Freezer 64 Pro problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Ronaldo_9, May 21, 2008.

  1. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Desio se interesantan slučaj pa sam smatrao neophodnim ovaj post...

    Naime, jedan internet klub u Tuzli je nabavio 24 računara AM2 platforme slijedeće konfiguracije:
    Procesor 4000 x 2
    Ploča K9N neo
    2x po 1024 mb rama ddr 667
    Napojne Chunga lunga
    Grafička 2400 pro Ati radeon (pasivno hlađena)
    i Freezer 64 Pro 24 komada
    Kućište neko jeftinjak.
    Desilo se da je nakon pola godine do godinu dolazilo do restarta i pregrijavanja računara jako često i problem je riješen tek kad su istoimeni Freezer 64 Pro zamijenjeni Alpine 64 coolerima. Na 5 - 6 komada Freezera ustanovljeno je da su cijevi na mjestu gdje su zalemljeni za bazu popustile i da je iz njih iscurila tekućina.
    Ovim postom mi nije bio cilj negativno reklamirati ovaj Freezer 64 Pro niti firmu u kojoj je kupljen jer ga i sam mislim nabaviti ali da li je to povezano sa činjenicom da na naše tržište dolazi roba 3 kvalitete ili je veliki uticaj u svemu tome imao i loš ambijent u Internet klubovima( čopor djece koji po cijeli dan igra razne igre, loša provjetrenost kućišta a i samih prostorija ) prosudite sami.
    :smt006
    Alpine 64 odrađuje bolje posao(zasad :mrgreen: )... (zasad :mrgreen: ) nema problema s računarima
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    jeftino kuciste sa fush napojnom i pasivno hladjenom grafickom, jos ako nema barem jedna 80ka da izbacuje toplotu...nemam snage da dovrsim misao :roll:
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kao što vnm_ rece.
    Totalno promašene konfiguracije za internet klub....
    Ne mozes imati pasivnu grafičku u internet klubu...pogotovo ne sa kucistima sa malo propuha i tim chunga lunga napojnim jedinicama.

    E sad ti problemi sa Freezer 64 su skroz sumljivi...
    Ja bih prije rekao greška sa rukovanjem nego tvornicka greška.
    Da ti dođe 5-6 freezera sa tvornickom greškom je vrlo teško moguce.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Moguće je i da je neko dilovo robu sa felerom.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako izgleda to, rekao si da je iscurila tekucina? Tekucina koja ce nalazi u heatpipeovima je pod velikim pritiskom, tako da kad se desi da neki heatpipe pukne ili sl., ta tekucina gotovo trenutno ispari.
     
  6. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ima trag na 5 -6 njih tu kod spoja heatpipe i baze gdje je popustio lem, manji trag... bjelkasto ... mislim da se u normalnim uslovima ne bi to desilo .... baš sam se uvjerio kolega mi pokazao dva komada i rupica se nalazi na sastavu baze i heatpipe...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kolika je to bila temperatura kada se kalaj istopio?? Kalaj ima tacku topljenja od minimalno 180 C.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je bruka laptopa jednog poznatog proizvodjaca (kojeg necu imenovati) dosla sa felerima na heatpipi... tako da je sve moguce
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja bih rekao da je ovo :)
    jer ne mogu da vjerujem da se to desava sa Freezer-om...

    u srednjoj sam cesto obilazio jednu igraonu u svom naselju, u kojoj su se okupljali čopori djece koji po cijeli dan igraju razne igre, sa loše provjetrenim kućištima, sa nekim trecerazrednim CPU coolerima i napojnim jedinicama, i bez problema je ferceralo nekoliko godina (s vremena na vrijeme bi se javljali softverski problemi).

    i jos nemoj objavljivati nazive firmi kod kojih je kupljena felericna roba...ma treba objaviti, da drugi znaju koga zaobici u velikom luku!
    ako Firma X nabavlja sumnjivu i felericnu robu, fino se objavi "Firma X prodaje sumnjivu i felericnu robu" i gotova prica.

    prodao sam dosta stvari po oglasima, ali mi nikada nije padalo na pamet da zaradim na felericnoj robi - radije bih tu robu kroz prozor zafrljacio!
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali onda bi se pojavila masa ljudi sa "problemima" iz susjednih firmi a sve u cilju vece zarade njihove firme :smt001
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    da ne otvaram novu temu, samo ako mi neko moze reci koji je najtisi cooler za proc am2 soc. znaci ne zanimaju me performanse 3 stepena mi ne igraju ulogu samo mi je bitno da je tih. i bez modanja stivi, znaci plug'n'play
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    CoolerMaster Hyper TX 40km. Naleti da ti objasnim gdje sta kako, i ponesi 3km da popijemo sta.