Full HD Video Kamera(?)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Hansel, Mar 21, 2010.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Interesuje me gdje se u Tuzli i blizoj okolini moze naci neka kvalitetna Full HD Video Kamera?
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Vec sam spamam. Nasao sam firmu u Tz u kojoj je solidna ponuda.

    Sada me zanima vase misljenje. Pored perfomansi kamere u vidu rezolucije i optike, da li na perfomanse utice medij na koji se video zapis snima? Postoji snimanje na DVD medij, MiniDV (mini vrpca), HDD i na SD. Vjerovatno postoje i drugi ali ova firma nudi navedeno.

    Sad, da li treba ici na HDD, DVD, SD ili na MiniDV (vrpcu) ili to nema veze sa kvalitetom. Mene najvise privlaci sa HDD-om, ali mi jedan prijatelj rece da je najkvalitetniji snimak na MiniDV (vrpcu). Ili se on jednostavno izvalio?

    Znaci, mene zanima kvaliteta snimka.

    Hvala.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Najkvalitetni snimak jeste na miniDV traku jer se snima u sirovom obliku bez kompresije, a kamere sa diskom ili memorijom snimaju u MPEG2 ili AVCHD formatu koji je kompresovan pa ipak imas svise gubitaka.
     
  4. Hansel

    Hansel Komšija

    Ok hvala. Onda ciljam na MiniDV traku.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Pazi rekao sam da ima najbolji sliku radi toga sto nema kompresije kod snimanja, ali ces je kasnije morati ti praviti radi snimanja na dvd, ja imam kameru sa Hard diskom od 40GB i SD karticama pa biras nasta ces snimati, ali da danas kupujem novu kameru isao bih samo na ugradjenu memoriju + prosirenje katicama, samo radi jednostavnosti i pouzdanosti a lakseg kasnijeg koristenja.