Game of Thrones (HBO) [spoiler alert]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Apr 6, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma pročitat ću knjige pa poslje možda pogledam seriju.
     
  2. GV

    GV Komšija

    Upravo tako, serija je 0 u odnosu na knjige, dok pročitaš zadnju valjda će ovaj izdati i slijedeću.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Serija je smeće svakako.
     
  4. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Nemoj tako druže. Poznato je da su knjige uvijek bolje nego li naknadne ekranizacije. A asoiaf serijal je tako obiman, nevjerovatan broj likova, familija, kuća, s razrađenom historijom i preciznom geografijom. Dok samo čitao stalno sam morao guglat imena likova jer je meni bilo nemoguće sve od prve popamtiti.

    Serija je ograničena budžetom, a meni je ipak odlična, izuzev 6. sezone koja odudara, što i nije čudno, s obzirom na to da 6. knjiga još nije izašla.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Završio knjige, moram priznati da su mi super bile. Nije ni blizu kraja, a šeste knjige ni na vidiku. Šesta sezona serije prati šestu knjigu u nekim djelovima, ali serija nije ni blizu knjigama. Pogledao pola prve sezone, idem sad zabršiti serije :D
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo i ja ovo krenuo gledati, i mogu reći da mi se serija pravo dopala. Stigao sam do S3E3 :)
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja odustao na trećoj sezoni. Knjige su pet puta bolje, seriju su skratili i osakatili, samim time mnogo izmjenili, a što mi najviše smeta što su likove izmjenili, i nekim dali mnogo veću ulogu, a neki se nisu niti pojavili. Ugl ne znam kako su ljudi koji su čitali knjige uspjeli ovo sagledati :D

    Samo šeste knjige ni na vidiku :/
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja nisam čitao knjige i ne planiram :) iskreno, nisam siguran da postoji ijedan film snimljen po nekoj knjizi, a da je sve identično na filmu i u knjizi(likovi, radnje...)
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima kum :D bolji film.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nekako mi sve ide prelagano u ovoj sedmoj sezoni. Svi sve rjesavaju bez problema. Mozda samo ja takav dojam imam.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko vidim nema, a ne bi bilo prvi put.

    S7 ide bas kao po loju, sad je vec vrijeme da se neke stvari raspletu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Steta. :/
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pojavila se 4ta epizoda na torentima, ako nekog interesuje.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Morao sam pogledati ovu sezonu u "potato cam" kvaliteti da mi neka budala ne spoil-uje do ponedjeljka. :)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislis epizodu? :)
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Aha epizodu, greška. :)
    Uglavnom odlična epizoda iako nešto kraća od ostalih. Ko zna možda će "prava" biti 10-tak minuta duža.
     
  19. lolak

    lolak Aktivista

    Gdje u Sa imaju sve prevedene knjige? Buybook, mozda one knjizare u Alti ili SCC, cijena?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sačekaj veliki sajam knjige (u septembru ja mislim), tamo bude skoro u pola cijene.