Fortron FSP 650W RAIDER Bronze

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by goldi, Jan 8, 2015.

  1. goldi

    goldi Aktivista

    http://www.didakta.ba/shop/product_details/3661
    Interesuje me napajanje sa linka.

    Kao prvo: Iskustva korisnika citao sam testove i izgleda dobro napajanje, ali me interesuje iskustva u praksi koliko je bucno pod opterecenjem.
    Kao drugo: Kakva je ovo radnja didakta jesu li pouzdani provjereni vidim da imaju dostavu van kantona Sarajevo sto moram uraditi jer Nisam iz Sa.

    Ima li ista bolje od ovog napajanja do 140Km ja koliko sam pretrazio tesko da se moze naci ista bolje (cenera moram odvojit za dostavu :D)
    Nasao sam u genelecu
    http://www.genelec.ba/napojna-jedinica- ... K5B0SuG98E

    Sta je bolje po vama ja mislim da je Raider bolji od silverstona cjena je bukvalno ista, ako ima jos nesto bolje do ove cjene obavezno bacite link gdje se moze nabaviti.
    Bilo koje napajanje da se odlucim gurace:
    FX8320€
    R9 280X vapor-x tri-x (gladna struje 2x8 pin)
    8gb rama
    ostalo standard HDD 2 venta optika.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    ja imam ali verziju od 550w, ne sjecam se da je bilo bucno pod opterecenjem ali je mene prije otprilike mjesec poceo zezati vent pa sam ga zamjenio sa GELID Silent ventom i sad je jos tise
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Obje napojne su slicne po performansama ali je kvalitet kondenzatora na stran FSP-a.

    Obje napojne imaju problem sa krossloadom, tj ako se vecina potrosaca kaci na 12V rail a 3.3V i 5V ostaju bez opterecenja i obratno. Mada to je malo vjerovatan scenarij u normalnom koristenju ali to takodje znaci da ove napojne nisu kompatibilne sa Intel Haswell procesorima.

    Mislim da ima i u Ingelu fSP jedinica, a i u UniExpertu.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Imam FSP 650W i solidna je napojna, samo moram se pozaliti da je ventilator glasan, to mi je najbucnija komponenta, tako da cu morati promijeniti vent.
    BTW, ne uzimaj iz didakte, daju 2 godine garancije na ovu napojnu dok proizvodjac daje 5 godina.

    @anel007 Kakav je konektor za vent na napojnoj, hocu li morati sta rezati ili je standardni 4-pin?
     
  5. goldi

    goldi Aktivista

    Ok hvala vam za info onda cu traziti u uni expertu vidim imaju FSP 750W jos jace za 145Km a pise da je i besplatna dostava pa moram provjeriti.
    Ne svidja mi se to sto je vent bucan, ali generalno do 150Km ne mogu nista da pronadjem da ima neki kvalitet ima tu izbora recimo chiftec 700w, CM 600W, ili TT 630M ali mislim da nijedno nije bolje od ovog FSP 650 ili 750w napajanja, e jedino ako je stvarno buka veca onda bi ga odma otpisao, moracu se jos malo raspitati po drugim forumima oko buke jel bas svaki model ima glasniji vent i pretpostavljam da je buka veca pod vecim opterecenjem.
    @adsubzero kad vec imas napajanje kakvo je u Idle-u dok surfas i ne radis nista zahtjevno cuje li se tad?
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ventilator je Yate Loon D12SH-12, a evo imas OVDJE i specifikacije.
    Protok zraka deklarisan kao 88 CFM pri 2200 RPM, dakle i ocekivano da je bucan, samo me nervira sto napojnu reklamiraju kao "tihu".
    Na idle se cuje ali ne previse, mada mi je ona naglasnija komponenta u kucistu.
    Pod opterecenjem bude pofino bucna, ni graficka je ne moze stici (na ~50% obrtaja) :D
    Doduse mozda je to subjektivno pa samo meni smeta.
    Najradije bi uganjao ako gdje ima ovaj Yate Loon D12SM-12 (70.5 CFM, 1650 RPM), cini mi se da bi mi puno bolje odgovarao.

    Izvini sto idem sad u offtopic, ali rekoh da pitam dok imam priliku. :)
    Kakav je taj GELID Silent 12 vent?

    Kontam se da uzmem jedan od ovih:
    Zalman ZM-SF3
    GELID Wing 12
    Nanoxia Deep Silence 120mm
    NZXT FN 120RB,
    Fractal Design 120mm Silent Series R2,
    GELID Silent 12.
    Mislim da je najbolji ovaj Zalmanov po karakteristikama a citao sam i recenzije izgleda kao solidan vent, samo ne znam da li bi mogao stati u napojnu posto je dubina 26.4mm?
    Je li se neko susreo sa nekim od ovih coolera?
     
  7. goldi

    goldi Aktivista

    Pa ako je tako bucan onda stvarno nez sta da uzmem do 150Km ima dosta napajanja do te cjene ali svakom nesto fali ili bucno ili lose komponente unutra ili nema certifikata : :evil:
    Kad gleda covjek testove rekao bi sve ok, ali zato i valja ovako kad covjek otvori temu pa iz prve ruke neko prenese utiske.. uglavnom kolega hvala puno za informaciju :smt006
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    jbg sad ne zivim u kucistu da znam kakav je, uglavnom vrti se i ne zuji a posto je kod mene stanje u kucistu kao na slici ispod ne mogu bas reci koji je od ovih ventova bucniji od kojeg, uglavnom znam da je pod opterecenjem grafa debelo u vodstvu

    [​IMG]

    @subzero: ja sam morao sjeci, sad sta je tome bio razlog ne znam, koliko vidim napajanje koristi 2pin konektor za vent: http://article.techlabs.kz/img/article/33566/FSP_Raider_general_view.JPG

    i kad smo se vec raspisali oko ventova samo jedno pitanje, mogu li pomocu splitera napajati 2 pwm venta sa cpu fan konektora na maticnoj?

    EDIT: @subzero: imam ja jos jedan gelid silent koji stoji zapakovan u kutiji kao prvog dana, ako hoces daj cener i tvoj je, dobit ces sto se mene tice i quietpc racun jer meni za ovaj koji je u napojnoj ionako ne vazi posto sam ga kalemio :mrgreen:
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Heh, pa na sta si ga ti prikacio? :D
    Rado bi uzeo taj od tebe samo razmisljam mozda je to malo slab protok za napojnu.

    @goldi nemoj da te onaj moj komentar obeshrabri, ja jednostavno mrzim buku, tako da ono sto meni smeta mozda tebi nece smetati. :)
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Raider, odlično napajanje već 2 godine.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Imam FSP Raider 650W izuzetno tiha napojna, najtisa stvar u kucistu.

    Na tu napojnu sam kacio Kaveri A10 7850K i isao do 4,7GHz + CFX (R9 270 OC+ 270X).

    Mana te napojne je CFX ili 2 x 8 pin kabal. Seasonic M12II 620W ima sve, plus dobijes rezervni 1 kabal.

    Zbog navedenog, moguce da trebas minimalno SLI/CFX Ready napojnu, pa dobro se raspitaj sta sadrzi bundle kako nebi ostao uskracen potrebnih kablova. Naravno, problem se moze rijesiti, ali kada vec kupujes...trazi sto treba.

    Pravu pisanu garanciju ili garancijski list daje ; ekupi (kimtec), CT computers Sarajevo, UniExpert 5 godina za CM ...raspitaj se o garanciji za Genelec Tuzla i Silverstone, a Win-Win je ovlasten za svasta nesto i daju pisanu garanciju (sve 5 o njima).
     
  12. goldi

    goldi Aktivista


    Buka?

    Uzeo bi ga i ja jer do 150Km ne vidim nista bolje, jos jednom kazem ako neko ima bilo kakav prjedlog nek napise da razmotrimo :smt006

    @Pionir hvala druze za info u uni expert-u nemaju 650W imaju na stranici 750W ali nisu mi nista odgovorili imaju li na stanju poslao sam upit ako bude uzecu 750W Raider-a
    Ne treba mi CF ili SLI to ne planiram uopste bez obzira ako se bude nekad mjenjala grafa bice uvjek jedna ali jaca nista CF ili SLI tako da 2x8 pin to je ono sto meni treba.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nema u winwin nista zanimljivo do 140km.
     
  14. goldi

    goldi Aktivista


    Ma i ja sam gledo u Win winu tanko.. u genelecu nasao silverston 600w ali kazu los kvalitet unutra, u dudacti ima ovaj Raider 650W, ali garancija kazu 2 god. uni expert izgleda nemaju na stanju... nedam vala preko 150km sa dostavom pa taman uzeo ovaj silverston iz geneleca ima 3 god garancije nek izdrzi 3 god dosta :D
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije fazon sto ce napojna rikunti/ili nece riknuti u garantom roku, fazon je ono sto povuce sa sobom, zadnji put kad mi je napojna krepala otisla je i X58-UD7 ploca zajedno sa njom.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hmm eto Pionir kaze da je kod njega tiha, je li to subjektivno ili je kod mene takav primjerak. :D
    Doduse brat ima istu napojnu, kod njega je malo tisa u idle, a u loadu priblizno kao kod mene.
     
  17. goldi

    goldi Aktivista


    Ufff kakvo je napajanje bilo jel imalo ikakvu zastitu majku mu steta takva ploca :?:
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja imam viska yate od 1350, ako kome treba.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    BFG ES 800W napojna je bila(400KM bila), nista samo puf i ugasi se, bilo je i bijelog dima, doduse radila je ploca malo nakon toga i onda je krepala, sreca izganjao sam garu i ako joj je bila istekla.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma