Folderi - gdje su i sta rade?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Feb 21, 2009.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ponovno foldam pomalo (gpu only), ali imam problema s konekcijom - vrlo cesto puca. Osobito u zadnjih 20-ak dana.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa sta ako puca,pa napravi da se rekonektuje u slucaju pucanja :wink:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rekonektuje na sta? ;)

    Ipak koristim freezonu, a u slucaju da je komp ostavljen da downloada, a on se rekonektuje na internet, eto problema. S druge strane, ako se po defaultu rekonektuje na freezonu ostaje problem ako je ostavljen da folda, jer je to za folding isto kao da nema konekcije.

    Nemam problema sa klijentom, da ne bude zabune.
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    foldao kad sam mogao, foldam i sad, ali sa jednim console cpu klijentom, cesto mi se desi da mi ne uploaduje rezultate ili da na nekih 80% uradjenog posla jednostavno pukne klijent, zadnjih 10ak dana sam probavao multicore klijent, ali se pokazao nemogucim za foldanje zbog rokova koji su potrebni za zavrsenje jedinice
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja isto nastojim kolko mogu, klijent je vecinom uijek ukljucen kad je i PC, nekad je pauza kad gledam sta jer mi blokira video. A i igre vishe nikakve ne igram, malo sam ga gasio sa Burnoutom i Falloutom, al u doti mi ne smeta :D
     
  6. pac

    pac Komšija

    Na pocetku sam foldao 24/7 pa sam odustao jer stvarno nisam mogao zaspati od PC-a. Trenutno folda graf i cpu preko dana dok sam na poslu tj. oko 10-15 sati u prosjeku, a i dobro dodje kao sporedni efekat kad se skida nesto sa neta (i pomalo se ganjam sa Predatorom i Qulerom).
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Neki od ovih razloga su i oni zbog kojih sam ja prestao sa foldanjem
    Jednostavno, GPU se poceo rusit, nisu pomagale i reinstalacije klijenta. Onda se grafa pocela restartovat u igricama, odjednom zablokira cijeli komp. i samo hard restart pomaze.
    Onda je otisao i ventilator na grafickoj i tu je pukao film tako da sam prestao

    Prije nekoliko dana sam odlucio da ponovo probam ali dolaze samo 511 jedinice koje su najgore i opterete mi cijeli racunar...Taj WU sam zavrsio da bih pogledao sljedeci koji ce doc. Ponovo je bio od 511 pa sam odlucio da do daljnjeg prestanem
     
  8. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Slicno i kod mene je bilo, iznervirao se previse puta, al evo prije neki dan sam ga upalio kad vidi nedolaze samo 511 jedinice, plus sam aktivirao cpu, a i porijetko upalim koju igru :D
     
  9. GV

    GV Komšija

    Barem će mi porasti rejting od kako su ovi sa boljim grafama prestali foldat
     
  10. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja sam presto 3-4 dana, jer sam se peglo oko ovog kucista. Mada je citavo to vrijeme foldala 1 graficka, nakon sto sam sve komponente prebaciu u novo kuciste i sve podesio sada ce da folda i druga grafa.
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Jedva cekam, zapravo se nadam jos jednoj nagradnoj igri da pratim kako svi pale FAH i foldaju ko ludi...
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad nam PPD predje 100 000 i broj aktivnih ko,fol-dera ode na 150 :smt003 :smt003
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Foldam uglavnom svaki dan od 17-23h jer tada obicno nisam u kuci. Kada jesam doma, graficka/ps3 stvaraju poprilicnu buku pa mi smeta i "svira" po zivcima dok gledam film ili nesto slicno.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Na kraju se uglavnom javise Folderi, gdje su ostali?:]
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Nemam cime foldat. Na lapu sam.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A ostali cekaju da se pocnu djeliti nagrade :lol: sto bi bio fazon sad objaviti da ce aktivni folderi iz proteklih 30tak dana biti nagradjeni za svoj trud :smt005 kako bi samo neki plakali :smt005
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Moze ako ce neko Golfa III poklonit pa da ga "pretvorimo" u nagrade :)
     
  18. pac

    pac Komšija

    Nema potrebe, neka se od ove trenutne nagradne igre jedna organizuje za foldere! Po meni je mozda kolinsb zasluzio, ipak mu je graf na foldanje otisla.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja na poslu foldam sa laptopa :) jeste da mu treba malo duze :) ali ide.

    kuci radi pa moze se reci minimum 12h CPU, i kod kolege stripiii-ja fola 3870 :) skoro pa 24/7 :) tako da se blizim 100k poena sa tudjim perjem, dok ne kupim i ja kakvu graficku da gulim
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Pa bas ga vi pretjeraste. Da bi se organizovala neka nagradna igra potrebna je prije svega podrska partnera, nije to organizacija tipa neko na forumu kaze "pozelili smo nagradnu", a ja nazovem i kazem "salji brate". U prevodu, neka nova nagradna igra ce zavisiti od nasih i planova/zelja partnera. Mi cijeno ucesce i doprinos svakog clana Folding zajednice.

    Vezano za mantru "otisla mi graficka od foldanja", to je neposteno reci i pogotovo na nas prebacivati jer su graficki procesori podrzane od kompanija ATI i Nvidia za Folding@home te ne postoji zvanicni dokument u kojem bilo koja od navedenih kompanija poziva na "oprez" ili ograniceno vremensko koristenje raficke kartice u navedene svrhe. Cinjenica je da FAH stvara znacajno opterecenje, no ukoliko dodje do nekih problema, to je pokazatelj da kartica/GPU nisu dobro napravljeni ili da hladjenje nije adekvatno. Za one koji ne znaju, svi eventualni problemi sa grafickom karticom koji su nastali pri foldingu su apsolutno pokriveni garancijom, iako je gotovo nemoguce odrediti uzrok kvara (kvar se moze "locirati").