Gainward Ultra/1760 GF6600 128 MB!?!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Inzinjer, Oct 20, 2005.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ljudi, sutra već moram imati grafičku. Ovu sam vidio u Plusu, jedina koja mi cijenom odgovara (230 KM) a djeluje dobro, pogotovo što je u pitanju Gainward.

    Šta vi mislite vrijedi li i ima li možda bolja za slične pare, manjem marke više ne dam.

    Inače su joj fekvencije 300/500 memorija je 4.0ns.
    Može li se klokovati i koliko, šta vi mislite?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    nesto mi to jeftino

    gainward je ime, ali malo je to para

    racunaj jos da je to njena fabricka brzina 4.0ns - 250MHz

    znaci nekih 20 mhz maximum gore

    probaj naci koji review na netu

    cudno mi to smrdi iako je gainward
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pa "plain" 6600 čip... ništa čudno.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    nije jeftino za gainward....
     
  5. Miko

    Miko Aktivista

    Cuj ja sam nasao review gainward-a samo samo sto je bila u pitanju verzija tog cipa na PCI-E. Ispostavilo se da ako recimo obicni 6600 ima recimo 2200 markova u 2005 da ovaj baca oko 2900 do 3000 markova u 2005. Zatim u poredjenju sa drugim 6600 ispostavilo se recimo da ova ima u DOOM 3 recimo oko 52 ili 60 fps dok su druge 6600 to dostizale tek overklokiranjem. Naravno uzmi u obzir da ova gainword-ova nije bila uopste overcklokovana.
    U biti ja sam bio bacio oko na tu graficku pri sada kupovini racunara ali nemogu nikako da se pruzim toliko.
    Moj ti je savjet idi na google i kucaj to oko gainword-a pa jos malo pogledaj.
    Pozdrav
     
  6. GV

    GV Komšija

    Gigabyte i Leadtek 6600 su isto dobre, blago preferiraju Gigabyte ali leadtek ima bolji bundle (dvije igrice i ostalo) jedino ova gigabyte ima pasivno hlađenje. Isto u plusu cijena tu negdje
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Imam istu tu, uzetu prije neki dan. Doduše, da sam imao više para legla bi i GT verzija, ali uzeh dodatni hard disk, što se pokazalo kao bolja investicija khem...

    Dakle, s karticom ćeš moći igrati sve igre što trenutno postoje. Samo treba mala doza štimanja detalja i sve će ići kao podmazano. Neke igre ćeš i igrati na 1600x1200 (kao F1Challenge sa Full detaljima, fenomenalno). Ostalo pići i na 1280x1024 (COD, PES4, Vietcong 2, Blitzkrieg 2), Battlefield 2 mi pići na 1280x960 na low detaljima izgleda lijepo. Bila bi mi sigurno još bolja, no nisam ni formatirao poslije mijenjanja, prije je bila zamjenska ATI kartica. Taman za pare koje se prodaje. Zato je GT 100KM skuplja, možda se i isplati.
     
  8. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pa ako je Gainward trebala bi da se može klokovati. O GT i ne razmišljam jer bi i za ovu jedva skupio pare.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A zapravo zašto uzimaš 6600 kad imaš 5900XT?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    zato sto DX9 codepath k***u ne valja na FX karticama.
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    LMAO

    @eXmAn uzeo istu takvu a pitash covjeka sto ne uzma 5900XT?
    Jel to mu to pokusavash uvalit graf. koju si prije imao?
     
  12. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Zato što sam zapravo tu FX5900XT morao prodati pa neko vrijeme ( zapravo još uvijek) koristim staru GeForce 4 MX440 64 MB DDR ( tuga jesenska).

    Na kraju krajeva mislim da bi najpametnije bilo da sačekam još malo pa još kakvih para skupim pa da uzmem GF 6600 GT. Nekako mi to izgleda kao najpametnija solucija.

    Mogu se malo strpiti, sreća pa imam Play Station.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ipak će biti da ju je čovjek prodao. Ne bi previše odmakao sa 6600, sigurno...
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisi dobro razumio. Nema veze. FX seriju ne bi uzeo ni u snu (niti sam uzeo, nit kome preoporučivao, jesam htio al sam istraživao i onda došao do onog prvog - niti u snu!)
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    nigdje nećeš naći review 6600 kartice sa novijim driverima. zato kad gledaš rezultate dodaj od 5-10 FPS-ova u svakoj igri pogotovu ako ćeš koristiti modane drivere. ali ako ćeš ići na 6600GT potraži verziju sa 256 MB
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Meni se čini da ima u Plusu 256MB 6600GT.
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Sta ce na 6600GT 256MB? Nece tu bit od neke koristi...
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    256mb i 128 bit :roll:
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    pa šta je tu toliko loše :?

    nigdje još nisam vidio da je bilo problema ili da ljudi imaju slabije performanse. samo može imati bolje performanse.

    PS. standardna 6600 sa 256 MB postiže 2000 3DMark05 poena dok njegov 128 MB-ni brat oko 1500-1600 a u igrama kod ove kartice sa 256 MB framerate ide i do 10 FPS više od 128 MB verzije


    EDIT: X1800XT koristi 512 MB VRAM-a i 256-bit mem kontroler pa mu to nije da smeta već puno pomaže
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Svasta...di ces usporedjivat X1800XT i 6600GT? To je ko nebo i zemlja.

    256MB na 6600GT nece donjet nekakva znacajna ubrzanja. Vise memorije ti treba jedino kad igras u visokim rezolucijama sa AA i AF a sumnjam da ce itko sa 6600GT igrat u vise od 1024x768, a novije igre ce igrat bez AA i AF.