Folderi - gdje su i sta rade?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Feb 21, 2009.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Slažem se sa Sulu-om u vezi konstatacije da je foldanje volonterski rad (ako se to može nazvati radom) pogonjem samo dobrom voljom da se doprinese razvijanju rješenja za neke bolesti i slično. Ako radiš nešto iz dobre volje, onda ti ne bi motivacija trebala biti nagrada ili neko drugo priznanje.
    Nikola Tesla nije žudio za nagradama i priznanjima, nego za znanjem i napredovanjem u korist i čast čovječanstvu. Umro je ko bijeda, a ako je vjerovati u onaj svijet, vjerovatno sada živi ko hadžija. Možda sada idem u krajnost sa ovom izjavom, ali mislim da se i foldanje može nazvati sevapom odnosno dobrovoljnom službom čovječanstvu ako već služi u te neke medicinske svrhe. Mislim da bi to trebalo biti glavni razlog foldanja a ne neke nagrade i priznanje i gotivljenje od strane raje sa foruma i forumske moderacije i administracije.


    A također se slažem i sa Kolinbsom da Sulu preoštro reagira i nerijetko svojim postovima i uvrijedi druge članove foruma (nekada fakat opravdano, a nekada i neopravdano). Meni lično ne smeta, ja iskreno i volim te, da kažem ''inteligente i zagonetne'' načine podjebavanja kada ova druga strana treba prvo da skonta šta je on mislio i gdje je tu fazon (tipa ono sa Hanselom i pipkanjem njegove bradavice - tome sam se fakat ismijao - mislim, jebeš čovjeka koji voli podjebavati druge a smeta mu kada je zafrkancija na njegov račun). No nisu svi hladnokrvni i ''macho'' tipovi poput mene( 8) ) pa se brzo uvrijede nekim postovima, te zbog toga bi možda trebalo smanjiti takve reakcije.

    Neki dan me momak pita za kakav site vezan za IT oblast. Ja preporučim HB na šta mi on odgovori da je već bio registrovan i da ne dolazi više zbog postova sličnog sadržaja (koji već objasni) nevezano za sulu-a nego od par članova među kojima iskren da budem mogu i sebe ubrojati (jebiga ima likova koji me svojom glupoćom i nekulturom fakat iznerviraju da im moram ošto reagovati), ali eto, ja ću spustiti loptu.

    To kažem radi zajednice generalno. Mene zaboli iskreno. Mogu danas biti na forumu, sutra prodati računar radi i više nikada ne doći ovdje, ali eto, radi ljudi koji se trude i koji rade na održavanju ovog site-a možda treba malo poraditi na stvaranju imidža što i jeste bio i ostao primarni cilj kreatora site-a Enisa.

    I da, nemojte sada ono ''svaka čast'', ''potpisujem'' i slično, ne imponuje mi to nešto posebno.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Napravit cu veceras temu sa vidjenjima oko foruma i kakvog bi, prema mom vidjenju, djelovanja trebalo biti od strane zajednice kako bi poboljsali sadrzaj na forumu.
    Ova tema nek se drzi Foldinga, molim lijepo!
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma meni je samo krivo, sto neko pokusava izvrnuti moje rijeci, i izvuci ih iz konteksta. ja kad sam dosao foldati (a i vecina drugih) nije bilo ni N od nagradne igre, niti je to ikad iko spomenuo kad sam ja dosao. ja ne foldam radi nagrade, niti mislim da tako treba biti. foldanje jeste volonterski rad, i s tim se slazem. ja sam samo dao prijedlog, ako nekad opet bude nagradna igra. nije mi ni palo napamet, da pokusavam traziti nesto zauzvrat jer foldam, ali spomenuti sulu, upravo na taj nacin pokusava prikazati moje postove, i direktno me napada ovdje.
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Nisam odavno gledao statove na kakao-u. Evo maloprije pogledah i tek sam sad shvatio, sto se tice foldinga HWB umro. Broj ljudi koji foldaju se moze haman pa i na ruke izbrojat. :( :(
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa i ne moze, jer nas ima 30 sa prijavljenim WUovima u zadnja 24 sata...

    Malo je, al opet eto, ima nas.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    loshe skroz, sto jest jest, od tih 30, pola ljudi folda sa sempronima, celeronima... :cry: :cry: ako nije problem, da se jave ti koji foldaju sa slabijim procesorima, da vidim nesto.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Meni je opet propao WU :|
     
  8. nivla

    nivla Komšija

  9. Riddick

    Riddick Aktivista

    Foldao sam sa ATI-jevom grafickom i imao sam problema sa racunarom zbog foldinga, preko 15 BSOD, tako da sam se sa tim zabavio... Skoro sve sam probleme rijesio... Sad mi treba racunar za ucenje, a folding stvara poprilicnu buku tako da to dvoje ne ide zajedno. Preko noci da ga ostavim da folda ne dolazi u obzir, jer spavam u sobi gdje mi je comp. Ostaje jedino preko vikenda ili kad ne ucim, foldat cu koliko mogu. BTW cekam i novu jezgru za GPU da nastavim...
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hmmmm bas niko???
     
  11. GW

    GW Moderator

    Ja foldam sa dual core procesorima, treba li ti to?
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    uhhh pa ti si bogat covjek :shock: :mrgreen: sala ;) voljan sam od jarana kupiti jednu NV8600 (ako se ne predomisli :( ) i pokloniti je nekome, ko je aktivan a folda sa krsom od procesora. znam da nije nesto, ali makar ce donijeti 800-1000PPD.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    jel se e2140@1,6GHz racuna pod slabe procesore? :D
    ima jaran(meho_xD) folda sa P4@2,66 :mrgreen:
     
  14. GV

    GV Komšija

    Ja foldam sa NV8500GT, sa procesorom (Sempron LE1100) sam samo pokušao, treba mu toliko vremena da završi da deadline odavno prođe.
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Padosmo za jedno mjesto, sezona godisnjih odmora, visoke temperature il nesto trece? :roll:
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Znam ja sto, neko foldao vise od nas :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    visoka temp + ne mogu da nastimam da mi drugi PC ima net, pa evo jos jednom apel za sve dobre ljude da pomognu :)
     
  18. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam uspio srediti da CPU opterecen 100% sa dva SMP-a na VM ne ide preko 56C, a graficka ne ide preko 70C prilikom foldanja, ma kolike vanjske temperature bile :)
    Valjda se nece nista istopiti, ASUS se hvali da je njihova kartica ipak bolja od ostalih kad je foldanje u pitanju:
    - Fuse Protection enables totally risk-free computing
    - Ultimate Armaments: the finest component selections
    Samo su poceli ukucani da se zale na racun za struju, a to cemo nekako vec sredit :D keep folding :D
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja se ponekad iskljucim kad je vruce a ne zato sto ce mi se grafa istopiti(nece njoj nista biti) nego sto mi grije ionako vrelu sobu pa ne mogu da spavam.Ali evo kisa je pala i folda se 24/7. :wink:
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da javim da mi je crkla grafa poslije 1 200 000 fold poena i da cu bez problema primiti u donaciju neku novu koja ce da folda 24/7jer sada stvarno nisam u mogucnosti da kupim drugu. eto za manje od 15 dana je trebala proslavi 1. rodjendan 24/7 foldanja.Pozz