Game of Thrones (HBO) [spoiler alert]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Apr 6, 2011.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Game of Thrones (HBO)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  4. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Re: Game of Thrones (HBO)

    True story bro! Ali znači svaki lik :)
     
  5. senad_986

    senad_986 Komšija

    Re: Game of Thrones (HBO)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Koliko se sjecam nije poginuo u filmu "Ronin" gdje je glumio sa De Nirom. Sjeca li se ko?
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Sjećam se ja Ronina, ali da se baš sjećam je li poginuo ili nije, ne baš :)
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Jos jedan trailer
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Pa oni što su citali knjigu nam mogu reci da li ce umrijeti ili ne. Iskreno nisam citao drugi dio samo prvi :(
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Ako i kažu spojleri obavezni, u protivnom BAN! :D

    Can't wait!
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)


    procitao sam sve sto je izdato :p tko zna sta ce biti, nitko nista ne zna, krhko je znanje :)

    jedina stvar sto mi se nesvidja kod ove ekranizacije je 10 epizoda ? po knjizi... a mislim bzezeze.
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Game of Thrones (HBO)

    A dobro, kad pogledas da je epizoda po sat, to izadje nekih 9-10 sati, sto i ne zvuci tako malo s obzirom na neke ostale ekranizacije poput Harry Pottera ili LOTR-a.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Dovoljno 10 epizoda, cak malo i razvuceno, cini mi se da su bas sve iz knjiga prenijeli na ekran.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Mislim da je sasvim dovoljno 10 epizoda po knjizi. Uzeli su haman sve vazne dogadjaje i to je dobro.
    Razvijaju likove pravo dobro, vec znas koga mozes gotiviti koga ne, a i da ga zagotivis, nemas fajde od toga, jer je vrlo moguce da nece preziviti sljedecu epizodu :)
     
  15. GV

    GV Komšija

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Isti slučaj, serija mi više nije interesantna
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Ne znam, procitao sam knjige prije 4-5 godina + ovu zadnju proslo ljeto, i interesantno mi je vizualizirati kako to sve izgleda sada u seriji.
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    U Zagrebu bila pretpremijera prve epizode nove sezone. Uglavnom ko je god gledao zadovoljan, dosta novih likova kažu i ne osjeti se ko da je prošlo 9 mjeseci od 1. sezone a serija je ostala prepoznatljiva. Još dan dva, can't wait. Mogao bi po 3. put sagledati prvu sezonu sve ispočetka. Što se same knjige tiče mislim da ću sačekati kompletnu ekranizaciju pa se onda baciti na knjigu da ne idem uporedo.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    Dosadno je citat nakon sto odgledas. Bolje prvo da procitas, pa da gledas kako su prenijeli na platno, a neces se ni razocarati kako to obicno biva s prelaska s knjige na film :)
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Game of Thrones (HBO)

    What's the point u čitanju knjiga nakon što sve pogledaš? Onda ne moraš više ni čitat. Ekranizacija je dobra, ali ipak nije savršena. Još kad skontam da bi po seriji trebai čekati još makar 6 godina da se sve završi, ma nema šanse :D
    Ne znam je li se to ovdje spominjalo, ali sam primjetio da se raja žali na često spominjanje "Winter is coming" i da im to na živce, pa samo da kažem da je to do serije, jer se to u knjizi (prvoj) tek nekoliko puta spomene, i to kad je stvarno bitno.