Folding na Linuxu kroz virtuelnu masinu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, May 8, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Problem i jeste što ne mogu ni jedan 64 bitni OS da instaliram preko virtualne mašine.

    EDIT:
    Pokušao sam instalirati i na 64 bitnu vistu ali bez uspjeha.
    Jedino mi je preostalo da pokusam sa nekom prastarinskom verzijom bios-a.
    EDIT2: Evo sam skinuo neki beta BIOS koji kako pise otklanja greske sa E0 procesorima.
    I evo zaista pojavi se VT opcija u BIOS-u.
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Upravo sam si sve sredio u linux SMP zaista predobro radi svoj posao.
    Ali mi je ugušio graficku.
    Graficka vazda radi na 0% te nekad zna na sekundu skociti na 20-40% opterecenja.
    Pokušao sam i sa affinity programima ali ne pomognu puno.
    Tako mi je PPD graficke spao sa 2600 na 600.

    Iskoristio sam i one varijable da bi graficka iskoristila manje procesora.
    Sada GPU klijent optereti procesor za svega 4% ali opet nenormalno guši grafičku.

    Grafička je HD4850 i procesor E8600 @ 4.16Ghz.
    Da li neko zna kakvo rješenje?
    Možda neki affinity program za linux ili nesto drugo?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Kakvo ti je zauzece procesora kad radi SMP kroz VM - Linux?
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam imao dvije virtuelne masine sa 2 SMP-a i 2 GPU clienta u windowsu, za oba GPU clienta sam stavio affinity na realtime, tako da su kartice radile na 97-98%, a svaki od SMP-a je davao nekih 2300 PPD. Pokusaj ovako.

    Sad bez GPU clienta, oba SMP-a daju po ~3000 PPD, cekam GTX275 pa cemo to podebljati na preko 10k ppd :wink:
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Na linuxu pise da su jezgre zauzete nekih 90-97%.
    Evo probao sam ovo što je preporucio X-Factor i pomoglo je.
    Sada je GPU opterecen 99%.
    I dobio sam zaista fin PPD.
    [​IMG]

    Izgubio sam nekih 500PPD na linux SMP-u ali zato grafa ide punom parom.

    Kad se sjetim prije CPU klijenta na windowsu koji mi dadne svega 300 PPD a u vecini slucajeva racuna testne WU-ove za koje se ne dobiju bodovi.
    Foldao sam skoro 24/7 a dobijao maksimalno 3000PPD.
    E sad se barem struja ne troši uzalud. (5845PPD trenutno)

    Hvala X-Factor
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Drago mi je da je pomoglo.
    Meni krivo sto nisam ranije snimio virtual masinu, propadalo mi 6000 ppd :)
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    U zadnje vrijeme mi se cesto desava problem da linux SMP troši samo 50% procesora i izvršavanje zadatka postane 6 puta sporije.
    Nekad se problem riješi brisanjem fajlova iz work direktrija i brisanjem queue.dat fajla.
    Ali nekad ni to ne pomogne.

    Šta raditi?
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Meni se desavalo da od dva Linuxa na VM, jedan pravi problem, i to pri smp-u od 2 cpu-a samo jedan radi nekih 86%, brisao sam kompletan F@H client, work fajlove i nije pomoglo. Jednostavno sam obrisao linux i klonirao drugi koji radi i to je to. Traje ~3 min posla.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nije ni to pomoglo.
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sjedoh za komp da vidim temperature i dokle je foldanje, kad na VM imam sta vidjet. Oba clienta na oba linuxa imaju isti problem koji sam gore spominjao. Desava li se ovo jos kome?
    PPD sa 3000 pao na 400, ako jedno jezgro radi na 100% valjda bi se PPD trebao prepolovi a ne ovako drasticno pasti. Ne znam zasto se ovo pojavljuje vec neki treci put. Ima neko rjesenje ili da instaliram linuxe ponovo?

    [​IMG]
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ista situacija...
    Evo sada je proradilo samo od sebe, ali do kada?
    Opet se sve vrati na staro nakon primanja novog WU-a.
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Meni nekad radi s novom jedinicom i fura tako recimo par sedmica, i onda opet ovako. Al sad mi je ovo nesto ucesto :D
     
  13. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Kod mene slican problem. PPD pada sa 2500 na 1800-2000, a obje jezgre procesora su na 100% konstantno dok su prije uglavnom na 97-98% a nikad obje na 100%. :|
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Obrisao sam F@H sa oba linuxa, dobivao sam neki error i samo pise client will shut down now, ili tako neso. Snimio sam ponovo, i radi sve ok sa oba CPU-a na 100% sto kaze Predator, ali PPD pao sa 3000 na 2300 po klijentu... Cudne stvari se desavaju :D
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Prešao sam na Win7 i sad opet problemi jer foldam i sa virtualnom mašinom i sa GPU klijentom.
    Prije sam to riješio preko PriFinitty programom.
    Sad izgleda taj program ne radi kako treba u win7.
    Da li neko zna neki affinity program koji bi uredno radio sa win7?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja imam problema sa VMware 6.5.3 i Win7. program najprije nije htio nikako startovati, pa sam nekako uspio pokrenuti nakon ukljucivanja UAC (to iskljucim cim instaliram sistem, da mi ne smeta). znaci program nece startovati (nijedan .exe fajl iz VMware foldera) dok se ne ukljuci UAC. nakon sto sam foldao 2 dana, sad VMware javlja gresku kao fali neki .dll, iako niko nista nije dirao. ocito Win7 ima nekih problema vezanih za permisije (cesto dobijem poruku, kao nemam pristupa c particiji ili nekom folderu na toj particiji) iako je moj accaunt ima admin ovlasti. vrlo cesto neki programi nece da startuju, sem ako ih pokrenem kao admin (desni klik pa Run as administrator)....
     
  17. Esh

    Esh HWB

    ReNNo, jesi li istrazivao po http://foldingforum.org ? Ako ima nesto novo, prvo ce se pojaviti tamo.
    Kolinsb, nabacit cu i ja ovih dana slicnu kombinaciju pa se javim sa 'iskustvima'.
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naravno da sam taj forum prelistao.
    Ali jos nisam naisao na ono sto meni treba.
    Jednostavno graficka ode na 0% kada pokrenem smp na linuxu preko vmware.
    Prije sam to rijesio preko setffinity tako sto sam stavio gpu klijent na "realtime".
    Sada to isto uradim ali opet je opterecenje graficke 0%.
     
  19. ReplicA

    ReplicA Guest

  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zadnje sto cu potraziti je program bez GUI-a.
    Prvo trazim jednostavne stvari.
    Skinuo sam si "SetPriority" i nakon toga nije radilo kako treba.
    Ali izgleda da je nakon nekog vremena samo od sebe proradilo.