Foto relaksacija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by klima, Sep 14, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajde cropni ovog spajdera. Daj da ga vidim bolje.

    Ova sarajevska druga mi se svidja... kolika je bila ekspozicija, sekunda ? Valjda nisi prtio stativ vec si stavio na čaršijski stol.. hehe..
     
  2. klima

    klima Aktivista

    Ekspozicija je 2sec :) Nosio sam mali stativ, namontiram ga na aparatic pa se i ne primjeti a bude lakse rukovati s aparaticem :) pravo je zgodan... nisam redao nista po carsijskim stolovima heheh

    a spider, ma ogroman je...nije neki kvalitet slike, iz ruke opaljeno na vjetru, ali evo jedan crop, realna velicina 9mpix bez resize (samo crop)
    [​IMG]
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Tnx na cropu. Baš je cudan.
     
  4. klima

    klima Aktivista

    Da znas da jeste čudan pravo :) I povelik...možda bi i mogao malog fiću podići :smt003

    Renault Fluence, ista serija s Fujijem
    [​IMG]

    Majevica, nakon kišice u travi paukova mreža
    [​IMG]

    Ovo valjda nema potrebe posebno imenovati
    [​IMG]
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Predivne su slike, ova predzadnja pogotovo :)

    Od mene ti eto jedna mala zamjerka. Ne na slike nego na ovaj potpis. Ne znam jel samo meni, ali mi je nekako "upadljiv" i odudara od inace finih slika. Po meni bi neki watermark ili nesto sto nije obicni font bilo daleko ljepse i skladnije.
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Dobre slije pravo :D Svaka cast !
     
  7. klima

    klima Aktivista

    Hvala. Ma ovo su vec ranije uplodovane fotografije za kritikovanje itd. A kada ih tako uplodujem, desavalo se vrlo cesto da trece strane ih zloupotrijebe, odnosno iskoriste za razne vijesti, za svoej albume, predstavljanje itd, a onda mi to stvara probleme kada saljem fotografiju na neko ozbiljnije takmicenje gdje zahtijevaju autorska prava i da nije objavljivana itd... jedno sam vrijeme stavljao manje slike ali sa potpisom koji je skoro nevidljiv, samo, to je nekako ruzno jer se ni jedan detalj na ovakvim fotkama ne vidi kada su u rezoluciji recimo 640x480 i elem, opet se vratio na ovako nesto...
    No, mozda uradim neki jedinstveno žig koji bi bio slabije vidljiv ali prisutan...ne znam ni sam...

    Enjoy life :) heheh Hvala
    A tebi je avatar i potpis preeejak hahaha...sad vidjoh ovako nesto hahahah...ismijah se :)
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Radio neki testni serijal. Uzeo nove reflektore pa evo i jedna od mene za opuštanje.. heheh...

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  9. neko

    neko Aktivista

    klima, super slike! :) a i NAILS, ova je odlicna, barem ako mene pitas :) bas je dobra fora sto se ne vidi citava jabuka. :)

    @klima: koje programe koristis za obradu? pocetnik sam vec duze vrijeme. imam solidan aparat, ali ne koristim ga bas cesto jer nisam vjest u obradi fotki, tako da me prodje merak. naravno, neki tutorijali o koristenju, savjeti i td. uvijek dobro dosli.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Evo jedna i od mene, bez ikakve obrade, samo "okinuta" :D Vidi se na slici zasto mi je draga :D

    [​IMG]
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    E jest ti uspjela nema sta, :D svaka cast.Tacno joj ne treba obrada.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Bravo kolega.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    neko - Tnx.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nisam profesionalac, ali ove slike su cisto da podijelim lijepe trenutke i memorije sa putovanja oko svijeta, ili barem odredjenih dijelova :)

    Prve dvije slike su nastale u januaru prosle godine u Svicarskoj, a druge dvije u augustu prosle godine u USA.

    Brücke im Olten, mali gradic kojeg rijeka dijeli na dva dijela:

    [​IMG]

    [​IMG]


    Shaver Lake

    [​IMG]

    Alcatraz, San Fran

    [​IMG]
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uff prve dvije su ti bas trebale stativ. A ovo alkatraz, i ti imas nekog u SF?
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imam tetku u Venturi, blizu L.A.
    Prve dvije su slikane s Sony W120, druge dvije s Olympus mju 1030 SW
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha pa bio malo u SF :). A evo jedna i od mene, posto nije bilo makro fotki pa evo jedan komarac.

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Super zujalica. Odlicne boje.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    thx nails!
     
  20. klima

    klima Aktivista

    Neću ti reći da ima previše odsjaja od reflekotra, jer si tek nabavio opremu :) ali ako ti se to desi još jednom, gotov si :smt003
    Dobar crop, svidja mi se. Nisam ljubitelj jabuka, ali mogao bih ovu smazati :)

    Ma taki sam ti i ja bio u pocetku, super fotkati ali kad treba sta obraditi muka ziva :) ali vremenom nadodjes ba, samo moras koristiti i probavati i stalno zapitkivati ili istrazivati po forumima, a ima i mnooogo stranica koje nude tutorijale gdje mozes dosta nauciti. Koristim Photoshop, nista drugo.
    Prije svega, moj savjet je, pocni koristi PS i kreni ga uciti od osnova. Ne treba tu mnogo. Ja bih ti preporucio bilo koju knjigu Scott Kelby-ja da pronadjes, i da krenes citati uz otvoren PS na racunaru...pa kad zapne mozes i pitati :) ako zna neko, siguran sam da ce ti reci :)

    I meni je vala draga. Ne treba joj vala nikakva obrada osim obrade u stomaku heheheh

    Ono je ba lijepo kad covjek ode i zabiljezi bilo sta da se moze pokazati. Da i mi barem na slici vidimo ta lijepa mjesta na koja necemo mozda nikada dospjeti. Tebi da se profesionališe s aparatom, mogao bi ti to heheh :)

    E jesi ga uhvatio svaka ti dala :)
    Jesil ga to natjerao da ti radi neki mural :)
    Odlican makro, nema se tu sta reci :)



    A ja bio malo na Vlasicu ovog vikenda, evo jedna dvije odozgo. Samo da Vam kažem, ko može i ima priliku otići u obilazak ovih naših planinica, pa evo Vlašića gdje sam bio friško i vidio šta svega ima :) neka ne propušta priliku.

    Ovo je pogled cini mi se sa planinskog vrha Devećani, nešto kao 1980m n.v.
    [​IMG]

    A ovo je pogled pred večer iz planinskog doma :)
    [​IMG]