Gasenje monitora a racunar radi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Lepton, Jun 18, 2015.

  1. Lepton

    Lepton Novi član

    Imam problem gdje mi se monitor jednostavno ugasi (isto kao kad iskopcam kabal od graficke), dok racunar nastavi raditi (bar se ventilatori cuju).

    Ovo mi se prije desavalo najcesce prilikom ukljucivanja nekog usb uredaja, mada se danas pocelo intenzivnije desavati, samo od sebe.
    Kada se ovo desi, racunar moram skroz ugasiti i u vecini slucajeva malo sacekati i iskljuciti usb uredaje i ukljuciti ih u druge portove, jer ako ga upalim odmah samo se cuje ventilator na trenutak i ostane tako raditi dok na monitoru nema nista. Mislio sam da je do graficke ili napajanja, ali mi se desavalo sa starom grafickom i napajanjem a oboje sam nedavno zamijenio i desava se ponovo.
    Trenutno radi (pisem ovo sa njega) ali sam danas vise sati izgubio pokusavajuci da ga upalim a on se jednostavno gasio.

    Trenutno sumnjam na maticnu, u pitanju je MSI B85M-P33, a testirat cu i ram za svaki slucaj. Je li se ovo nekome prije desavalo, najvjerovatnije cu zamijeniti maticnu (neka preporuka, CPU je G3420?) ali sam htio prvo provjeriti da ne uzimam ako neko ima neku drugu ideju sta bi moglo biti.
     
  2. chenta

    chenta Aktivista

    Imao sam slican problem da mi se monitor povremeno ne upali a racunar radi normalno, pa tek nakon reseta proradi i monitor, sve dok nakon nekog vremena skroz nije prestao da se pali (monitor). Nakon testiranja ispostavilo se da je monitor ispravan potpuno a bilo je do maticne koju sam zamijenio.