Foto relaksacija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by klima, Sep 14, 2010.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pravo dobre fotke
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Tnx drug.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ma hebiga,to je kad neko zna posao..mnogo dobre slike..
     
  4. GV

    GV Komšija

    Daj nekako link za ovu sa leptirom u originalnoj rezoluciji da je stavim na desktop
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Živinice
     
    Last edited: Nov 29, 2022
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Danas svaki hipster drka aparat .
    Mogu me samo zadivit slike ono kad se slika a bude kao maketa , al da su fino uradjene .
    Drug mi je milion puta objasnio kako se zove to al zaboravim :lol: Fakat ole takve slike al da su na nivou :D
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Naravno, zato imaš ljude koji se profesionalno bave fotografijom, meni je to jednostavno hobi i imam opremu staru 10 godina.
    A kod nas se svakako ne isplati baviti time, pa da čovjek uloži novac u nekakvu skupu opremu.
     
  8. GV

    GV Komšija

    Tale, dobra ti ova treća, kako si je nazvao? Kraj autoputa..gdje je ovo inače?
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nista nisam rekao za tvoje slike . Fine su .
    Vec onako kazem ... previse ima tih fotografa danas . Ako razumjes .
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U Drivuši (Zenica) :smt003

    I ja znam samo 5 fotografa u BiH koji zaslužuju da nose tu titulu.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I kako su rijesili nastavak autoputa?
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pošto se kod nas u BiH sve gradi na prekide, ova dionica je završena a tek sad počinje drugi dio izgradnje, tj vrijeme je stiglo za rušenje kuća..Da je gradnja kao svugdje u evropi, dvije dionice ispred bi vec bile u izgradnji. Tako da ne bi bilo ovako smiješnih scena.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    aNaToMiC ! Hvala.

    GV Nije ti neka sreca u kvaliteti kod te fotografije. Ali hajde reci koja ti reza treba da ti ja odradim resize itd.

    ColdFire HDR ? https://www.google.com/search?q=hdr&sou ... 80&bih=959

    Što se tice zarade, ja sam sa OVIM aparatom zaraido nešto parica kroz stock fotografiju. Pisao sam dosta o tome pa me mrzi da se ponavlja. O mogucnostima dSLR-a da ne pricam. U stock fotografiji se prodaje ideja. Sa opremom od 3K mozes uzeti DSLR nizeg ranga sa solidnim staklom i napraviti kućni studio sa bezze osvjetljenjem cisto da mozes editovanjem izvuci bijelu pozadinu slikajuci modele. A tada je samo nebo granica, koliko i kakvih ideja imaš, toliko para. Znam momka koji je nalupao para sa canonom 500D prije par godina slikajuci modele. Slikajuci sebe, sta je stigo. Nikakav studio nista. Osnovni reflektori, paravan, sve u kući itd. Naravno da je poželjno imati dobru opremi, ljudi ulažu hiljade i hiljade, da se le lažemo. I da kvalitet opreme diktira okvire i mogucnosti ali da ima para, ima. Cak mozes naci dobrih ženskih modela koji ne traze novac za slikanje vec ti njima u zamjenu daš te fotografije. A one ih dalje koriste kada negdje apliciraju kao model.

    Par momaka iz zenice ganja od svadbe, "dešavanja" na ulici do sporta i mislim da solidno zaradjuju. Nemaju opremu preko 3K garant.
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    A fejk DOF. Zanimljiva je to tehnika. Ja je ne koristim, i ako da, rijetko. To mi je baš vještacenje ali jeste cool. Moze se to napraviti sa par poteza cetkom na svakoj fotografiji a ako bas hoces da izgleda kao maketa, izolujes svaki objekat i primjenis adekvatni DOF.. a t oje vec nesto duza obrada. Npr jedna brzinski:

    [​IMG]
     
  16. black

    black Komšija

  17. GV

    GV Komšija

    Napravi nam 1920x1080, ja trenutno imam 1024x768 pa ću isjeći sam.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Tnx, a ovaj gore timelaps je genijalan.