garancija za monitor

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Chem, Sep 19, 2009.

  1. Chem

    Chem Komšija

    Nisam znao kako postaviti naziv teme,al mislim da je to nasličnije opisu mog problema...
    Kupio sam monitor prije 13 mjeseci u jednoj firmi koja nudi garanciju 1 godinu,sam imam problema sa monitorom ali sam gledao garantni list od asusa i vidim da oni daju kao 3 godine garancije...Sad me interesuje dal mi je dužna fima zamjeniti ili eventualno popraviti monitor zbog tog drugog garantnog lista... Da budem tačniji PLUS je u pitanju pa ako neko ima iskustva sa sličnim problemom cijenio bih pomoć :roll:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa jesi li isao do njih i vidio kakva je situacija? Trebalo bi da je garancija duza i da za monitor garantuje distributer (Kim Tec ili CT).
     
  3. Chem

    Chem Komšija

    Danas nisam stigo pogledati pa ću iza Bajrama aBd pogledati,pa javim rezultate
     
  4. eques

    eques Novi član

    Na Asus ti je 3 godine garancije i mora i Plus i svako drugi da daje toliku garanciju. Plus je njega vjerojatno kupio od NT-a ili Kim Tec-a i oboji daju po 3 godine garancije jer to od njih traže i Asus i Samsung i LG.
    E sada je druga stvar što dileri u BiH daju godinu dana i to nije pošteno, ali to vjerojatno rade budući da su male marže pa onda da barem zarade na servisu. NT i Kim Tec njima odrade besplatno servis (ili dobiju novi monitor) jer je u garanciji, a onda oni naplate kupcu.
     
  5. Chem

    Chem Komšija

    vjeruješ da nisam pogledao,završio sam to s prijateljom koji je otklonio mali problem u sekundi,tako kad mi ne bude mrsko svratiti do plusa pita ću ih
     
  6. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Ne znam koliko je lijepo upadat u temu k'o padobranac al' eto. Znači nalazim se u istoj situaciji sa monitorom iz Plusa i baš namjeravam sutra da odem do njih tj. do servisa. Istekla garancija (od svega godinu dana) prije cca 13 mjeseci a radi se o modelu LG L194WT monitora. Pa eto, čim se vratim ili mi eventualno odgovore na mail, postat ću ovde odgovor, možda nekome i pomogne. :)
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Ako ne bude pilo vode kod njih probaj direktno u CT Servisu.
     
  8. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Evo bio sam, status garancije - istekla, to nije njihov problem, oni daju jednu godinu garancije i to je to. Nisam ganjao dalje servise jer nemam vremena ni živaca da se natežem, samo nek' ga poprave. Inače servis im nije više u Podgaja 15 već je premješten, ko zna ulaz u Skenderiju kod one trafike, znači uđete i kao da idete prema plusu samo umjesto na drugo desno skretanje idite na prvo desno i tu ćete sa lijeve strane vidjet' 3-4. radnja po redu piše Plus servis. I još napomena kad nosite monitor ili tako nešto kod njih na servis pa ga šalju na Ilidžu DOBRO ga upakujte (ja nisam) jer oni se ograđuju od oštećenja nastalih tokom prevoza do servisa i nazad.
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Oni će sada fino da ga pošalju u CT gdje će da bude završen u garanciji a tebi će da uzmu pare za opravku.
     
  10. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Ma znam ali zamisli koje bi to sada natezanje bilo. I ovako mi je lik, da prostiš k'o preko neke stvari ni hoće ni neće primit. Još kad sam pročitao da se ograđuju od moguće štete nastale tokom transporta, kad me srčani nije pokosio. Valjda neće sad nabiti cijenu.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Trebao si nas poslusat i stupit u kontakt sa CT servisom, pa makar informativno... Ovo za prevoz je smijesno.
     
  12. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Evo danas sam pokupio monitor. Znači, čekali su 7 dana da dobiju dio koji im treba, ugradili i jutros me nazvali. Za razliku od onog lika dole, lik koji radi na Ilidži je poprilično ok. Objasnio mi do čega je i kako da se zaštitim ubuduće od sličnih kvarova. Naplatili 50 km, zamjenili dio za napajanje. Produženja garancije nema.