Folderi - gdje su i sta rade?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Feb 21, 2009.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni su 2 amd-a prnula na seti@home
    ;)
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    i7 920 radi nakon sto sam ubacio novu karticu, sve je bilo zbog gtx ice. Tako da ne bude zabune... :)
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    znaci da ne kupujemo gtx-ice :p
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fuj Nvidia :D
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    rofl :)

    Ajde vidjecemo kako ce se gt300 nositi sa foldingom :), ja vec stedim pare za jednu kada dodje. :)
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    o tome ti pricam :wink:
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    GPU foldanje pauziram (ostao sam bez graficke) do kupovine GT300 ili RV870, od sada samo sa linux smp clientom, steta sto ne zaukruzih prvo milion :D
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hehe svi mene slijede.... :D ne treba mi da mi u zadnji tren rikne ova moja, pa da je ne mogu prodati ni za 1KM :) moze nas tim sacekati da se "ponovimo" ha ya :) cini mi se da ce uskoro biti kamara GTX 200 kartica na prodaju :)
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Mene nije bilo strah da rikne, garancija je tu jos 2 godine pa cemo zamjenit :D Nego eto volim imati zadnje parce hardwera pa makar :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ja mislim da i ja imam nekakvu garanciju. jaran je to kupio na ebay, i poslao meni. nisam ga nikad ni pitao nista u vezi garancije. a i da ima, ko bi to slao tamo nazad....
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ljudi evo samo da se javim da sam poceo ovo GPU foldanje, jos nista ne kontam osim da pomaze za otkrivanje ponasanja nekih bolesti.

    Inace grafa je Sapphire HD 4670 512 GDDR4, 750/1100, temp oko 47 c.
    Proc trenutno Athlon 4400+, porucio sam Phneom II 550 BE, jos da skontam koju cu plocu pa mozda da ukljucim i proc u foldanje. Jos ako budem sretan pa mu otkljucam jos 2 jezgre,. ihi.

    Respect vama koji ste duze u ovome.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Super, dobrodosao u tim. Za konkretne rezultate projekta, predlazem da posjetis ovu stranicu, odnosno papers sekciju.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hvala na dobrodoslici.
    Ma skontao sam bit projekta, da ti proteini imaju milijarde kombinacija koje idu nepoznatim pravcem i da ljudi pokusavaju da skontaju neki sablon. To bi bilo mojim laickim rijecima objasnjenje ovog projekta. Kad sam rekao da nista ne kontam vise sam mislio na ove projekte, bodove, slanje gotovih projekata i to. Prilicno mi je jasan cilj, samo dok skontam rutinu, a dok ja to skontam pustio sam nek se nesto radi. Grafa nije exstra, ali nije ni neki potrosac niti se previse grije. Pa vidit cemo koliko ce bodova da napravi :)
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Kao sto sam mnogima prije rekao, nema neke potrebe (ako to nije izricito zelja korisnika) ici u neke 24/7 angazmane zbog troskova i svega ostalog, ali jedna-dvije prijavljene jedinice dnevno su dobar doprinos projektu i zajednici, tako da ces u tom smislu svakako vise moci iskoristiti novi procesor sa jednom SMP konfiguracijom.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Neznam jel spam na temu, al dok upregnem tog Phenoma javim se za malo pomoci oko te SMP konfiguracije. Uglavnom komp mi je u posebnoj sobi i nije mi problem da ga ostavim preko noci da radi. Na kraju krajeva osjecam se ljepse kad znam da nisam bacio pare na komponente samo za igranje nego da ima neke prave koristi od svega toga. Vidim da su clanovi ove grupe sve iskusni forumasi i ljudi koji se dugo bave IT tematikom. Dobro bi mi doslo par savjeta oko ploce, mada cini mi se da sam odabrao pravu http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=5&cid=14306 i odgovarajucu memoriju http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=8&cid=13741. Al kako rekoh okrenuo sam na spam, vec sam otvorio temu vezano za komponente pa cu tamo razglabat o tome.
    Uglavnom potrudit cu se da budem aktivan clan i da nakon par partija COD 4 ukljucim folding i odem rahat spavat s mislju da novac ulozen u hardwer nije potrosen samo za zabavu nego za opste dobro svih ljudi.
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    evo i ja opet malo poceo foldat
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Dobrodosao nazad :)
     
  18. hatebreed93

    hatebreed93 Novi član

    evo ja sam od neki dan poceo da foldam... kad sam kod taleta vidio slike... pocelo me zanimat poceo malo googlat i otkrijem sta je to... malo sam imao problema sa clientom pa sam rijesio sve i u HWB timu sam od sinoc kad mi je tale dao link foruma...
    posto mi je racunar upaljen 24/7 mjesecima nadam se da cu brzo popravit tu neku statistiku tima... samo me zabrinjava to sto sam vidio da neki govore da im je rikno CPU i GPU... koristim CPU klient i radim na -verbosity 9 projektima... sta god to znacilo...
    malo me zivcira to sto strasno sporo ide ono punjenje xxxxxx/250000 procesor je AMD athlon 4800+ x2 i GPU je VTX radeon 4670 512MB GDDR3 3GB rama...
    CPU usage mi je oko 50% kad je upaljen F@H
     
  19. GW

    GW Moderator

    Dobrodošao u tim. Nemoj sa sad ti tu nešto nervirati i zamarati oko toga. Što se tiče CPU foldinga, obični klijent je najstabilniji i najsporiji od svih tako da ga možeš staviti u startup folder i zaboraviti ga.
    SMP klijent (koristi sve CPU jezgre) je brži ali i ponekad nestabilan pa njega ne preporučujem osim ako ćeš foldati u linux virtualnim mašinama (pretraži forum i sve će ti biti jasno).
    GPU je najbrži i njega možeš uključivati kad se ne igraš.

    "verbosity 9" switch ti samo pravi detaljnije logove, nema nikakve veze se brzinom ni projektom.
     
  20. hatebreed93

    hatebreed93 Novi član

    ma ne zamaram se nit se nerviram... folder radi 24/7 osim ako ne igram neku igru koja bas trazi neke jace performanse... a ne treba mi linux virtualna masina (tj vmware) jer imam instaliran linux tako da mogu i preko njega al nisam tako cesto na njemu... trebo bi pokusat i sa GPU klijentom...
    uglavnom shvatio sam bit foldanja i prije nego sto sam poceo sa tim...
    eto sad imate jednog 24/7 aktivnog foldera :D sve dok mi ne rikne nesto radi foldanja haha :) (sala)