V2, sve što je u vezi Tarantina ....
     
  8. amkan

    amkan Novi član

    Film koji me je u poslijednje vrijeme jako dojmio (jedan od rijetkih):

    Remember The Titans (Denzel Washington): istinit dogadjaj, sportska drama, odnosi crnaca i bijelaca 60/70-tih u americi

    i jos mozda:

    The Departed (Jack Nickolson, Leonardo di Caprio...) crni-krimi-thriller - dobar film, pogotovo kraj

    Jos mi ''na-um-pade'' nedqavno sam gledao

    Parfum - Die Geschichte eines Mörders - nov film, ima par dojmiljivih scena - citaj: bolesnih - ukupno solidan film, malo vise razvikan
     
  9. extibo

    extibo Komšija

    Anime:

    Hellsing
    Gundam
    City Hunter

    Filmovi:

    Fast and furious : Tokyo drift
    Pirates of Carribean - oba dijela
    xXx - oba dijela
     
  10. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Pasija - horor totalni (il ti se svidi il ga prezireš)

    Mad Max - postapokaliptično nešto....

    The Bourne Identity - mada ne znam jel bolja verzija sa Matt damon-om ili ona starija (mislim da je R. Chamberlane glumio)

    The Eye

    The Cube

    The Ring

    U savkom slučaju izbjeći: WENDIGO, Priča o dvije sestre i The Hero.....žali bože marke za videoteku
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Od Sumraka do Zore
    Cetiri Sobe...

    :)
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    The Game
    E na kraju ovog filma sam se fakat POGUBIO toalno (odlican film)

    Ice Age
    :lol:
     
  14. TopniK

    TopniK Komšija

    Click - Šta dugo reći nego, Adam Sandler. Komedija u njegovom stilu. Doduše malo i odskače ali to je to.
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Danas odgledah "House of Wax", nije loš film :)
     
  16. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Zadnja dva filma: The Departed i Miami Vice. The Departed preporucujem.
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Bruce Allmighty: Komedija
    Jao jesam UMRO od smjeha ovom filmu. Jim je stvarno KRETNECINA prava. Posebno ona scena da onim voditeljom u zivo kad blebeće bezveze :lol: :lol: :lol:
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    random fag:
    :lol: :lol:
     
  19. Sale

    Sale Aktivista

    kako ciji okus :wink: :roll:
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Pa dobro, ako imas 15 god i lozis se na neunke ispod auto ti filmovi su beton.