Fortron FSP 650W RAIDER Bronze

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by goldi, Jan 8, 2015.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uzmi ovu sto king predlozi, beton napojna.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    S obzirom da mu je masina FX 8320 i R9 280X mozda bi mu odgovaralo nesto malo jace,bar 550W.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne vidjeh da ima fx, hmmmm, ipak nesto jace imho.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Eh tu nema garancije, kada struja pravi belaj, nikakve zastite ne pomazu... Isto kao i voda, uvijek nadje neki nacin... :D
    Naravno, bolje je imati kvalitetnu napojnu, sanse su puno manje da ce povuci nesto sa sobom, ali tu je cista sreca u pitanju. Koliko je kinez napoj ih crklo a da nista nije povuklo, a eto seni ode ploca...
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A i ovo sto se tice garancije sto kaze, ebo ti garanciju 10 god na napojnu ako ti sprzi sve. Ljudi kod nas i kupuju smece radi garancije, evo hyundai npr :p
     
  6. goldi

    goldi Aktivista

    Ih vidio sam ja tu uzeo bi ja to odma, ali bgmi treba nesto jace bar 550w nesto kvalitetno, ali jako tesko mislio sam da cu moci naci nesto do 150km, ali tesko
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nek se javi tom liku i pita moze li nabaviti istu XFX od 550W
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Istina je da nisam forsirao neki test CFX+CPU OC u isto vrijeme, testirao sam GPU pri OC ili CPU sa AMD OverDrive test.

    Igrao sam sa 4GHz i CFX, od toga je 270-ka bila klokana...znaci prilicno opterecenja.

    Sada u PC imam 2 ventilatora + Noctua, R9 270X i Seasonic, cujem GPU, ali Noctua je najbucnija (sada dok pisem-cujem) :D

    Nisam bio doovoljno jasan sa kablovima. Trebas SLI/CFX Ready napojnu, jer neces imati 8 pin konektora.

    Nisam siguran kako se kaci GPU ako napojna ima 2 x 6 PIN, zato mislim da je ova Silverstone super, dobar Brand, samo treba pogledati recenzije i sta kazu malo strucniji od mene za ;
    Napojna jedinica ATX SilverStone SST-ST60F-ESB Strider Essential 600W, 80 Plus Bronze

    1 x 8/6-Pin PCIE connector (500mm) mislim da je ovo 6+2 kabal kao kod mene na Seasonic (ali nazovi tel. i pitaj) +
    3 x 6-Pin PCIE connector(500mm / 150mm)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni buka nikada nije problem, imam oko 10 ventova, doduse sluse su non stop na glavi.
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pionir ne kontam te ni ja :/
    Imaju 2 x 6+2 pin kabla, odvojeni su pinovi tako da mozes povezati, ako treba 6 ili 8.
    Kod mene graficka trazi 8+6 napajanje i sve regularno, kablovi ok.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    E idem sad otvoriti kuciste sa ovom FSP, ali mislim da nema 8 pin, samo 6 :D

    Evo recenzije za Siverstone, provjerena stranica techpowerup, pa sam razmisli ;
    http://www.techpowerup.com/reviews/Silv ... SB/11.html

    Edit, IMA DVA 8 pin, znaci dva konektora 6+2 :D , izvinjavam se, do mene je :wink:
     
  12. goldi

    goldi Aktivista

    Citao sam test to sam prvo otvorio kad sam nasao taj silvestone u genelecu eto procitaj i ti kazu los kvalitet unutra stara platforma, ostalo je ok proslo je testove ima problem kad nije ravnomjerno optereceno, da nisam procitao taj test uzeo bi ga :D

    Raider 650W ima 2x8 pin uzeo bi ja njega, pa iako je malo bucniji sta cu mu ja nema do 150Km nista bolje, ali nema ni njega ni u jednoj trgovini izuzev ova didacta, ali 2 god garancije, a znas da proizvodjac daje 5god mislim ono u startu odma svjesno pristajes na nesto sto nije ok.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma smece napojna i to tesko.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa da, vodeci se dobar brend, duga garancija logikom :D
    I onda procitas test i vidis da je bolje neku polovnu uzeti
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Cuje cuje se isto koliko i mugen. Sta da ti kažem, ako ganjaš tiho onda znaš šta trebaš kupovati.
    BTW, imao sam priliku vidjeti dosta riknutih Silverstone napojnih, ali Fortron nikada.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mogao si moju silverstone 1000W uzeti za 140km. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

  18. KingT

    KingT Veteran foruma

  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja ne bih s ovim likom poslovao, kupio sam plocu kod pere(asus rampage iv extreme), a zapravo pero je kupio preko njega, pa je i reklamacija isla preko njega jer je ploca bila pokvarena, hem sto sam cekao mjesec i po, hem sto je nalago da sam razbuco kutiju, ma tokmak pravi.