Folderi - gdje su i sta rade?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Feb 21, 2009.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    OK,znaci moram odraditi 10 WU iskljucivo na CPU i onda nakon toga cu da dobijam bonuse za svaki naredni WU odradjen na CPU..

    Thanx..
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Napokon prvi WU na smp sa bonusom.. :lol:

    Odradio ga za 4:30h i dobio 2500 pts.. :wink:

    Uglavnom ganjam manje WU (do 6h) jer mi se neisplati ganjati one od 12 - 24h i duze (ko bi to isfoldao bez prekida jer ovo nije dedicated folding konfa)..

    Pokrenem ga oko 0:00 i do jutra gotovo.. :)

    Sad sam na 11,5k za HWB.. :smt006
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Isplati li se folding na E6750 @ 2.8GHz i 8500GT @ 700/1600/450 ?
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa cini mi se da bi imao ppd nekih 2-3k dnevno
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma ja..

    Neznam koliko se isplati,al pokusacu..
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo pokrenuo sam SMP i dobio WU 7000 (600P base points)..

    ETA je 12h..

    Prema bonus kalkulatoru na ovoj WU dobijam 2350 pts sto i nije lose.. :wink: (PPD je 4300 ,naravno kada bih radio samo ove WU sa 600P base points koji su mi najdrazi :smt005 )..

    Kada pokrenem i gpu stvarno optereti proc,sistem postane spor tako da neznam koliko mi se isplati foldati i na 8500 GT u isto vrijeme..
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa pusti cpu jedno 24h ili malo vise, pa vidi koliko ces dobiti poena. a onda isti taj vremenski period pusti gpu, pa vidi poene. onda se skalkuliraj s cim ti je bolje foldati :)
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sada ide na CPU (ETA 10h) pa cu sutra pustiti na GPU i sumirati rezultate (mada zbog slage grafe i nedobijanja bonusa za folding na GPU mislim da je E6750 ipak isplativija investicija..

    Folding nije bas toliko tezak load za grafe (primjer na OCanoj GTX480 max temp u foldingu je 83C a u igrama 90C sa istim fan profilom)..
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa to je zato sto fah koristi samo gpu, dok igre koriste i shadere i memoriju :D :D :D
     
  11. GW

    GW Moderator

    Fah koristi upravo shadere a igre shadere i sve ostalo.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da, my bad ;) zato ati slabo i folda, radi velikog broja shadera (mnogo slozeniji kod fah clienta u odnosu na nv koja ima manje shadera, ali rade na posebnom taktu u odnosu na gpu)
     
  13. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze kolinse, ATI losije folda samo zato jer ima los GPU klijent.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa to sam i rekao. ima loshiji fah client, radi mnogo slozenije strukture kartice. valja napraviti kod koji ce iskoristiti 1600 shadera (u odnosu na 240 ili 480 ili 512 kod NV). Dok sam imao 4850, pratio sam fah forum, i redovno citao razloge zasto je ATI tako loshiji u foldingu od NV, iako je podrzao FAH projekat dosta prije NV.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Posto sad ide skola pridruzit cu se i ja i sa GTX 570 i i7 920 na nekih 4.0-4.2 ghz. Taman ce to biti i fin test stabilnosti.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam vec nakucao 40k za HWB.. :wink:

    Svaku noc po 1 WU na obje masine i do jutra gotovo.. :lol:
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bit ce jos jedan surprise od mene koji bi trebao pravo da pomogne HWB folding teamu.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Tipa 100.000 dodatnih poena dnevno?:)
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Ko da gledam Sena ce da ubode 590ku, evo ja sam imao par problema sa stabilnoscu klijenta pa je kolega Kolins assitao da se stabilizuje, dakle od neki dan foldam i ja nanovo sa 2600K!!!!
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jel ganjas "obicne" WU ili bigadv? :lol: