Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Standardno, ''technical experts'' sa Autosporta veze sa životom nema. Edd Straw govorio kako je McLaren u većim problemima od Williamsa. Svi drkicu bacali na Ferrari nakon par slika endplatea i rakea, i standardno Mercedes uradi posao kada je najbitnije.

    Biće ovo dobra sezona.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa, nije ni da je McLaren dobar. Imali su vise srece nego pameti da prodju u Q3. Steta Sainza samo, nije ni pokazao sta moze.

    Sta bi bilo "dobro" za mene? Da su pola sekunde iza Mercedesa. Eto to je dobro. A stvarnost je da su dvije sekunde iza.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Kako nije dobar, predviđali im borbu sa Williamsom za zadnje mjesto, eksperti furali neku naraciju na bazi prošlogodišnjih rezultata i klinac pogodi Q3 (što Fernando nije mogao uraditi prošle godine od Monaca).

    Biće ovo žestoka bitka za midfield.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To jest, midfield ce bit zanimljiv, samo midfield me ne zanima. To govorim. :)

    Dobro Edd Straw i slicni su svakako puni sranja. Bilo je ocito da je McLaren bolji nego prosle sezone.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Lagano pogodjeno nakon FP2, fuck this, gubitak vremena pratiti.
     
    kio, aNaToMiC ! and Reventon like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Fuck, 0,7 je previše. Vidjet ćemo šta će biti sutra, i dalje mi nema logike da je ovolika razlika. Nadam se da nije, jer ostatak grida nikad bliži nije bio i utrkivanje će sigurno biti ludnica.

    Svaka čast bulli, najbolja ekipa na gridu. Reno kao i ekipa i motor truba teška. McLaren isto, budzet im je da se komotno bore sa bullom, realno ove godine se i nije moglo to očekivati zbog promjena u ekipi, ali ako je ulazak u Q3 uspiješ, jebiga onda, jedino što im bolid najbolje izgleda u onoj liveriji.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Niđe veze za budget McLarena i Red Bulla, razlika je dupla sigurno.

    A konkurencija im je rebrendirani Ferrari i Red Bull tako da nije mali napredak u odnosu na prošlu godinu.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prošle godine, 2017 je bio 450mil ako se ne varam. Ebga otišla Honda nemaju glavnog sponzora, ove ne znam koliki je, ali definitivno je veći nego gdje jesu. Hass ima malo jače od 110. B Ferrari ili ne skontali su model i iskoristili li ga. Ja svakako navijam za mclaren, posebno kako je glava otišao, ove godine imaju super vozače.
    I što su otkantali Hondu je zajeb teški, nije Honda bolja od renoa ali ima veći potencijal, a svakako više love ulažu. Kada su pare u pitanju Reno bi se ebo a da ne uđe
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema McLaren budzet kao top timovi.

    Izgleda da su Ferrari i Merc motori i dalje klasa za sebe, a Honda nije nista bolja od Renaulta. Ipak, Red Bullu se isplatilo jer su dobili motore dzaba, Honda im bukvalno placa da budu pogonjeni njihovim motorima, a sve to je i prilika za neke nove marketinske poteze. Win-win.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo što je Reno nepouzdaniji od Honde postao, a po zaostatku red bulla izgleda da su preformanse iste, a po budzetu Honde mogu samo postati bolji.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nepouzdaniji ili ne, slabiji je. Ne bi se RB odlucio da predje na Hondu da nisu vec imali podatke.

    Honda je dosad vec valjda i skontala nesto. Nije vise 2016. godina. Nema tokena vise, a ovo im je vec peta godina sa ovim motorima. Tek je sad vrijeme da top tim ima Honda motore.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opra ih botas. Verstapen ubica, razvalio je danas. Ferrari truba nad trubama, debili se na kraju nisu sjetili zamjeniti dzaba gume za najbrži krug
    Sve u svemu kao što sam i rekao, najgora staza u F1, sad čekati Bahrein
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Ferrari dokazuje da je cundara mrtva. Verstappen presao Vettel-a kao da ovaj nije na stazi.
    Ako je Vettelu imalo do sampionskih ambicija onda sljedece sezone mora mijenjati tim. Eto i Honda je bolja.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pobjednici: Bottas, Verstappen, Honda, Haas
    Gubitnici: Ric, Sainz, McLaren, Renault
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ferrari je bio izgubljen sa gumama, le kler je bio brz na hard, tako da na sljedećoj može biti drugačija slika.

    Ovaj bod za najbrži krug je super stvar.

    Izmedju Hassa, renoa i alfe nije bilo razlike, gotovo identična vremena. Ostatak zaostaje.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Blizu je Ferrari, blize nego sto izgleda.

    Jaci je Haas od Renaulta i Saubera.

    Steta sto nije bilo preticanja.

    I jedino sto me iznenadilo je sto nisu pustili Gaslyja da prodje Kvyata. Bas cudno. U biti znali su da ni Gasly nece moc proc nikog ispred, mada nisu ni probali. Ipak je bio na svjezim soft gumama, a ostali na starijim medium/hard.

    Honda me nije iznenadila, ocekivao sam ovo. Ne bi RB presao na Hondu da nije bolja od Renaulta.

    McLaren opet ima najgori motor, i to jos ga sad i placa.
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Jedina gora stvar koja se Mclarenu desila od Pežoa je Reno, niđe veze fakat. Honda je bolja nema šta, još dodatno imaju motivaciju da idu naprijed što nije slučaj sa Renoom, mogli bi se oni i preispitati za dalji ostanak u F1...
    Očekuje nas možda repriza 2016 sezone.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, Renault sigurno vec ima neke dileme oko ostanka u F1.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ferrari dobar na prvom treningu. Mozda ipak bude trkanja ove sezone.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Esh likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jašta će nego biti. Za sada sve ok, vidjet ćemo poslje kvala kakva je situacija
     
    Esh likes this.