GA-965P-DQ6 vs P5B Deluxe

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Jan 19, 2007.

?

Koju od nublarskih ploča

  1. GA-965P-DQ6

    28 vote(s)
    100.0%
  2. P5B Deluxe

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Silverstone je beton ali je i puno glasnije od Seasonica. ;) Po kvaliteti su tu negdje.

    Zeus je creme de la creme...

    No dosta OT. (kad su napajanja u pitanju, tesko mi se suzdrzat, zato imate moje isprike).
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kad ste vec otisli u OT, mom bratu sutra stiže nova konfa sa tom P5B Deluxe pločom, ev i ostatak konfe ako koga zanima :)

    E6600
    2x1GB XTC OCZ
    7950GX2
    WD 250 GB SATA-300 16MB
    DVD RW PIONEER 110DBK 16X DL BLACK
    PSU OCZ gameXstream 600W
    TT Armor

    A i ja sam se ponovio, dao mi je ovo svoju konfu sto mi je u sigu, ne valja samo jer je AMD based
    :p
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    dosta mi je asusa. gotovo svaka ploča koju sam imao je bila od asusa. kad mislim o asusu znojim se. gigabyte rulez 8) :lol:


    @samirx-8

    brat ti je bacio pare na 7950GX2 :roll:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije. Dobio ju je dzaba. ;)
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    onda blago njemu :mrgreen:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma uzmi što hoćeš...

    zadnji ot: seasonic ima negdje proboj, tako da kad se malo udara sa jedne strane iskri iz nutra, ali i dalje radi :wink:
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Tako je već bolje :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bome Asus dobro vodi na anketi. 60%. A ti kupi gigabyte :mrgreen:
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    gigabyte ftw :roll: ma ima sigurno ima i onih koji su glasali samo onako radi reda, i glasaju za asus jer su "čuli da je bolji" 8) , a "gigabyte se puno kvari" :mrgreen:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Sta ti mislis koliko je raje sa foruma imalo susreta sa tim plocama i da provede testove eventualno koristi par mjeseci da vidi kako se ponasa u radu.


    Mozda jedno-dvoje.
     
  11. Predator

    Predator Aktivista

    Moj je haver kupio Gigabyte otprilike u isto vrijeme kada i ja Asusa, ja sam sklopio, instalirao i radim vec 5 mjeseci bez ikakvih problema dok on za to vrijeme j**e samog sebe ganjajuci memoriju koja se slaze sa plocom jer definitivno Gigabyte ima jako losu kompatibilnost sa memorijama za razliku od Asusa kod kojeg sta god ubodes zvizdi ko zmaj.
    Ranije sam i ja koristio Gigabyte ploce na XP1000, 1900 i 2500 procesorima ali sam uvijek imao problema sa njima ili me je handrila mema ili s-ata kontroleri na ploci imao sam problema da mi se racunar palio svaki treci put prijavi kao nema diska(unutra 2 komada Hitachi S-Ata po 80 GB) nakraju sam morao kupiti u plusu dodatni kontroler za nju.
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Hmm, ovakvi komentari su već poželjniji. Ako neko ima real-life iskustva sa ovim pločama neka kaže. Na kraju možda i P5B Dx legne :|

    EDIT: Zaboravih pitati, vi ste kupili ove dvije gore navedene ploče?
     
  13. Predator

    Predator Aktivista

    Kod mene je P5B "Vanila" radi stabilno ko beton bilo je malo problema sa zvucnom kartom pa sam kupi Live 24Bit mada evo se zadnjim biosom i ova integrisana radi ok.
    Nedavno sam, sklapao masinu sa Abit AB9 plocom, ploca je ok osim usranog rasporeda komponenti, radi stabilno sa Supetalent memorijom mada ima par bisera recimo nemozes instalirati xp dok prvo ne instaliras drajvere sa diskete za cd tek onda vidi cd pa mozes poceti instalaciju debilno do bola.
    Evo malo sta moze P5B doduse malo modana:
    http://www.benchmark.co.yu/modules.php? ... &sid=12371
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nije je dobio džaba nego ju je zasluženo osvojio na CoD2 turniru :p
    Evo i kod njeg danas leže P5B Deluxe, instalisana je Vista na jednu i XP na drugu particiju. I sada kada hocu da namjestim 5.1 zvuk na Visti ne može u sound maxu jer je tu samo podrzan stereo zvuk, cak mi nije htio pustati mp3 na Visti jer pise da format nije podrzan :roll:, onda se prešaltam na XP i tu je već sve u dure, jedino ovaj nije imao OCZ memorije pa je stavio 2x512 Corsairove dok ne stigne ova, zbog nje je sistem malo štucao na Visti, a kad stigne ova OCZ-ova ocekujte malo OC rezultata :p
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nove abitice su znatno bolje ;) Onaj GT model.
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Znači ploče koje idu u finale su:
    P5B Dx
    P5B-E plus
    DS4
    DS3


    Pobjednika određuje cijena :!:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    DS3 ce sigurno bit najjeftinija. 100%. P5B Dlx je skupa ko vrag, a isto vrijedi i za P5B-E plus. DS4 je kako kazes neznatno skuplja od DS3...
     
  19. Predator

    Predator Aktivista

    Licno me OC ne zanima nisam ni pokusao dokle moze ovo kod mene posto mi se pocinje gaditi diskusija tipa ova ploca valja ova nevalja promatrajuci ih iskljucivo kroz rezultate OC dok sve druge osobine postaju sporedne, stabilnost, podrska proizvodaca i opcenito sve ostalo.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To sto si naveo ne bi uopste trebalo biti pitanje. To bi trebala biti sasvim normalna stvar.

    Usput, OC rezultati cine sve druge pozitivne osobine.