Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hamiltona izvukao bolid klasika. Samo sam cekao kad ce guma roknut.

    Mislim respekt i cestitke za sampiona.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na kiši je dobar onaj ko upali gume, uvijek bilo.
    Bull je bio najbolji bolid daleko, vozači ćundara.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Sad nešto kontam jesu li već prebacili Hamiltonu štafetu preglupog atributa "statistički" najbolji vozač ikad ili je to bilo specifično za Šumahera od strane Britsa.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma svrsavaju na Hamiltona, to se zna, ja sam navikao gledat njihove prijenose i zbog jezika i profesionalnosti (izuzev kad je Hamilton u pitanju, tu su najveci fanboysi ikad) pa mi i ne smeta toliko.

    Nekad se gledao njemacki RTL, za vrijeme dominacije Schumachera, sad engleski Sky, haha.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Meni je drago radi hamiltona samo da se srusi mit o sumaheru.

    Istu stvar oba uradise u dominantnom bolidu.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šumaher je bio najbolji u svojoj generaciji, hamsta je u svojoj, od ove nove verdtapen i Leclerc mogu isto uraditi da imaju ovakav bolid i tako se to treba gledati. Svaka nova generacija je bolja od prošle kao u svakom sportu.
    Hamsta je imao najbplji bolid, ali na gridu su sada duplo bolji vozači nego protiv kojih se tekao šumaher na početku milenija

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije bas isto jer je 8 vezanih godina dominacije jednog tima nevidjeno, Sumaher je dosao u raspadnut tim krajem 1995. i sigurno imao vecu ulogu u vracanju na vrh nego ovaj sto je dosao na gotovo i ubrao plodove.
    I u onih 5 vezanih godina 2000. i 2003. su bile itekako teske i tijesne.

    Naravno da je obojici statistika napucana sezonama bez prave konkurencije ali kod Hamiltona ih je definitivno vise i tek je sad stigao rekorde.
    Naravno da je odlican vozac ali nije puno bolji od ostatka kao recimo Marquez u motogp-u.
    Jedan Alonso ce otici u penziju sa 2 titule, Ricciardo sa vjerovatno 0, a on se 8-9.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma hajde, Benetton nećemo spominjati, d hill mu bio konkurencija 95. reletu imali.
    Hakkinen i Raikkonen sa godinu starim bolidom bili konkurencija, smiješno.
    Alonso ga oprao prve prilike kada su imali slične bolide.
    Kada je hamsta potpisao za merc nije bilo osobe na ovom svijetu koja nije rekla da nije normalan

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hajde ne trolaj, Williams bio jaci od Benneton-a 95. lagano.
    96.-97. Williams raketa, 98.-99. McLaren.
    Hakkinen uvijek imao aktuelan bolid, Kimi se 2003. borio sa proslogodisnjim ali daleko od toga da je bolid bio spor, pogotovo Michelin pravio razliku i ono tad novo 10-8-6... bodovanje.
    Ako mislis na 2005. kao prvu priliku Alonsa sa slicnim bolidima, tad su Reno i McL bili lagano 1+ sekundu po krugu jaci.
    2006. je bilo tijesno, prevagnula pouzdanost Reno-a.
    Od 8-9 Hamiltonovih titula bit ce 6-7 setnja, kod Sumahera 3-4.

    Naravno da na kraju odlucuju nijanse i nemoguce je kvantificirati ko je GOAT, ima barem pet vozaca koji mogu pretendirati, samo znam da ovo sto sad Lewis radi nije nista vec nevidjeno, cak i u nasim zivotima bez potrebe da se ide daleko u proslost tipa Clark ili Fangio.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    94. Williams nije bolji bio, možda do kraja sezone, ali smrt glavnog vozača i varanje Benettona je napravilo jasnu razliku. 00, 01, 02, 03 (prvi put da su podbacili sa bolidom i zamalo popušili) 04 totalna dominacija, 06 Alonso ga oprao sa podjednako dobrom mašinerijom.
    Ništa ovo sve nije manja dominacija nego što sad merc ima, samo nisu uspjeli još koju godinu.
    I na kraju kada gledaš skilove vozača sve je to u pet deka, jebiga fazon se naći u ovoj poziciji, a hamsta je 2012 napravio pravi potez.
    U F1 se sve svodi na tim, jest dosadno kad merc pere, ali ljudi napravili najbolji tim, šta ćeš. Ferrari sa barem istim budzetom a sigurno je veći se bruka već od 2012 a i tada su bili truba


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Mislim da bi 99te MSC uzeo da nije bilo one povrede, posebno jer je Mika imao previse ispadanja te sezone.. Vise od toga ne mogu da vjerujem da je proslo preko 20 godina i da se sjecam one drame na kraju ko ce biti prvak..
     
    Haker, Qler and bhd like this.
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koja drama. Grosjean heroj dana.
     
    bhd likes this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Šta se desilo, ja sad upalio tv, vidim session stopped?!

    Sent from my Huawei P30
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Roman se zapucao u ogradu i bolid se prepolovio i zapalio. Covjek je iz buktinje na nogama izasao. Sekunda od katastrofe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koja eskplozija. Vile su ga pronosale. Sreca pa nema teskih povreda.
    Pratim formulu od 97e nikad ovako nesto nisam vidio...uzasdino fakat heroj je. Ali i onaj medic iz sc.
    Ma svi su sok paf... Ja sam fakat kontao da nema nista od njega.ali eto..srecaaa
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo premotaj sam, uvijek zaboravim da eon to ima :)

    Bože sačuvaj, gledam sad, hvala Bogu pa je sve OK.

    Sent from my Huawei P30
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I ja sada vidi ovo...fakat nikada se nije desilo da bolid eksplodira i da se prepolovi ovako a i da vozac izadje iz one vatre 30 sekundi poslije eksplozije
    Btw.radi li vam tapatalk,kod mene ne moze otvoriti nista
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Log out/log in.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    zippoo likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nevjerovatno stvarno. Ne mogu da vjerujem šta se desilo, kada sam vidio kontam gotov, nema šanse ono preživjeti.
    Halo je bio ključan koliko mogu vidjeti ć, da ga nije bilo ograda bi mu odrubila glavu.
    Kubica Kanada 2007 je bilo strašno, ovo je drugi level.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta ti je reci kako su dobro uradjeni bolidi F1, u bilo kojem drugom vozilu bio bi rahmetli.