Fotoaparat do nekih 450KM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by reni90, Dec 15, 2012.

  1. reni90

    reni90 Aktivista

    Kontam posto ima popusta za novu godinu da uzmem neki digitalni fotoaparat. U mobilmediji nude dsc-h90B i dsxwx100b
    Kakvi su ovi aparati?
    Namjena je, slikanje na odmorima i nekim putovanjima.
     
  2. reni90

    reni90 Aktivista

    ima li neko savjet ili preporuku ?
     
  3. Code-R

    Code-R Aktivista

    Sony je u toj klasi precijenjen, bolje pogledaj nesto ovakvo:
    http://pcfoto.biz/1005_Fuji-FinePix-F550-EXR
    Jeftiniji je od Sonyja, a uz to nudi i full HD video, dok Sony snima u 720p. Kvalitet fotografije je prakticno identican, pogotovo u uslovima u kojima ih namjeravas koristiti.
     
  4. reni90

    reni90 Aktivista

    gdje ima kod nas ovaj fotoaparat?
    Vecina nasih prodavaca nude sony ili samsung fotoaparate, nisam mogao na google naci ovaj model da se prodaje u sarajevu
     
  5. Code-R

    Code-R Aktivista

    Ne znam za Sarajevo, baci link do web stranice firme u kojoj mislis kupiti aparat da vidim sta nude. Ako ti se izbor svodi na Sony i Samsungm uzmi Sony.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    vidi ba kakav canon ili nikon. Stara poslovica kaze, jebo proizvodjaca foto aparata koji proizvodi svasta nesto a ne samo opticke uredjaje :D
     
  7. Code-R

    Code-R Aktivista

    Potpisujem, samo sto Sony proizvodi i senzore za Nikon :D U ovoj klasi aparata je tesko pogrijesiti, niko tu ne nudi nesto posebno. Mene su razocarali pojedini Nikoni u ovoj klasi zbog jeftine plastike, koju nisam ocekivao od njih. Konkretno, Nikon L810 mi je djelovao smjesno u ruci. U ovoj klasi je dobar izbor neki od Canona SX serije, SX220 ti se uklapa u budzet. Sony je kvalitetno izradjen, ali ti to papreno naplati. Za mene je Fuji najbolji u ovoj klasi. Da pricamo o DSLR-ovima, zna se koje dvije marke su najbolje.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    A zbog optike kazem a ne zbog senzora, ipak je 90% u optici. Ja bih uvijek prije aparat sa 3 Mp i kvalitetnom optikom nego onaj sa 10 Mp i osrednjom optikom. Al da sto se tice kompakta ipak izbjeci nikona, ici na canona ili olympusa.
     
  9. Code-R

    Code-R Aktivista

    Dobro si napomenuo za Olympus, imao sam dobra iskustva s njihovim aparatima.
     
  10. reni90

    reni90 Aktivista

    ok, dobio sam odprilike uvid sta treba uzeti sta ne.
    Eh sad je pitanje gdje je najbolj kupiti fotoaparat, tehnomag mi se cini poskup.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    E kralju ja sam dobio maloprije na nagradnoj igri ovaj fotoaparat, pojma ti ja nemam koliko ovo vrijedi pa ako nezko moze reci ili ako odgovara tojim zahtjevima ponudi, sve je zapakovano, sad otpakovao da ti uslikam, baterija jos nije stavljena u njeg.[​IMG][​IMG]
     
  12. reni90

    reni90 Aktivista

    hvala ali rekam prijatelju koji je trenutno u americi da mi tamouzme.
    Tamo su isti modeli u pola jeftiniji nego kod nas trenutno. Jeftiniji su i onako, jos sad pred bozic, naso sam neki ovdje kod nas 470 km, tamo 150 dolara :D
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija