Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. kio

    kio Komšija

    @XTRage svaka ti dala :)
    Koliko kosta ovo zadovoljstvo? :) Gledam ponekad Bridge2Gantry, lik zivi i radi na Nordschliefe :)

    Sada upaliti Assetto C. i voziti.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    25 eura je krug u toku sedmice, 30 vikendom, 1900 godisnja karta.
    Za 1-2 kruga je OK cijena, za deset nije bas jeftino.
    Bilo je bas svakakve raje, od penzionera do likova sa istetoviranom stazom na podlaktici.
     
  3. kio

    kio Komšija

    Mogu misliti, sa "normalnim" autom, napraviti jedan - dva brza kruga, i odmah servis da odradis poslije.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Puno je deset krugova. Treba ti dva sata. Ali za jedan dobar cejf, 250€ stvarno nije puno. Na karussell i schwalbenschwanz krivinama si pretpostavljam vozio vani ? :D
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Ja planiram da odem sa prijateljem koji je bas zaljubljenik u auta, ali bi tamo rentao nesto, kasko ne pokriva ako si na stazi :D

    Mislim da je 10 krugova puno za "obicna" auta, najvise ce ti kocnice stradati, odnosno poslije kruga-dva imat ces haman duplo veci zaustavni put.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jesam, neki me je Megane RS cini mi se presao sa lijeve strane karuzela.
    Mozda 2-3 lijeve krivine sam prosao bas lijevo jer je uvijek netko pretjecao.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koje ti je vrijeme bilo?
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Kako se raja generalno ponasa, je li bilo nezgodnih situacija?
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne znam tacno ali izmedju 14 i 15 minuta sam bio na stazi (cinilo se kao 5 :D).
    Ali nebitno jer je bila ziheraska voznja po pravilima, na par mjesta je i ogranicena brzina.

    @heroic bili su OK, barem oko mene nije niko divljao, malo je prpa na vrhu par desnih krivina uz brdo kad se nadjes na trkacoj liniji, moras dobro paziti da te ne poklopi kakav Porsche 911, ali overall je dobro proslo.
     
    heroic and Sena like this.
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima li nesto tipa da rentas nesto zesce, kao npr. u rimu gdje mozes Ferrari rentat na dva sata za 250 eura, moj jaran je vozio Californiu T, a bila je 458 Italia, ali se nije usudio, i usro se, hahhaha, jos je veoma skilled vozac.
    Ali to su jebena i opasna auta.
     
    Last edited: Aug 22, 2018
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Vjerovatno je dizela trao čitav život pa mu se čula rekalibrirala kad je u atmosferca sjeo.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    T stands for Turbo :D
    Ali kako god treba postepeno prelaziti na jaca auta.
    Imaju na Ringu McLaren 540, Audi R8 i Porsche 911 za iznajmiti, ali 250-300 eura je previse za 15 minuta voznje.
    Privatnici u okolini mislim da isto imaju auta za iznajmiti, malo slabija ali po boljim cijenama.
    Samo sto svugdje moras platiti dio troskova ako napravis udes kako sam skontao, a i organizatorima ogradu i slepanje po potrebi, tako da se ne isplati belaj imati.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije, hehs, vrtilo se tu svasta, od A6 pa na dalje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Koliko znam nema california turbo.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima T verzija, prva verzija nije imala.
    488 GTB je bazirna na tom motoru samo na stereodima.
    Vozao sam se ja sa njim u M3 E90 generacija, atmosferski V8.
    Ali gle govorimo o imucnoj porodici.
    I ovde u Rimu ako se zabijes, placas.
    A da budemo realni bilo kome na ovome forumu da das auto tog kalibra, i da jos imas u glavi da snosis potencijalnu stetu od par desetina hiljada eura, ne bi bilo svejedno.
     
    Last edited: Aug 22, 2018
  16. heroic

    heroic Komšija

    250 eura za McLaren? Ja sam gledao neke cijene od par stotina eura za auto tipa neki suzuki od 100KS. Valjda je razlika u osiguranju.

    Taj Ferrari sto rentas imas full kasko, to me najmanje strah voziti.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vjerovatno su mijenjali, to je davno bilo, nije bilo naznaka 488 GTB.
    Ali valaj iskreno nije Rim da nesto furas takvo.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zavisi na koliko vremena dobijes taj Suzuki, ovo je 300 eura za 15 minuta voznje.
    Full kasko u ovom slucaju ide sa ucescem vozaca do 5 hiljada eura, sto je puno novca za nase dzepove.
    A svugdje na rentano auto imas iznos koji sam pokrivas, bez obzira sto je full kasko.
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Full kasko mislim bez ucesca, obicno i to mozes doplatiti. Pretpostavljam da ovaj Suzuki za te pare nema ucesce za razliku od McLarena. Zato i pitam jer sam racunao da nam treba bas dosta novca, a volio bih da i ja i on odvezemo barem po krug-dva.

    Gledao sam ovo npr, ali opet imas 3500 eura ucesca. Sto je opet bolje nego sa svojim autom jer tad sam 100% u banani :D
    https://www.ringfreaks.de/cars/renault-clio-rs200/
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja ako bi se zabio ja bi preko ograde i bjez.
    Jednom sam slucajno vidio Aventadora kod starline, trebaju ti cepici za usi.
     
    Last edited: Aug 22, 2018