Frka mi je!

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by alex18, Jun 28, 2004.

  1. alex18

    alex18 Novi član

    Daj ba pitao sam vas vec jednom i vi nista samo neke glupe odgovore dajete,vidim da ovdje ima dosta vas koji znaju o kompjueru.Kad zaigram neke igre zamrzne mi se ekran i nemogu nista da radim moram ga rucno restartovati,uzeo sam euro2004 i bilo je jos ostalih igara koje su me zajebavale krenem da igram teku i usred furke stane mi slika i nista!!!!
    Probavao sam sa driverima za graficku imam najnovije ali opet isto,imam GEforce mx/400 64-mb ram-a,windows XP skinuo sam ove 56.72 drivere sa nvidia stranice neznam imal jos nesto za graficku da se treba skinuti.Et ja bih molio za pomoc ako je ovdje to moguce!!
    Zahvaljujem unaprijed!!!
     
  2. Esh

    Esh HWB

    prvo sa takvim stavom i ne mozes ocekivati da ti neko da konkretan odgovor - pomogne..

    dalje, ako navedes samo koju graficku karticu imas te da si vec probao sa reinstalacijom - instalacijom novih drivera, ne mislis li da si nam eliminisao moguce savjete jer nisi rekao ostale komponente?

    dakle, instaliraj nove i odgovarajuce drivere za chipset (via, nvidia, sis, intel, ali), provjeri da li ima novi bios za tvoju maticnu plocu, provjeri koja ti je zvucna kartica (ako je neka integrisana moguce je da upravo ona pravi probleme) te skini s interneta nove (vjerovatno cmi ili realtek), provjeri koji programi ti rade u pozadini...
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ja bih ti preoprucio da skines sve najnovije drivere za te tvoje komponente. formatiras C:/format, i onda nanovo sve sistem pa ti najnoviji driveri ako ni poslije toga ne bude moglo e onda neznam fakat sta mu je...
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    eh meni ovo mirishe na visak celzijusa provjeri kolika ti je temperatura ako je preko 50°..... javi..
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma nije 50 problem, 70 je negdje kritično stanje.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    ako mu u vindozama skace preko 50 u igrama ce biti 70 na to sam mislio u ostalom nek javi temperaturu
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Znam rješenje 100% radi, problem je u tome...

    Neću ti reć, ko te...
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    skini aidu32 ili speedfan... zapravo bilo koji software koji može očitavati vrijednosti senzora i nabavi cpu burn-in test i pokreni ga (sa uključenom opcijom samo da grije cpu na max). nakon pol sata ćeš vidjet koliko ti se max može zagrijat cpu.
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Pa covjece ovo je ozbiljan forum.. i nemoj bezze spama ođe :D :lol:

    :twisted:
     
  10. alex18

    alex18 Novi član

    Ok evo skidam ovaj (speedfan) i provjerit cu pa vam javljam!
     
  11. alex18

    alex18 Novi član

    Eh ovo bi vas moglo zanimati.Intalirao sam win2000
    i zaigrao sam euro2004,sve ide dobro nema vise problema ali..instalirah nove drivere za graficku 65.72 koje sam vec naveo gore i upalim da igram i pocne isti problem stane i nista et to bi vas moglo zanimati ali ja mislim da je problem u grafickoj neznam et.
     
  12. kenci

    kenci Aktivista

    ponasanje ti je haos... budi sada zahvalan.. sto ti ljudi pomazu
     
  13. sanjin

    sanjin Guest

    Imam OS windows Xp, nakon skidanja nekih pjesama kada sam ugasio računar sve je proteklo u redu, Kada sam ga ponovo upalio nakon podizanja sistema pojavila je se crna slika na monitoru i samo je bila strelica na monitoru, išao sam na safe mode, ali bilo je isto, Konfiguracija: amd 1700MHz, grafička radeon 7500
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Tko mi je izbrisao post? :mad:

    Enis?!?!

    Pa covjeku sma dao odlican savjet.
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nije, ja sam.
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Zasto? :roll:
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zato što nisam ni admin ni moderator...