FX 6300/8300 vs i5 4440

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Aldiin, Sep 29, 2015.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pozdrav.
    Treba mi informacija za prijatelja šta mu je najbolje uzeti od navedenih procesora. Ako se odluči za AMD neće biti na stocku, tako da može i preporuka neke bolje ploče odma, ima thermaltake jing kod sebe, pa je planirao odma to ubaciti. Ako se odluči za i5, onda ide neka obična ploća samo da ga drži i jing će biti na prodaju. Šta vi kažete, da li se isplati ići na i5 ili sačuvati novac pa ostati na AMD-u?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i5 proc i H97 ploča iz srednjeg segmenta.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam kojoja je cijena tog Intela al na piku imaš i5 3330 koji je po performansama sličan za 250-300KM.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uštediće 20-30KM a dobiti znatno slabiji IGP, (vjerovatno) slabiju ploču, i 100-200Mhz niži takt. Ne vrijedi.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma ne bih išli na ivy bridge nikako. Ja sam imao 2-3 ivy-a svaki je imao problema sa temp. Vjerovatno su me zakačili lošiji modeli ali eto.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu, isplati li se FX-8350 uzeti umjesto 8320? Ne bih nista čačkao, volio bih sve na stock da ostavim... Ali eto, ako ne vrijedi razlike onda da uzmem 8320 i dignem ga na 8350, koliko sam skontao to je jedina razlika... Treba mi neki cpu da sam miran kao sto sam bio sa ovim 1055T. U glavnom igram strategije, petak kombat i nešto auta...
     
  7. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Od prije tri godine imam FX8350 a prije godinu sam ugradio sestriću FX8320 ,oba bez OC , razlike doslovno nema , bolje uštediti 50KM (sada po piku) ! Mada PII X6 može gurati nezahtjevene igrice i strpio bi se do zen cpua. (još 12 mj)
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    jes,samo kod nas ljudi prodaju phenome po 200 km...
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni se cini da cu ja uzeti 8320... koliko sam skontao ne vrijedi bas razlike u parama 8350... a imam i jedna polovan 8350 za 270KM ali ne znam vrijedi li to uzimati....
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa nije ti neki upgrade sa 1055T na FX-8320.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmi polovan 8350 ako ima garanciju i ako su svi pinovi ispravni.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kaze lik (ShanowBN, od njega sam uzeo GPU) da je ispravan 100% CPU ali nema garancije....
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne bih ja to uzimao onda. Barem da ima neki račun pa da ganjaš garanciju direktno preko AMD-a ako zatreba...
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja bih bez problema uzeo polovan CPU samo da mi da garancije par dana cisto da nije pokvarena roba. Ako ti daje takvu garanciju, uzmi probaj, testiraj i vozi. Rijetko, ali bas rijetko ce biti defektan CPU, obicno ili radi ili ne.

    Ja sam uzeo polovan Phenom i nikad nikakvih problema.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dao mi je 6 mjeseci
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    E dosao CPU danas, veceras cu ako bog da da to pokusam sastaviti sve :) nisam skinuo plocu ne pamtim od kad... najgore ce mi biti montirati hladnjak, znam da sam se napatio i sa ovim...
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sasatavio sam sinoc sve, najvise sam se zajebavao oko posatavljanja Mugena... u glavnom sve zondira, sve fercera :) samo sam digao sistem, doduse morao sam nanovo, i snimio osnovne aplikacije. Jedino Windows mi nije vise aktiviran... isplati li mi se zvati MS da mi aktiviraju? Mislim, hoce li aktivirati ako se ploca promijenila?
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hoće, u mene jaran tako aktivirao. Samo se moraš malo potruditi :) Kod mene jaran još sve promjenio.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    a jel problem sto sam ga "aktivirao" :) već :)