Frka sa HP probook 4530s

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ColdFire, Oct 13, 2011.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Imam problem sa ovim lapasom . Svaku igru kada pokrenem fali oko 2 centa slike sa obje strane ... :s Samo bude crno i slika smanjena :S
    Igre su ok za ovu konfu ( doom 3 i slicne ) tako da znam da nije do konfiguracije laptopa
    Ali evo detalji ipak ako mogu pomoci , i5 2.4 , 4 gb , integralka i ati6490
    hvala na svakom odgovoru
     
  2. civil

    civil Aktivista

    Koja ti je aktivirana grafika,Intelova ili ta Radeon 6490M.Probaj uraditi switch na 6490M ako vec nisi.Catalyst control panel,power,switchable graphic metod pa odaberi manual i izaberi GPU
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hvala na savjetu :D Opet isto , a i prije toga mi je sve letilo ( za te stare igre ) samo sta fali 2 centa sa obje strane :S Driveri update , sve je update , ili sam ja glup ili ima neka fora :lol:
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    update ev spisak igara da ne bude da je samo jedna pa do nje ...
    doom 3
    colin mcrae 2
    civ 3
    SM pirates
    galactic civ2
    i snes emulator :S
    :) znam skroman sam :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li te igre uopste mogu u 16:9 format ? To sto ti fal islike je razlog sto je slika u 4:3 formatu. Isto neko imao problem na forumu. Radilo se o CS-u koji se vrtio na laptopu. Sad' se ne sjecam da li je kutarisao problem ali mislim da je stvar u igru.

    Koliko vidim to su sve stare igra i vjerovatno se sve vrte u 4:3 formatu. Jedino sto ti mogu reci da probas skinuti Live For Speed. Free demo. Tezak oko 200MB. Mozda i manje. Mozes postaviti 16:9 format ali i ako on bude u 4:3 formatu.. full screen, onda je nesto drugo.
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hvala Nails . Probao sam LFS i sve je ok , onda sam predpostavio da je do fromata igara . UZ malu pomoc gugla i cackanja po config fajlovima sve je ok :D
    Hvala !!!!!!
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Super.