Forum - Je li došlo vrijeme da se poboljša?

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by HamziBeg, Jun 17, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Drugovi,
    gledam stranice i e-magazini su doživjeli i preživjeli brojna poboljšanja i prošli kroz razne faze dizajnerske i tehniče prirode a forum ostao isti, ne mijenja se.

    Sve je popularniji trend odabira najboljeg posta/odgovora na forumima, tako da se forum sam (korisnici) čisti radi bolje pregledosti i da moderatori imaju manje posla. Da se automatski promovišu korisni forum članovi i sl.

    Ima dosta primjera za ovo gore što govorim ali ja ću ovdje navesti SpiceWorks forum jer sam dugo vremena koristio njihow software za praćenje stanja mreže i inventara a samim tim i njihov forum.

    http://community.spiceworks.com/
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    forum je super kako i jeste..ako se i bude poboljšavao samo neka to ne bude na štetu brzine učitavanja
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Najveci problem je sto vecina dodatnih (i donekle zanimljivih) mogucnosti zahtijeva modove koje je tesko odrzavati prilikom nadogradnji, no u svakom slucaju cemo razmotriti sta bi se moglo implementirati.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Bilo je price o vBulletinu i odbacen je zbog sistema kodiranja lozinki (ako se dobro sjecam to je bilo u pitanju), odnosno, morali bismo svi traziti nove automatski generisane lozinke putem maila i nakon toga ih opet promjeniti prema nasoj zelji. Dok mislim da bi migracija foruma bila moguca na FluxBB ili punBB, ali ne bi se dobilo nista time. Jedino sto bi se moglo promijeniti je defaultni style ili izrada nekog novog.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da, bilo bi fino kad bi se mogao ubaciti (naravno, ako takav postoji za ovaj tip foruma) nekakav mod, koji bi omogucavao da se ostavi feedback za one koji nesh prodaju ili kupuju :)
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni je sve super samo sto fale 2 stvari. Moj komp lijevo ispod nicka i kada se postavis misem na neki post da vidis prvih par recenica posta, a ne datum posta :)
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Moj prijedlog bi bio da se izmijeni redoslijed ovog "Hardware Base - View Topic - Forum - Ime teme". Nije ovo neki belaj, ali kad se ima tabova vise, pa i jedan tab evo sad, ne vidi se naziv teme uopste, a ovo da je Hardware Base, da gledam topic, na forumu, je vec poznato :)
     
  8. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Znam da je zahtjevno. Treb studiozno pristupiti vidjeti koja platforma nudi najbolji set mogućnosti koje ne bi trebalo mijenjati ubuduće ili je platforma dovoljno živa tj. razvija se da upgrade ne bude težak u budućnosti.

    Sve je ok sa forumom sleek and clean, samo što stvari vremenom postaju nepregledne i teško ih pratiti - takva je priroda foruma. Ovdje ima toliko korisnih stvari, pomoći i odgovora da je šteta da budu potisnute u zaborav.
     
Thread Status:
Not open for further replies.