Gamecube modding

Discussion in 'Igre i konzole' started by cajo, Dec 22, 2008.

  1. cajo

    cajo Novi član

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam nastimao laser, nabavio 12cm case, narucio SD media launcher.


    Koji mi je dosao bez medija, dako da ne mogu nista.
     
  4. cajo

    cajo Novi član

    @Baha Hvala

    Ja jos nista nemam od opreme, cak ni Gamecube :) al mozda nabavim ubrzo pa sam se zainteresovao...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imho, bolje (a mozda i lakse) ti je nabaviti Wii za malo para (zna ih biti ispod 350KM), pa igrati na tome. Neces se morati zafrkavati sa mini dvd diskovima, a mozes praviti i multigame kompilacije...
     
  6. cajo

    cajo Novi član

    Vjerujem da jeste, ali ovo mi je palo na pamet cisto kao neki slijedeci izazov, prvi kontakt sa konzolama ikako mi je bio kada sam kupio par xboxova ne-modificiranih za 150 km u Brckom prije 2 godine, softmodovao ih i rasprodao osim jednoga, i onda na tome ubacio hard disk i gledao serije , emulatore i sta sve ne ... pa sam se bas lijepo osjecao :)

    tako da mi gamecube sad dodje kao neka nova zanimacija , a wii bi mi bio previse jer vec imam next gen konzolu (x360 , a i psp ako se moze racunat) ... mada gamecube ni blizu nije kao xbox1 sto se tice mogucnosti al eto... ma bidujem se na ebay.de pa ako naleti koja pojeftino naleti..ak ne nikom nista.........
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Samo da se pohvalim da sam napokon dobio kompletan sd media launcher, uglavnom sada mogu zavrsiti Twilight Princess, Wind Wakera i Twin Snakes :smt004

    edit;

    Gamecube bukvalno cita sve medije koje ubacis u njega, procitao je TDK DVD-R medij snimljen u 4x :lol: Malo je bucna (ustvari 3x burnija od ps2).
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Rade li MiniDVD-ovi bez problema ili si nabavio kuciste za regularne 12cm diskove? :)
    Btw, radi li taj Media Launcher i kao mem. kartica, ili je potrebno i pored toga imati karticu za saveove?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Imam 12cm kejs, nisam probao moze li kao mem card.